To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Dostęp stały - Neostrada, kablówka i inne... - DialNet Advence WiFi Plus

darkgee - Śro Sty 21, 2009 10:42
Temat postu: DialNet Advence WiFi Plus
Chcę zmienić dostawcę internetu na DialNet. Maja w ofercie 2 aktywacje: "Advence" i "Advence WiFi Plus". Czy jeżeli wybiorę te druga usługę, to będę się łączył bezprzewodowo tylko z komputerem, czy też będę mógł podłączyć inne urządzenia np. telefon z WLAN (N95)?
ziomiwan - Śro Sty 21, 2009 12:03

Zależy na jakiej zasadzie działa to WiFi Plus. Możliwe iż jest to sieć radiowa która odbierasz bezprzewodowo, a nie WiFi.
Jeśli nawet to wystarczy że zakupisz router który bezprzewodowo odbiera i wysyła dane to bez problemu możesz podłączyć inne urządzenia posiadające WiFi. Z tym że wtedy będziesz też potrzebować bezprzewodowej karty radiowej w swoim komputerze.
Jeśli chcesz to mogę pokazać Ci mniej więcej czego potrzebujesz.
Miałem robione tak kiedyś w domu i później ze 5x zakładałem u innych ludzi w domach.
Podaj też link do tej ich oferty z neta jak możesz.

P.S. U aktualnego dostawcy też możesz to zrobić.
Pozdrawiam

Peter - Śro Sty 21, 2009 21:15

wiesz. Najelepiej jakbyś podał lub zapoznał się z parametrami tego modemu od dostawcy. Np. Neostrada daje livebox(badziewie jak ich mało) i to jest router z wifi. Co do tego co powiedział przedmówca. WiFi ma zasięg do góra ok kilometra ( nie powiem dokładnie moge sie mylić chociaz niewydaje mi sie zeby az kilometr pociągnał :D ). Jak by było napisane ze "Adence WAN plus" to moze by chodziło o łaczenie sie, nie jestem pewnie. Najlepiej zobaczyc jaki modemek dorzucają ;]
ziomiwan - Śro Sty 21, 2009 21:47

Oj oj oj WiFi nie ma zasięgu kilometra... A napewno nie takie domowe ;) . W domu, przez ściany itp. sięga jakieś 20-50m z tego co zauważyłem.
Modem który da dostawca... w większości są to badziewia aaale może jeśli poprosisz dostawcę swojego neta o taki i taki modem to da Ci na niego dużą zniżkę. Ja za taki router (kartę radiową już miałem w kompie) dawałem 50zł gdy w sklepie kosztował około 300zł może trochę ponad.
Pozdrawiam

Peter - Śro Sty 21, 2009 22:25

zanczy wiem ze domowe WIFi nie ma takie zasiegu:D Ale takie wzmacniane itd moze osiagnac gdzies tak do 500 ale to zalezy ;] Ja mam w domu routerek wifi adsl i spokojnie łacze z nim kazde urzadzenie posiadajace odbiornik WIFi
darkgee - Czw Sty 22, 2009 15:36

W ich ofercie jest napisane: "komputer z kartą WLAN". Czyli dodają kartę WLAN do kompa, ale czy z niej można korzystać z innych urządzeń?
ziomiwan - Czw Sty 22, 2009 23:38

WLAN możliwe że tylko odbiera ich sygnał a nie wysyła tzn. nie tworzy sieci domowej do której mógłbyś jeszcze np. bezprzewodowo podłączyć sobie laptopa, drugiego laptopa itd.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group