To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - nokia czy samsung

gosik123 - Pon Sty 18, 2010 15:19
Temat postu: nokia czy samsung
Witam !!!

Bardzo proszę o pomoc...
Może pytanie pojawiło się wcześniej ale niestety nie umiem znaleźć tego wątku :(

Pomóżcie bo nie wiem jaki telefon wybrać ... :cry:

samsung avila czy [b]nokia 5530[/b].... :shock:
nie jestem ,,zaawansowanym,, użytkownikiem telefonów dotykowych. Jednak chciałabym sobie któryś z w/w zakupić ...
nie są one zbyt drogie więc tym bardziej jestem nimi zainteresowana :mrgreen:

ziomiwan - Pon Sty 18, 2010 22:14

Niby nokia ma WiFi ale cała reszta jest o kant tyłka robić.
Dlatego też polecam bardziej Avilę, a do niej wystarczy wykupować sobie pakiety internetowe i mamy wszystko co trzeba.

darkgee - Wto Sty 19, 2010 17:10

Miała wyjść ta Avila z WiFi w listopadzie, a tu ani widu, ani słychu o niej.
ziomiwan - Śro Sty 20, 2010 00:08

Wyszła ale pod nieco inną nazwą, a mianowicie S5560.
ardsdz - Śro Sty 20, 2010 18:25

Ale nawet bez wi-fi Avila jest o wiele lepsza i nie ma na nią tyle skarg co na tą Nokię.
To jest tak, że jeśli komuś nie zależy na tych bajesrach z Nokii to Avila jest świetnym rozwiązanie, to jeden z tych telefonów, które przyniosły Samsungowi spore zyski.

gosik123 - Pią Sty 22, 2010 21:03

o kurcze :D teraz to mam mętlik.... :wink:
ziomiwan - Pią Sty 22, 2010 23:08

Bo rozchodzi się o to czy BARDZO zależy Ci na tym WiFi czy bez tego się obejdziesz. Bo jeśli obejdziesz się i wystarczą Ci pakiety sms to bierz avilę.
gosik123 - Sob Sty 23, 2010 11:41

fajnie by było mieć WiFi ale w sumie mam laptopa więc bez WiFi też się obejdzie :)

W sumie rozmawiałam ze znajomymi, którzy mają oba telefony. Powiedzieli że avila jest beznadziejna i znajoma po miesiącu sprzedała . Za to nokia się niby doskonale sprawuje... :shock:

darkgee - Sob Sty 23, 2010 11:49

Ja mam 5530 na razie trzeci dzień i nie mogę na nic narzekać. WiFi działa doskonale a dotykowy Symbian jest bardzo wygodny w użyciu. Jedyne co trochę przeszkadza, to trochę mizerne głośniki i chwilowe przymulanie systemu.
ardsdz - Sob Sty 23, 2010 12:44

Kuzyn ma 5800, mówi że jest beznadziejna, ale on ma podobne wymagania do mnie, więc telefony dla takich jak my muszą być naprawdę dobre. To co piszę opieram głównie na swoich przekonaniach i tym co Wy mi mówicie. Skoro piszą, że 5530 jest okrojoną wersją 5800 to coś mnie jeszcze bardziej od niej odpycha...
Jednak dla kogoś kto nie oczekuje zbyt wiele od telefonu może być inaczej. Ja Avilę bardzo sobie cenię jako telefon, więc mam do niej pełne zaufanie, tymbardziej że wszyscy których znam dobrze się o niej wypowiadają, a z tymi Nokiami są problemy...

gosik123 - Sob Sty 23, 2010 12:50

Skoro z nimi problemy to może polecicie mi jakiś fajny telefonik dotykowy do 800 zł... :wink:
ziomiwan - Nie Sty 24, 2010 00:06

Ja miałem Avilę kilka miesięcy sprawowała się wyśmienicie, nie mogłem na nic narzekać.

A w tej cenie spokojnie wyrwiesz
Omnie Lite
Omnie i900 (używaną)
Ultra Touch S8300
Samsung Jet (naprawdę dobra maszynka i mega szybka)
Jeśli lubisz słuchać muzyki to szczerze polecam M7600 Beat do ktrórego audio stworzył najlepszy producent sprzętu grającego Bang&Olufsen .
A jeśli slider również wchodziłby w grę to najlepszy telefon jaki widziałem a mianowicie i8510 który ma wszystko.
Lub dotykowiec z baterią słoneczną SAMSUNG 7550 .

LG:
GT500
Arena
GD510 (z baterią słoneczną)

HTC:
Magic
G1

Powiedz co Ci się podoba z wymienionych. Może jeszcze koledzy coś wymienią.

gosik123 - Nie Sty 24, 2010 11:55

samsung jet i lg arena tak mi najbardziej przypadają do gustu ;)

a o co chodzi z tą baterią słoneczną? znaczy wiem co to bateria słoneczna ale czemu ona na telefonach jest. po co? :wink:

darkgee - Nie Sty 24, 2010 13:04

Po to, aby ładować baterię. Co prawda całej baterii nie naładujesz w ten sposób, ale jeżeli masz niski poziom baterii możesz sobie ją doładować.
I chyba najlepiej byś wybrał, gdybyś wziął Samsunga Jet. Świetna maszynka zarówno do słuchania muzyki, oglądania filmów, przyglądania internetu, etc.

gosik123 - Nie Sty 24, 2010 13:24

dziękuję za informacje ;)

Hmm tylko szkoda że w normalnym sklepie kosztuje 1600 zyla ;(
jeszcze na allegro obczaje :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group