To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Nokia, Lumia - Problem z nokią 5200

easyrider94 - Sob Paź 10, 2009 15:57
Temat postu: Problem z nokią 5200
Witam, znowu mam problem z nokią.

Mianowicie mam nokię 5200 (dostałem) i jest z nią coś nie tak. Gdy wchodzę w galerię, telefon przestaje reagować, galeria ładuje się w nieskończoność. Nie da się zablokować klawiatury, bo się zawiesza, a najgorsze jest to, że bez karty sim da się go uruchomić, a z kartą krzyczy o jakiś kod ograniczeń.Chciałem zmienić softa przez nokia software updater, ale bez karty sim się nie da, a z kartą nie da się go włączyć, bo chce jakiś kod. Co robić?

darkgee - Sob Paź 10, 2009 16:40

Telefonik jest chyba zablokowany za pomoca kodów. Musisz dać go do komisu i niech tam wgraja softa, bo raczej sam nic nie zrobisz.
easyrider94 - Pon Paź 12, 2009 19:29

Okazało się że w fonie ktoś próbował chałupniczo zdjąć simlocka i mu się nie udało, więc śmigam na karcie pasującej, bo nie jest on wart zdejmowania simlocka.

Druga sprawa: chcę mu zaktualizować softa za pomocą nokia software updater, ale telefon ma skłonność do niekontrolowanego wyłączania się, tzn. traci połączenie z komputerem, ekran w telefonie robi się biały, jednak kiedy nacisnę w telefonie dowolny klawisz, telefon odżywa i nawiązuje spowrotem połączenie, ale co z tego, skoro całą aktualizację ch*j strzelił.
Nie wiem co robić.
Do serwisu na pewno go nie oddam, bo byłem w dwóch z trzech w mojej okolicy, a w każdym liczyli sobie za to po 50 zł. Wreszcie się wk**wię i go wrzucę do pieca, przynajmniej da trochę ciepła.

ziomiwan - Pon Paź 12, 2009 23:52

Wygląd mi to na przecieranie się tasiemki łączącej LCD z płytą główną, a objawy to właśnie biały ekran i możliwe resety.

A jeśli ktoś próbował zdjąć simlocka kodami to możliwe, że wyzerował IMEI. Telefon traci zasięg? Rozłącza się podczas rozmowy?

easyrider94 - Wto Paź 13, 2009 14:38

Podczas rozmowy nigdy nie przerywa, z zasięgiem nie miałem problemów (tzn. mam zawsze bo wokół mnie jest jakaś taka dziura jeżeli chodzi o orange), ale są z nim inne problemy. Galeria nie da się otworzyć, ładuje się w nieskończoność, pomaga tylko wyjęcie baterii. To samo z aplikacjami. Zawsze jak chcę napisać smsa lub odczytać to krzyczy że pamięc na wiadomosci nie gotowa. Jak zapisze jakis numer w ksiazce to po restarcie telefonu znika to co zapisalem. Da sie tylko gadac i robic zdjecia. Dziwne jest to, ze nie moge wejsc w galerie i karte pamieci, a po zrobieniu zdjecia moge je normalnie obejrzec.

Sory za literowki ale mi sie klawiatura sypie.

ziomiwan - Wto Paź 13, 2009 19:15

Tasiemka i uwalony soft?
Ten model nokii jest naprawdę jednym z najgorszych i problemy z nim ma niemal każdy jego użytkownik...

easyrider94 - Wto Paź 13, 2009 19:39

OK, zrozumiałem, nie ma się z nim co pierd***ć, idę go podpalić.
Wezme sobie jakąś inną padakę w mixie i będę miał spokój.
Temat do zamknięcia.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group