To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Prawo telekomunikacyjne - Nagrywanie rozmów przez operatora

nowy22 - Pią Gru 28, 2007 11:33
Temat postu: Nagrywanie rozmów przez operatora
Witam. Mam pytanie do fachowców. A mianowicie czy polega na prawdzie to iz operatorzy sieci komórkowych nagrywaja obligatoryjnie wszystkie rozmowy. Ostatnio ktos mi o tym mówił ze mozlwie jest odtworzenie rozmów np. sprzed miesiaca wiec pytam Was czy jest to mozliwe. Pozdrawiam.
ziomiwan - Nie Sty 06, 2008 21:08

Fachowcem nie jestem ale nie wydaje mi się aby rozmowy były nagrywane.
Bo potrzeba na takie coś ogromne ilości pamięci, w co operatorzy raczej nie inwestowaliby tak dużych pieniędzy. Ale słyszałem że w jakiś sposób wyłapywane są słowa dotyczące terroryzmu i taka rozmowa jest zapisywana. Ale niewiem ile w tym prawdy. Może ktoś wie coś więcej o tym.
Zresztą po co byłaby im twoja rozmowa? Operatorom zależy tylko na tym żebyś jak najwięcej dzwonił bo z tego tylko mają kase.

Kaytek - Śro Paź 03, 2012 16:06

Operatorzy ustawowo mają zakaz zapisywania treści przekazów.

Edit:
Nie zauważyłem, że wątek jest prehistoryczny...

Balley - Pon Lut 18, 2013 08:17
Temat postu: Nagrywanie rozmów telefonicznych
Zgodnie z prawem i zasadami etyki nagrywanie rozmów telekomunikacyjnych możliwe jest po wyrażeniu zgody przez jej uczestników. Często firmy call center prowadzą takie zapiski między innymi dla celów kontroli pracowników o czym muszą poinformować rozmówcę.
dacker - Wto Lip 30, 2013 13:05

Nie sądzę żeby operatorzy nagrywali prywatne rozmowy. Co wtedy z prawem do prywatności? Narażaliby się wtedy na ogromne koszty przy wypłacie odszkodowań w przypadku wytoczonych im procesów sądowych.

Oczywiście rozmowy z call center wielu firm są nagrywane, ale tutaj rozmówca jest informowany o tym fakcie i może się rozłączyć, ale to inna sytuacja.

halohalo - Wto Sie 06, 2013 20:42

w usa zdaje sie ze sie nie cackaja czy mozna czy nie nie ;-)
Kaytek - Wto Lip 14, 2015 12:52

halohalo napisał/a:
w usa zdaje sie ze sie nie cackaja czy mozna czy nie nie
W UE przepisy są bardziej restrykcyjne. W samym podejściu do ochrony prywatności i danych osobowych jest przepaść.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group