To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Orange, Netia, Dialog i innni operatorzy stacjonarni. A także operatorzy VoIP. - Co wybrać? Neostrada 512kb/s vs. Dialog 1mbit

sirtepek - Wto Sie 25, 2009 21:26
Temat postu: Co wybrać? Neostrada 512kb/s vs. Dialog 1mbit
Szacuneczek.
Mam neostrade 512 kb/s. Jestem b.zadowolony z neo, nie miałem żadnych problemów z netem. Kończy mi się umowa w neo i nie wiem co wybrać, czy przedłużyć w neo 512, czy wziąć internet w dialogu 1mbit? Telefon mam na linii TP w Dialogu.
Co sądzicie o internecie w Dialogu? Warto?
Proszę o szybką odp.
Pozdrawiam

ziomiwan - Śro Sie 26, 2009 16:36

To jest to samo prawie. Różnica jest chyba tylko w cenie i szybkości jaką wybierasz. Dialog korzysta linii TP więc różnicy większej nie odczujesz. Oczywiście poza wspomnianą ceną i szybkością.
bartosz93w - Śro Sie 26, 2009 17:46

Zależy czy dużo pobierasz. I ile kosztuje. Bo jeśli mało ściągasz, a neostrada jest tańsza to weź ją. Ale jeśli nie zależy ci na cenie. To bierz dialog:D Wtedy będzie prawie 2 razy szybciej plik ściągał.
Zaglebiak - Czw Wrz 10, 2009 10:19
Temat postu: Re: Co wybrać? Neostrada 512kb/s vs. Dialog 1mbit
Jeżeli jest to łączę TP to warto jeszcze sprawdzić w Telekomunikacji czy prędkość 1 Mbit\s będzie Ci śmigać, bo potem mogą być problemy z przejście i zostaniesz bez neta.
masterkamil46 - Sob Gru 05, 2009 14:17

Dokładnie tak, najpierw poproś technika z Tpsy, żeby przyjechał i sprawdził możliwość techniczną kabli u Ciebie przy domu, jak powie Ci, że pójdzie 1m to weź sobie 1m. Albo Popatrz na oferty Orange Freedom, mają dobre ceny, a dla kogoś kto już ma u nich telefon komórkowy jest duuuużo taniej.:) także warte polecenia.
ziomiwan - Sob Gru 05, 2009 14:21

Ale w Orange trzeba brać pod uwagę zasięg jaki ma ta sieć w okolicy domu...
Poza tym, taki internet nigdy nie dorówna stałemu szerokopasmowemu łączu.

masterkamil46 - Sob Gru 05, 2009 14:36

Ale ja mówie o internecie Orange Freedom, to jest internet stacjonarny, działa na tej samej zasadzie co neostrada, nawet z tej "samej" firmy.
jarek38 - Nie Gru 06, 2009 10:47

Podepnę sie pod temat.
Czy ma ktoś z was neta z ERY po kablu?? mam ich komórke ,zastanawiam sie nad stacionarnym fonem +net. cena jest dość atrakcyjna bo za 1 mb neo. płacę 60zł ,natomiast w erze za 2mb bym tyle płacił.
Aha no i jak z IP niewiecie czy era (i inne orange,dialogi,netie) mają zmienne ip czy stałe??

masterkamil46 - Nie Gru 06, 2009 12:37

Ip jest zmienne, bo wszystko dziala na tej samej zasadzie co neo, czyli ze zmiennym ip. Mozesz sobie podlaczyc neta ze stalym adresem ip, ale wtedy duzo drożej to wychodzi.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group