To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Nokia, Lumia - zapisywanie smsów na karcie nokia n70

aga_82.26 - Śro Lis 12, 2008 11:30
Temat postu: zapisywanie smsów na karcie nokia n70
witam ponownie! mam pytanko jak ustawic NOKIE N70 aby wszystkie smsy wychodzace i przychodzace były automatycznie zapisywane na karcie pamieci? czy jest taka opcja czy tez trzeba kazdy przeczytany sms zapisywac osobno? z gory dziekuje za informacje!
ziomiwan - Śro Lis 12, 2008 14:42

To sms można zapisywać na karcie pamięci?? Pierwsze słysze ale niech się wypowiedzą MaciaSS i inni eksperci od Nokii.
Pozdrawiam

MaciaSS - Śro Lis 12, 2008 15:28

Witam serdecznie,
..ja też pierwsze słyszę, żeby zapisywać wiadomości na karcie pamięci.. :shock: :shock: :shock: ..nie wiem czy się da, no chyba, że masz dograny do Symbiana jakiś magiczny programik, napisany przez jakiegoś sprytnego polaczka ;) to czemu nie ;)
Pozdrawiam :cool:

darkgee - Śro Lis 12, 2008 17:52

Nie ma takiej możliwości. I wszystko na ten temat.
damian_xxi - Wto Mar 31, 2009 19:20

Wiem, że masa czasu minęła od ostatniego postu ale widzę, że nikt nie odpowiedział sensownie, a na googlu nie łatwo to znaleźć w ojczystym języku.
Na n70 nie znalazłem tego w opcjach, nie wiem, może gdzieś jest.
MaciaSS ta się składa, że właśnie istnieje taki programik.
MsvDriveE
Używam go od lat, a zacząłem w siemensie sx1 (super telefon), napisany został pod jego wersję symbiana, później w n6630 (skopiowałem go z danymi z karty siemensa na nową kartę do nokii i zadziałał), a obecnie w n70 i po zmianie karty na większą pojawił się komunikat, że wiadomości będą zapisywane w telefonie, bo do karty nie ma dostępu.
Nie mogłem sobie przypomnieć co to był za program.
Poszukałem trochę i znalazłem na forum sx1.pl jego nazwę, sam program łatwo znaleźć, wystarczy zainstalować, wejść w menu, osobiste i kliknąć ikonkę programu potem poczekać chwilkę.
Teraz zamiast w telefonie smsy, mmsy, maile i pliki z bluetooth będą zapisywane na karcie.
Nie wiem jak powrócić do poprzedniego stanu poza zmianą lub wyjęciem karty (mi to nie potrzebne, bo używam karty jako wbudowanej pamięci i jej nie wyciągam), więc zweryfikujcie smsy i użyjcie jakiegoś programu np smsstorer do zarchiwizowania ważnych wiadomości zanim zmienicie miejsce zapisywania wiadomości na nośnik E:\
Zwiększa to też możliwości przesyłania plików przez bluetooth, bo można dzięki temu przesyłać pliki większe od wolnej pamięci telefonu (na czym zależało mi w owym sx1-4MB w telefonie).

Mam nadzieję, że komuś przyda się ta wyczerująca odpowiedź.
Pozdrawiam
DamianP

darkgee - Nie Lip 05, 2009 08:40

Faktycznie :oops: Sorry, ale u kumpla nie mogłem znaleźć takiej opcji. Wystarczy wejść w "Wiadomości", dać "Opcje, "Ustawienia", "Inne" i w "Pamięć w użyciu" przestawić na "Karta pamięci".
agnesss - Czw Sty 19, 2012 22:15

A jak to działa w nokii C3? Bo po wejściu w 'wiadomości' i 'opcje' jest tylko 'rejestr wiadomości' 'wiadomości sim' i 'stan pamięci', z którego też niewiele wynika w kwestii zapisywania sms'ów na karcie. W 'ustawieniach' z menu też nic nie ma, albo ja tego nie umiem znaleźć. Proszę o pomoc, bo mam na telefonie zapisanych już 7000 sms'ów i zaczyna mi szwankować, a nie chcę ich usuwać.
stefanek71 - Sob Sty 21, 2012 12:34

Profilaktycznie jak nie chcesz ich sracić chyba zawsze możesz sobie zapisać na kompie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group