To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Dyskusja ogólna - Cała Polska w zasięgu TP

halohalo - Nie Wrz 06, 2009 09:54
Temat postu: Cała Polska w zasięgu TP
Dzięki internetowi satelitarnemu Telekomunikacja Polska stała się pierwszym i na razie jedynym operatorem umożliwiającym dostęp do internetu na terenie całego kraju. Taki zasięg ma zapewnić umowa z firmą ASTRA Broadband Services

Więcej w artykule na stronach naszego portalu:
http://halohalo.pl/content/view/297/1/

ziomiwan - Nie Wrz 06, 2009 12:55

Buahaha... tylko tyle można powiedzieć o ich śmiesznej ofercie. Wolałbym się męczyć na necie przez gprs albo edge niż na czymś za co zapłacę 1600zł za instalację i później 160zł lub 300zł miesięcznie.. To są kpiny... Ciekaw jestem czy ktoś z tego skorzysta...
bartosz93w - Pon Wrz 07, 2009 16:54

Na pewno ktoś korzysta. Są ludzie którzy nie martwią się kasą za trochę komfortu. Ale chyba za dużo ludzi na to nie nabiorą.
ziomiwan - Pon Wrz 07, 2009 19:39

Mam gdzieś taki komfort... Zdaję sobie sprawę że są ludzie którzy nie martwią się kasą ale bez przesady...
TEPSA jest conajmnniej śmieszna...

masterkamil46 - Sob Gru 05, 2009 20:10

Dokładnie śmieszna firma;)
haloxavi - Wto Lut 09, 2010 11:48

Za taką kasę to... Zresztą taka oferta dotyczy wyłącznie mieszkańców małych wsi, bo wszyscy inni mają alternatywne sposoby korzystania z internetu, wystarczy tylko zasięg operatora komórkowego i już jest taniej.
ziomiwan - Wto Lut 09, 2010 13:10

Tylko, że i na tych małych wsiach nikt tego nie weźmie, bo niemal na każdej już jest jakiś internet radiowy... A jeśli niema to wystarczy telefon do administratora najbliższej sieci radiowej i po zebraniu 2-4osób staje nadajnik we wsi...
A jeśli nawet nie to bardziej opłacalny jest jakiś blueconnect, play internet, iPlus...

darkgee - Śro Lut 10, 2010 17:14

ziomiwan, ja miałem taka sytuację. Miałem wcześniej neostradę i po 2 latach miałem dość wysokich rachunków, więc wziąłem radiówkę. Mam już ją ok. roku i... marzę, aby mieć z powrotem neostradę. Neo była szybka i stabilna, a za to gówno co mam teraz, to nawet szkoda rachunków płacić.
ziomiwan - Śro Lut 10, 2010 21:05

darkgee- gdy nie mam neta (łącznie) 48h w miesiącu to nie płacę rachunku, jeśli mam rwania to samo, jeśli ping jest ponad 200ms piszę na gg do admina i po godzince wszystko śmiga. Wszystko niestety zależne jest od usługodawcy, jego zaangażowania w firmę, znajomości tego co robi, oraz tego czy pieniądze z abonamentu pakuje tylko do kieszeni czy też inwestuje w sieć.
U mnie admin cały czas udoskonala sieć, na wiosne ma stanąć radiolinia łącząca się następnie ze światłowodem więc net będzie działać rewelacyjnie.
Ale to niestety właśnie kwestia obsługi... Z tego co czytam na necie to większość tych którzy mają sieci radiowe to zwykli partacze i bezczelne typki... Tak nie powinno być...

Do tego, umowę mogę zerwać w każdej chwili bez jakichkolwiek konsekwencji co jest niewątpliwie ogromnym plusem.

Sieć radiowa ma też niestety wiele utrudnień... drzewa, śnieg, deszcz, wiatry... ale i temu da się zaradzić jeśli właścicielem sieci jest osoba która się na tym zna. Sam też miałem wiele problemów swojego czasu z netem, ale wszystko się poprawiło jakiś rok-dwa lata temu.
W razie awarii dzwonię do serwisu i w ciągu 2h są u mnie na dachu, albo przy kompie. Żyć nie umierać.

darkgee - Czw Lut 11, 2010 17:15

A u mnie jest masakra. Wielką łaskę robią, jak przyjadą. Internet najgorzej działa w czasie wakacji i świąt. Ledwo, że się strony wczytują.
ziomiwan - Czw Lut 11, 2010 20:28

W umowie niema mowy na temat przerw i działania?? W umowie internetu radiowego powinno to być uwzględnione.
Umowę pewnie masz na określony czas tak?
W dodatku w nocy od 22 mam łącze x2, a od 1 w nocy x4.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group