To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Operatorzy: T-Mobile, Plus GSM, Orange, PLAY - Play i Orange: nowe oferty na kartę

ziomiwan - Śro Kwi 22, 2009 21:00

haloxavi napisał/a:
Play w swojej reklamie porównawczej przesadza, nie powinni zezwalać na reklamę porównawczą, doprowadzili tym tylko do masy procesów, które z pewnością się odbędą.

Zgadzam się. To jest już nieczysta gra. Pokazywanie co złego jest u innych żeby przyciągnąć do siebie, niech tak robią ale np w swoich salonach a nie tak w tv. Według mnie to bardzo nieczysta gra..

haloxavi - Czw Kwi 23, 2009 18:11

W porównawczych będą zawsze pokazywać swoje plusy i innych minusy. W efekcie konkurencja przygotuje reklamy na których pokaże swoje plusy i ich minusy. Błędne koło?
ziomiwan - Pią Kwi 24, 2009 00:00

Głupota dla mnie i tyle... Jeden na drugiego w końcu zacznie wymyślać nie prawdziwe rzeczy..
haloxavi - Pią Kwi 24, 2009 17:47

Dopóty dopóki znowu reklamy porównawcze zostaną zakazane i będzie spokój. Pierwszą wojnę już może obserwować, ale na arenie politycznej - masakra, kabaret etc ;-)
Faile - Sob Kwi 25, 2009 10:13

ziomiwan napisał/a:
Pierwsze dwa punkty rzeczywiście są takie same a w sumie drugi wynika z pierwszego zaś trzeci to inna bajka.


Trzeci też wynika z pierwszego. Skoro za darmo aktywują usługę przy doładowaniu za 50 zł lub więcej, to znaczy, że przy mniejszym aktywują ją nie za darmo.

ziomiwan - Sob Kwi 25, 2009 20:16

Już niewiem o co chodzi z tymi punktami.

Ale dziś tak pomyślałem że Play całkiem słusznie takiej broni użył. Dlaczego? A to dlatego że operatorzy właśnie do Play-a mają wyższe(dużo wyższe stawki) co jest również nie fair... Teraz myślę że całkiem dobrze zrobili.

Faile - Nie Kwi 26, 2009 09:00

Wyższe stawki do playa są dlatego, że play więcej bierze tzw. MTR, czyli za połączenia do swojej sieci.
haloxavi - Pon Kwi 27, 2009 08:31

http://komorkomania.pl/2008/08/29/zlikwidowac-mtr/

Kwestia MTR jest dyskusyjna. Trudno powiedzieć czy powinny one istnieć. Chyba najuczciwiej byłoby gdyby wszyscy mieli po równo.

ziomiwan - Pon Kwi 27, 2009 21:21

Nie sądzę żeby to Play ryzykowało aż tak. Przecież to dla nich mniejszy zarobek bo ludzie boją się wstąpić do play z tego powodu że drożej do nich ludzie mają.
haloxavi - Wto Kwi 28, 2009 21:41

Teoretycznie Play ma wyższe stawki po to, aby móc sobie zbudować zasięg i bazować na cudzym. Tylko pytanie brzmi jak długo to może potrwać?
Faile - Czw Kwi 30, 2009 17:56

ziomiwan napisał/a:
Nie sądzę żeby to Play ryzykowało aż tak. Przecież to dla nich mniejszy zarobek bo ludzie boją się wstąpić do play z tego powodu że drożej do nich ludzie mają.


Ale to fakt, a nie przypuszczenie. Jak napisał haloxavi, mają wyższe MTR, żeby rozbudować sieć nadajników (choć i tak korzystają z plusowskich, a jakość połączeń ponoć pozostawia wiele do życzenia).

ziomiwan - Pią Maj 01, 2009 00:09

Faile napisał/a:
Ale to fakt, a nie przypuszczenie. Jak napisał haloxavi, mają wyższe MTR, żeby rozbudować sieć nadajników (choć i tak korzystają z plusowskich, a jakość połączeń ponoć pozostawia wiele do życzenia).

Jakość połączeń jest taka sama jak u innych operatórów ;) a wiem bo dzwoniłem z play i do play.
Dziwne że mają wyższe MTR żeby rozbudować sieć nadajników a chcą wyrównania bądź zniesienia MTR, bo jako najmłodsi płacą najwięcej.

starypiernik - Śro Maj 20, 2009 22:22

Nie pamiętam kiedy była poprzednia wojna w prepaidze (i czy w ogole była). Dopiero zakończyła się ta wywołana ofertą Play Fresh, zakończona przez nizsze stawki w NOG i Popie (choć jeszcze nie ma oferty w Music). Ale jak myślicie, kiedy będzie następna? Chodzi mi o prepaid? Czy nalezy się spodziewać obniżek w zwiazku ze zmianami w MTR?
Faile - Sob Maj 23, 2009 08:36

Ja mam taka niecichą nadzieję, że jak zmniejszą stawki MTR, to Heyah zrobi Równą Taryfę, która będzie miała niskie stawki za gr anicę i zza granicy... tyle, że skoro RT w pierwotnej wersji nie wywołała odzewu innych operatorów, to może i tym razem by nie była. No, ale ja chce takiej oferty ;-)
Merry - Śro Maj 27, 2009 00:47

A obecna Równa Taryfa w Heyah? Przecież mamy dokładnie to, o czym piszesz..


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group