To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Krótkofalarstwo - dyskuscja ogólna - Dual watch a Twin bander

jakintos - Śro Lip 30, 2008 22:33
Temat postu: Dual watch a Twin bander
Czy ktoś może mi prostymi słowami wytłumaczyc róznice między dualwatch a twinbander. Przeglądając różne opisy nie znajduje różnicy, czy te dwie nazwy oznaczają to samo?
ziomiwan - Czw Lip 31, 2008 14:34

Proszę to znalazłem na ten temat:
Cytat:
W swojej naiwności wyobrażałem sobie, że oprócz tylko nasłuchu będę mógł nadawać na choć jednym z ustawionych kanałów, tymczasem próba nadawania wyłącza DW. Wygląda, że DW działa jak skaner ograniczony do dwóch kanałów. Trochę mało użyteczne jak na mój gust. Podobno funkcjonalność, o jaką mi chodziło, zapewnia dopiero gadżet o nazwie "kanał priorytetowy". Po co więc DW?

Dla specyficznych zaangażowanych użytkowników typu ratownik drogowy. Kilka lat temu przydawało się "zwykłemu" np do nasłuchu kanału 19 (mobile) i 28 (wywoławczy). Obecnie 28 zamiera bo większość użytkowników CB to samochody a stacjonarne pogaduszki zastąpił internet i komórki.
DW jest bo jest jak wrzód ale jako zbędny dodatek z czasem zniknie z paneli radyjek. Nie znaczy z możliwości bo te pozostaną potencjalnie związane z zamontowanymi układami.


Z kolei Twinbander pozwoli Ci na odsłuch pasma lotniczego oraz jednoczesny odsłuch i nadawanie w paśmie 430MHz bez przełączania.
Pozdrawiam

jakintos - Czw Lip 31, 2008 20:48

Czyli Twin bander jest funkcją podobną do Dual watch ale bardziej zaawansowaną
ziomiwan - Czw Lip 31, 2008 21:52

Dokładnie. Bo z Twinbander możesz nadawać jak i odbierać jednocześnie, na co nie pozwala dual watch.
Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group