To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Pozostałe marki telefonów - Bateria z nokii w sagemie

macio5 - Sob Sie 09, 2008 15:30
Temat postu: Bateria z nokii w sagemie
Witam. Posiadam sagema my411x i niedziałającą nokie 6020 (bateria jest sprawna) i jak wiadomo w sagemach baterie są kiepskie więc chce przełożyć baterie z nokii. I tu jest problem bo totalnie sie na tym nie znam i dlatego pytam.
Tu są dane obydwu baterii:

sagem - Li-Ion 700 mAh

nokia - Li-Ion 760 mAh (BL-5B)

Czy przez tą zamiane coś zepsuje? Czy będe mógł normalnie ładować ładowarką z sagema??

darkgee - Sob Sie 09, 2008 16:18

A czy sprawdziłeś, czy na pewno ta bateria pasuje, czy zgadzają się styki?
macio5 - Sob Sie 09, 2008 16:50

Tak wszystko się zgadza . Baterie wkładałem tylko na chwile - boje się że może coś się od tego uszkodzić . Nie wiem czy nie niesie to za sobą jakiegoś zagrożenia. Baterie sie różnią właśnie tym
macio5 napisał/a:
sagem - Li-Ion 700 mAh

nokia - Li-Ion 760 mAh (BL-5B)


Bateria z nokii ma 760 mAh a z sagema 700 mAh tyle ze nie wiem co to jest i za co odpowiada poprostu nie chce uszkodzić sobie telefonu.

darkgee - Nie Sie 10, 2008 09:24

Po prostu bateria z Nokii ma większą pojemność i może zgromadzić więcej energii, co przekłada się na dłuższe działanie telefonu. Na uszkodzenie telefonu są raczej nikłe szanse.
macio5 - Pon Sie 11, 2008 11:34

A czy w takim razie będe mógł ładować tą baterie później ładowarką z sagema, czy będe musiał wkładać ją do nokii i ładować jej ładowarką?
darkgee - Pon Sie 11, 2008 14:14

Nie jestem pewien, ale chyba będziesz mógł ją spokojnie ładować w Sagemie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group