To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Dostęp mobilny - internet komórkowy, LTE, WiFi, WiMAX... - Samsung Avila problem z internetem.

jamaj - Nie Gru 13, 2009 15:49
Temat postu: Samsung Avila problem z internetem.
Witam
mam problem z ustawieniem internetu
kupiłem pakiet 25MB, jaki czas było ok ale potem nie wiem czy coś pogrzebałem albo samo się przestawiło, że podłącza mi się do WAPu i pobiera mi kasę z konta;/
wszedłem na http://www.plus.pl/oferta...przez_internet/

dostałem sms, zainstalowałem internet i nie działa;/ łączy mi się do WAPu ciągle

może mi ktoś łopatologicznie napisać co włączyć/wyłączyć żeby mi pobierało KB z pakietu a nie kasę konta? :evil:

ziomiwan - Nie Gru 13, 2009 15:59

W zakładce internet w ustawieniach wybierz profil GPRS i po krzyku.
jamaj - Nie Gru 13, 2009 18:17

wchodze w ustawienie sieci----> profile trans. danych i jest tam WAP, MMS, VIDEO, INTERNET, GRPS moze to śmiesznie brzmi ale nie wiem jak wybrać ten profil GPRS, wchodze w grps są tam powpisywane różne rzeczy np Typ autoryzacji itd ale nie wiem jak ustawić żeby łączyło mi przez GRPS

jak zainstalowałem GPRS z smsa którego dostałem od Plusa było napisane że zostało to ustawione jako ustawienie domyślne ale i tak mi nie bierze KB z pakietu tylko kase z konta.

ziomiwan - Nie Gru 13, 2009 19:04

INTERNET jest tym ustawieniem od Plusa. Jeśli ustawisz przy nim tę kropeczkę i zapiszesz to na pewno przeglądarka telefonu będzie korzystać z pakietu. Jeśli korzystasz jednak z opery to tu może trzeba inaczej przestawić w jej opcjach.
jamaj - Nie Gru 13, 2009 19:56

korzystam z przeglądarki telefonu
już chyba jest ok..... zrobiłem tak jak mówisz i pobiera MB z pakietu
jedynie jak na youtube ogladam filmiki to mi pobiera kase czyżby YT stał się płatny?????
wlazłem na onet, google maps, poczte google i pobrało tylko z pakietu, a na YT bierze kase .....

ziomiwan - Nie Gru 13, 2009 22:43

Tak youtube było darmowe do końca listopada. Teraz nie wiem czy przedłużyli.
Ale youtube było darmowe jedynie poprzez wejście przez stronę plusa i włączeniu profilu wap.

jamaj - Pon Gru 14, 2009 23:31

a nie wiem jak wchodziłem normalnie i mi z pakietu ściągało zawsze jak na YouTubie siedzialem

teraz tak sobie mysle ze wszystko miałem ok ustawione tylko jak YT stał sie płatny to mi kase zaczelo pobierać, na inne strony w sumie nie wchodziłem, praktycznie tylko YT

ziomiwan - Wto Gru 15, 2009 19:41

Z youtube też powinno pobierać Ci z pakietu raczej.
kama3 - Czw Gru 17, 2009 19:44

Witam


Mam problem taki jak kolega powyżej tylko że mam avile w mix heyah i chciałem sobie wejść do internetu i pisze mi że jest błąd wszedłem na strone heyah i skonfigurowałem przez sms i nic mi to nie dało nie wiem co mam zrobić proszę o pomoc.

ziomiwan - Czw Gru 17, 2009 20:20

Nie "pisze" tylko " jest napisane".
Zrobić to co napisałem, aby zrobił kolega wyżej, ale wybierając ustawienia przesłane przez heyah.

kama3 - Czw Gru 17, 2009 20:55

Wchodziłem już na stronę heyah i wysłali mi takiego sms z tymi ustawieniami i to nic nie dało
ziomiwan - Czw Gru 17, 2009 22:41

Czy ja piszę o wysłaniu smsa?.... Każdemu z osobna trzeba to samo napisać, żeby zrozumiał??

Napisałem:
INTERNET jest tym ustawieniem od Plusa. Jeśli ustawisz przy nim tę kropeczkę i zapiszesz to na pewno przeglądarka telefonu będzie korzystać z pakietu. Jeśli korzystasz jednak z opery to tu może trzeba inaczej przestawić w jej opcjach.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group