To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum poświęcone tematyce GSM, urządzeniom mobilnym, internetowi, nowym technologiom oraz szeroko rozumianej telekomunikacji

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - Jaki wybrać telefon?

darkgee - Sob Lip 03, 2010 16:28

Pozostałe telefony, albo są niewarte uwagi (jak Huwei czy SE), albo są stare.
ziomiwan - Sob Lip 03, 2010 22:21

Niby racja darkgee ale Samsung naprawia te taśmy w ramach gwarancji. A myślę, że rękach mamy tasiemka się tak szybko nie wyrobi, poza tym z tego co słyszałem, samsung coś ulepszył z tymi taśmami.
leonard63 - Śro Lip 07, 2010 17:10

no wiec mam LG 1-sze koty za ploty i po zaainstalowaniu LG update tools mam juz sterownik USB ...ale pokazuje mi karte SD ...pojemnosc 0 i nic na niej ...nie moge na nia wejsc ...co robic (jak naciskam na symbol nosnika mam komunikat "wloz dysk"...i koniec zabawy)
leonard63 - Śro Lip 07, 2010 18:29

problem rozwiazany...po dokladnym przezytaniu instrukcji tel. :grin: :grin:
ardsdz - Śro Lip 07, 2010 19:06

No nie? Jak nie pomaga nic innego, to się do instrukcji zagląda... ech.
piotrek137 - Czw Lip 08, 2010 15:02

siemka. niedługo kończy mi się umowa i zastanawiam się nad wyborem nowego telefonu. ogólnie bój toczy się pomiędzy dwoma samsungami: monte i i5700 galaxy. ewentualnie jeszcze nokie 5230, 5530 lub 5800 ale jakoś średnio jestem do nich przekonany. od telefonu nie oczekuje specjalnie jakiś cudów, standardowo, muzyka, szybkie pisanie smsów (w monte nie ma opcji klawiatury qwerty?), ważne żeby łatwo można było czytać pdfy i doc. sam nie za bardzo ogarniam te tematy, wiec dziękuje za każdą odpowiedź :)
ardsdz - Czw Lip 08, 2010 16:05

Odpuść sobie Nokie!

Co do Samsungów, to zależy czy chcesz mieć telefon zwykły-dotykowy, czy internetowy. W pierwszym wypadku nie ma sensu bawić się w systemowe bajery i wziąć Monte ze świetnym wyświetlaczem. W drugim wypadku weź Galaxy, który dzięki systemowi Android zapewnia wygodę i ułatwienia w surfowaniu po internecie. Oba są dobre, tyle mogę powiedzieć.

darkgee - Czw Lip 08, 2010 20:39

ardsdz, ale na Monte nie napiszesz szybko smsa, bo nie ma tam poziomej klawiatury QWERTY (co jest wręcz śmieszne).
Do twoich zastosowań, piotrek137, najlepszy będzie Galaxy. I szybko napiszesz smsa, i przejrzysz dokumenty, a i muzyczki posłuchasz (swoją drogą- Galaxy ma bardzo dobry głośnik). To chyba będzie najlepszy wybór.

ziomiwan - Czw Lip 08, 2010 21:56

darkgee- nie masz racji co do pisania szybko smsów ;) . Monte ma świetny słownik i bardzo szybko pisze się smsy na nim. Mam go już kilka dni, a smsy śmigam jak na qwerty.
ardsdz - Pią Lip 09, 2010 11:46

I się nawet nie pochwaliłeś??? Też właśnie słyszałem, że dzięki paru tym bajeranckim rozwiązaniom na Monte można sprawnie pisać. Ja go raptem parę razy trzymałem i muszę powiedzieć, że po paru godzinach robiło się na prawdę przyjemnie.
harrydom - Pią Lip 09, 2010 17:03
Temat postu: Potrzebna pomoc przy wyborze ;)
Witam,

Tak jak napisałem w temacie, poszukuję nowego telefonu. Zauważyłem, że w bardzo dużej liczbie tematów oferujecie pomoc przy znalezieniu odpowiedniego modelu i dlatego też postanowiłem zwrócić się do Was o pomoc.
Żeby ułatwić nieco sprawę podaję niżej kilka detali, aby zawęzić obszar poszukiwań (z góry przepraszam osoby (Niemiec), z których postów korzystałem wypisując kolejne punkty).

1) Strasznie podobają mi się smartfony, ale ekran dotykowy jakoś do mnie nie przemawia (trzeba na niego patrzeć w czasie korzystania - nie można np. po kryjomu pisać sms-ów na wykładach itp., a poza tym to chyba trochę szpanerskie).
Macie może więc jakąś propozycję na telefon bez ekranu dotykowego (i najlepiej bez joysticka) z funkcjonalnością smartfona?
2) Aparat - "nie musi być jakiś mega wypas, wystarczy, żeby po przeniesieniu fotek na komputer było widać co i jak, chodzi głównie o robienie zwykłych zdjęć z wizyt u znajomych etc.".
3) GPS - "przydałoby się, żeby można wgrać mapki z nety celem uniknięcia dodatkowych opłat, przyzwoity czas odświeżania".
4) Internet - "( możliwość w miarę prostego korzystania z google, przeglądania forów internetowych czy youtube ) "
5) Cena - do 700-800 zł max.
6) Wolałbym Nokie, chyba, że Ktoś zdoła mnie przekonać.

Chyba tyle z głównych wymagań. Zobaczymy jaki będzie odzew;)
Możecie podawać też modele zbliżone do tych punktów: np. jeżeli macie jakiś fajny smartfon albo telefon inny niż Nokia ;P

Z góry THX za pomoc wszystkim zainteresowanym!

Pozdrwiam

ziomiwan - Pią Lip 09, 2010 20:33

Przez pierwszy dzień trudno było mi się znów przyzwyczaić do dotykowca i dukałem te wyrazy, ale teraz już piszę jakbym miał normalną fizyczną klawiaturkę, a nie dotykową ;) .
Telefon naprawdę świetny.

ziomiwan - Pią Lip 09, 2010 20:40

Może coś z HP nowych modeli?
Podam linki z allegro tych HP żeby było łatwiej.
http://allegro.pl/item110...pa_3_1mpix.html

http://allegro.pl/item110...lka_24h_fv.html

Do tego Samsung i8510 oraz Samsung Omnia Pro B7330


Koledzy jeszcze coś pewnie doradzą na forum.

darkgee - Pią Lip 09, 2010 21:50

Hmm... Smartphone bez ekranu dotykowego, to by musiałoby być coś raczej na Symbianie opartego jak podany wyżej przez kolegę Samsung i8510, albo i550.
Pomimo, że Symbian należy do Nokii, to jakoś specjalnie nie mogę polecić żadnego modelu tego producenta.

harrydom - Sob Lip 10, 2010 08:54

Ok. Dzięki za odpowiedzi!

A gdyby miałby to być smartfon z ekranem dotykowym, to co byście proponowali? Słyszałem, że Avila jest niezła, ale może macie coś bardziej unikatowego (tzn. model, który nie posiada co 3 osoba ;P)?

PS: Sorki, że niepotrzebnie założyłem nowy temat ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group