To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Dyskusja ogólna - Neostrada znika, konkurenci TP się cieszą?

starypiernik - Pon Kwi 20, 2009 16:07
Temat postu: Neostrada znika, konkurenci TP się cieszą?
Ciekawy wątek widziałem na blogu Wojciecha Jabczyśkiego, rzczenika TP (www.blog.tp.pl). Sama notka srednio ciekawa ( o zmianie nazwy neostrady), ale jeden wątek jest conajmniej zastanawiający, mianowicie Jabczyński pisze o tym, ze konkurencja 'straszy' ludzi, że neostrady już nie będzie (sic!) i w ten sposób skłania ich do zawierania umów na dostęp do internetu.
Zastanwia mnie czy to stwierdzenie ma poparcie ma w "twardych faktach"?

ziomiwan - Pon Kwi 20, 2009 23:23

Neostrada nie zniknie jak już to zmieni nazwę albo właściciela. Aktualni abonenci zostaną przeniesieni poprostu na warunkach jakie podpisali zawierając umowę z tepsą, dla nich nic się nie zmieni raczej.
Zniknąć nie może bo to oznaczałoby wielkie odszkodowania dla abonentów ;) .

starypiernik - Wto Kwi 21, 2009 10:35

Doskonale sobie zdaję sprawę z tego że neostrada jako usługa nie zniknie, conajwyżej zniknie jako marka.
Bardziej inicjując ten wątek zastanawiało mnie, czy ktoś może słyszał o takich właśnie praktykach w telekomach, straszacych ludzi 'zniknięciem jakiejś usługi', po to by sprzedać własną?

ziomiwan - Wto Kwi 21, 2009 18:45

Cytat:
Bardziej inicjując ten wątek zastanawiało mnie, czy ktoś może słyszał o takich właśnie praktykach w telekomach, straszacych ludzi 'zniknięciem jakiejś usługi', po to by sprzedać własną?

Baa od dawna słyszę takie głosy chociażby u operatorów internetowych(tych mniejszych do 1-2tys. użytkowników). Którzy straszą abonentów sieci A że ich operator upadnie i żeby przepisali się do niego bo on w dodatku ma lepszą.
Głupia sprawa ale cóż...

pamper - Pią Kwi 24, 2009 15:06

Od kiedy tylko pamietam, mialem nadzieje ze telekomunikacja polska zniknie calkowicie z ziemi. Teraz podejmowane sa jakies kroki w tym kierunku.

Karma powinna sie uzupelnic, po tym co nam zafundowali kiedy korzystalismy z modemow dostepowych ;)

geralt - Wto Kwi 28, 2009 13:41

pamper napisał/a:
Od kiedy tylko pamietam, mialem nadzieje ze telekomunikacja polska zniknie calkowicie z ziemi. Teraz podejmowane sa jakies kroki w tym kierunku.


Ale przecież chodzi tylko o zmianę nazwy, tak jak było w przypadku zmiany idea => orange. Zresztą muszę Cię zmartwić, nawet po tej zmianie pod szyldem TP mają być świadczone usługi telefonii stacjonarnej :wink:

haloxavi - Czw Kwi 30, 2009 07:29

Konkurencja nie musi straszyć klientów, a Tepsa sama ich strasze swoimi cenami.
pamper - Czw Kwi 30, 2009 16:10

geralt napisał/a:
pamper napisał/a:
Od kiedy tylko pamietam, mialem nadzieje ze telekomunikacja polska zniknie calkowicie z ziemi. Teraz podejmowane sa jakies kroki w tym kierunku.


Ale przecież chodzi tylko o zmianę nazwy, tak jak było w przypadku zmiany idea => orange. Zresztą muszę Cię zmartwić, nawet po tej zmianie pod szyldem TP mają być świadczone usługi telefonii stacjonarnej :wink:


Masakra, ale moze zmieni sie zarzad i cos sie ruszy? ;) )

haloxavi - Pon Maj 04, 2009 11:43

Wątpię, póki co wciąż mają ogromny udział w rynku i pomimo malejącej ilości klientów trzymają się całkiem dobrze. W perspektywnie kilku lat możemy się jednak spodziewać gwałtownego upływu klientów, pewnie wtedy dopiero wezmą się do pracy.
geralt - Wto Maj 05, 2009 14:24

haloxavi napisał/a:
Wątpię, póki co wciąż mają ogromny udział w rynku i pomimo malejącej ilości klientów trzymają się całkiem dobrze. W perspektywnie kilku lat możemy się jednak spodziewać gwałtownego upływu klientów, pewnie wtedy dopiero wezmą się do pracy.


Moim zdaniem ciężko przewidzieć jak to będzie z tymi klientami... A co do tego wzięcia się do pracy, to chyba tak źle nie jest (mają podobno zwiększyć prędkości neo, teraz weszły też jakies promocje w cenach dsl-u). Coś tam się jednak cały czas dzieje...

ziomiwan - Wto Maj 05, 2009 18:51

Z tym że coraz więcej ludzi wybiera albo net radiowy/bezprzewodowy lub światłowód o ile ma takie możliwości a napewno woli net osiedlowy.
Oby tp upadło...

geralt - Czw Maj 07, 2009 13:16

No ale nie wydaje mi się, żeby były to jakieś masowe migracje, tp cały czas ma bardzo duże udziały na rynku dostawców netu, co zresztą napisał kolega nade mną...
haloxavi - Pon Cze 01, 2009 17:45

Tepsa będzie z roku na rok tracić klientów i nic z tym nie zrobią. Mają zły wizerunek w społeczeństwie, kojarzą się z wysokimi cenami i wiecznymi problemami. Długo niestety nie pożyją....
masterkamil46 - Sob Gru 05, 2009 14:54

Tpsa moze i traci klientów indywidualnych, ale i tak głównym źródłem zarobku są klienci biznesowi, na jednym dużym kliencie biznesowym więcej zarobią niż na całym osiedlu bloków :) Także nie ma szans żeby ta firma kiedykolwiek upadła. a Szkoda, chociaż ja już z nimi nie mam nic wspólnego.
haloxavi - Pon Gru 21, 2009 13:00

Upaść nie upadną, ale zarabiać już tyle nie będą, po prostu konkurencja zawsze jest w stanie zaproponować coś korzystaniejszego


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group