To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum poświęcone tematyce GSM, urządzeniom mobilnym, internetowi, nowym technologiom oraz szeroko rozumianej telekomunikacji

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - Jaki wybrać telefon?

ardsdz - Sob Lip 10, 2010 12:02

Avila nie jest Smartfonem!!!

Z dotykowych, to może coś typu Samsunga Omnii, HTC Touch 2, PRO, może jeszcze by się załapał jakiś inny. Głównie stawiam na Samsunga Omnię(może nawet wersja Lite-u mnie się sprawdza) i HTC(mój faworyt Touch PRO).

Wydaję mi się, że wszystkie wymienione Twoje wymagania spełniają.

harrydom - Sob Lip 10, 2010 12:19

ardsdz napisał/a:
Avila nie jest Smartfonem!!!


Przepraszam... miałem na myśli telefon z ekranem dotykowym ;P
Zauważyłem błąd, ale nie mogłem już zmienić postu, bo minęło ponad 30 minut.

Aha i przypominam, że cenowo maksymalna granica wynosi 700-800 zł.

darkgee - Sob Lip 10, 2010 14:02

W tym przedziale cenowym zmieściłby się jeszcze Samsung Galaxy i5700 i i7500. Również są to bardzo dobre telefony oparte na Androidzie. No i tak jak wyżej kolega wspomniał Samsung Omnia (Lite).
ardsdz - Sob Lip 10, 2010 14:33

Przegnę pałkę w stronę lite. Tą w tej kategorii mogę śmiało polecić.
harrydom - Sob Lip 10, 2010 17:12

Dziękuję Wam bardzo za pomoc.
Życzę miłego weekendu.

ziomiwan - Sob Lip 10, 2010 20:51

A ja raczej skłaniałbym się ku Galaxy i7500, według mnie lepszy telefon.
harrydom - Nie Lip 11, 2010 00:12

Jeszcze jedno pytanie.
Pisząc Galaxy i5700 macie na myśli:
a) Samsung i5700 Galaxy Lite (Spica)
b) Samsung i5700 Galaxy
?

bemyself - Nie Lip 11, 2010 07:39

Witam
chcialabym uzyskac pomoc. szukam telefonu, takiego okolo 600 zl, i mam bardzo duzy problem. na poczatku chcialam avilę, ale widze ze galaxy bylby chyba lepszym wyborem. ale patrzac na ogrom telefonow- zglupialam...

chcialabym miec urzadzonko w ktorym moglabym instalowac roznego rodzaju aplikacje, zalezy mi na muzyce, mozliwosci ustawienia wszystkiego pod siebie, moze na ogladaniu filmow i dotykowym ekranie. znalazlam jeszcze omnię w podobnej cenie, ale waham sie glownie miedzy tymi dwiema galaxiami, czym one sie tak naprawde roznia? i moze polecicie mi inny telefon spelniajacy moje wymagania oprocz ww?

i jedno jeszcze pytanko-czym sie rozni android od symbiana, no albo windows mobile? czy jest mozliwosc zeby korzystac z internetu bez placenia nieziemskich kwot operatorom? jakies wifi tak jak przenosny internet?

bardzo prosze o pomoc

pozdrawiam

ardsdz - Nie Lip 11, 2010 10:33

harrydom, mamy na myśli zwykłego Galaxy. Wątpię, by te bajery były Ci potrzebne, ale już to chyba mówiłem, że wszystko zależy od tego, do czego chcesz telefonu używać. Lite, to telefon wielozadaniowy, z którym pod tym względem Galaxy przegrywa, gdyż Android jest wciąż mało popularny i mało na niego aplikacji. No, ale do internetu jest niezastąpiony. Ja jednak wolę możliwości WM i Lite, gdyż za sprawą wi-fi jest świetnym telefonem.

bemyself, Ja jednak uważam, że Tobie też bardziej by ta Omnia odpowiadała(może wersja Lite?). Muzyka dobra jest, głośnik głośny jest(co mnie trochę wkurza...), ustawisz wszystko tak jak tego pragniesz(w razie problemów z pewnością pomogę), filmy obejrzysz we wszystkich(no, z HD może być problem) formatach, dotykowy ekran jest.

Te Galaxy różnią się tylko paroma szczegółami, jednak nie na tym się skoncentruję.

Android to wciąż mało popularny system, różni się od Symbiana systemem zapisu i paroma mniej istotnymi szczegółami. Tym samym różni się od Windowsa. Windows jest jak na razie najbardziej przystępną platformą, toteż najwięcej aplikacji powstaje włąsnie pod niego. Android jest od tych dwóch lepszy jedynie pod względem internetu, tzn. ma usprawnienia, które zmniejszają koszty. Jednak sądzę, że wi-fi w Omnii w zupełności by Ci wystarczyło.

Wi-fi to pasmo pozwalające na połączenie się z internetem w punkcie źródłowym, czyli bez zbędnych kosztów(całkowicie za darmo!) np. w domu(przez Livebox), kafejce, restauracji, ratuszu, rynku większych miast. Są nadajniki wi-fi.

bemyself - Nie Lip 11, 2010 12:49

ardsdz, akurat z wifi nie mam problemu, chodzilo mi tylko czy istnieje cos takiego jak np internet w erze podlaczony do laptopa pod usb i dzialajacy jako mobilny, odpowiednik tego do telefonu. mialam w lapkach avile i nie jest najgorsza, ale chcialabym od telefonu wiecej multimedialnosci, np w kwestii filmow, nie do konca wiem jaka jest roznica miedzy galaxy a omnią, kusi mnie telefon z windowsem, mam wrazenie o jego przydatnosci, mialam w rekach iphone dosc dlugo, ale uwazam ze cena jest zbyt wygorowana.
orientacyjnie na allegro widzialam ze cena omni zwyklej jest najnizsza, wiec tu sie rodzi pytanie: czy filmy w formatach avi lepiej ogladac na tej najtanszej omni czy na galaxy, czy moze na zupelnie innym telefonie? dzialanie phone'a bardzo mi odpowiada i szczerze mowiac wlasnie cos lekko podchodzacego pod to bym chciala, widzialam masę klonow, niektore prezentuja sie swietnie, ale boję sie awaryjnosci telefonu

czy w windowsie obecnym w omni zwyklej rowniez mozna wszelkie aplety wyciagac sobie dowolnie? wizualnie symbian od androida sie rozni? rowniez pod wzledem czulosci i dzialania dotyku w obu tych teledonach sie zastanawiam.

wybaczcie marudzenie, ale wybor mnie az powalil na lopatki. dlatego staram sie opisac do czego uzywac bede telefonu i ladnie prosze o pomoc :grin:

ardsdz - Nie Lip 11, 2010 15:06

Iphone nie ma ani WM, ani Androida, tylko AppleOS i nic mu nie dorówna pod względem możliwości graficznych oraz czułości dotyku, gdyż to zupełnie inny wyświetlacz niż w Omnii, czy Galaxy.

Graficznie Windows różni się od Androida w znacznym stopni, choć liczne są też podobieństwa(rozmieszczenie niektórych funkcji itp.).

Co to jest najtańsza Omni? Omnia i900, czy Omnia Lite? Obie lepiej radzą sobie w wyświetlaniu filmów niż Galaxy(choć i ten nie ma większych problemów, ale w Omniach przebiega to po prostu w nieco lepszej jakości). Pod tym względem nie ma co wybierać telefonu, gdyż Ty jako użytkownik, a nie tester raczej tych odchaczeń nie zobaczysz.

Piszesz najpierw o Windowsie, a zaraz potem potem wspominasz o Iphnonie(nie wiem jak mnam to rozumieć; myślisz, że mają ten sam system? Jeśli tak, to się mylisz :wink: ). IPhon jest lepszy od Omnii i Galaxy i nie będę go z nimi nawet porównywał.

Druga sprawa. Mówisz, że kusi Cię przydatność Windowsa. Nie martw się, na pewno się nim prędko nie znudzisz, ponieważ to, jak na razie, najbardziej rozbudowany i przystępny system.

Klony Iphona są okropne i nie próbuj nawet ich ruszać! Żaden z nich nie jest nawet w jednej dziesiątej tak rozbudowany jak IPhone! Poza tym w razie uszkodzenia takiego wybryku możesz mieć problem z jego naprawą.

Szczerze Ci radzę abyś poważnie zastanowiła się nad którąś z Omnii(byle nie HD, ba ta działa na innym systemie). Uważam, że będą one dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Skąd wiem? Ano, trochę już w tym siedzę i mogę powiedzieć, ze Windows potrafi nie raz użytkownika zaskoczyć... zwykle pozytywnie.

bemyself - Nie Lip 11, 2010 15:15

wlasnie zobaczylam omnię lite, i za cholere nie wiem czym od tej zwyklej sie rozni:D oczywiscie poza wygladem zewnetrznym.ogladam testy na youtube i ciagle nie wiem.
jesli o iphonie mowa-chodzilo mi o design menu itp i wlasnie cos w podobie wydaje mi sie najbardziej uzyteczne.
czyli jednak omnia, a galaxy idzie w niepamięć, jest masa innych dotykowych w podobie-htc itp i mam nadzieje ze samsung bedzie najlepszym wyborem

omnia lite inormalna omnia mają taki sam styl graficzny? ilosc pulpitow jak tam wyglada?

Drogi kolego, jestes moją wyrocznią ;)

ardsdz - Nie Lip 11, 2010 15:27

Omnia lite i zwykła mają PODOBNY, ale nie identyczny styl graficzny. Dzieje się tak ponieważ lite jest nowsza i posiada nowszą wersję Windowsa :wink: Specjalnie zmodyfikowaną dla nowych użytkowników.

Odradzam Galaxy dlatego, że wiem, iż nie jest on tak dobry pod względem pracy i zabawy jak Windows w Omniach.

Poza tym Omnia lite ma od Omnii zwykłej:
szybszy procesor
więcej pamięci
trochę mniejszy ekran
czulszy wyświetlacz

no, i to chyba wszystko najistotniejsze.

ziomiwan - Nie Lip 11, 2010 15:57

Dodam, że omnia Lite nie jest wersją LITE omni i900, ale wersją LITE omni 2.

Myślę, że omnia lite byłaby dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Choć i Galaxy jest świetny.

bemyself - Nie Lip 11, 2010 16:23

ziomiwan napisał/a:
Choć i Galaxy jest świetny.
nie mow tak bo jestem w tej kwestii babą i mnie tu prowokujesz;d


mniejszy ekran za cene wiekszej czulosci.... hmmm moze pochodze po komisach w tygodniu i macnę oba, bo wyrok miedzy omnia a omnia lite jest niebywale juz trudny...... a omnię i tak 16 gb chcialam kupic:)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group