To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Palmtopy, iPAQi, odbiorniki GPS - GPS, aGPS, nokia 5230

broniar - Czw Lut 18, 2010 17:42
Temat postu: GPS, aGPS, nokia 5230
Witam.
Stałem się posiadaczem telefonu Nokia 5230.

Pogodziłem się już z tym że nie mam wifi (chyba że da się to jakoś obejść?)
Mam natomiast problem z GPS. chciałbym z tego korzystać darmowo. Jednak za każdym razem telefon chcę się łączyć z internetem... wgrałem sobie mapę garmin, która nie mogła się podłączyć do satelity bez internetu... teraz w ogóle mi nie działa garmin nie wiedzieć czemu!
W każdym razie dowiedziałem się że winę za to ponosi to aGPS. podobno próbuje się łączyć do sieci komórkowej by przyspieszyć działanie GPS i to właśnie kosztuje. a ja tego nie chcę! może mi się wolniej łączyć ale żeby łączyło! co doradzacie?

darkgee - Czw Lut 18, 2010 19:01

broniar napisał/a:
Pogodziłem się już z tym że nie mam wifi (chyba że da się to jakoś obejść?)

Ponoć mają byc karty sim, które mają mieć w sobie WiFi (SIMFi) i telefon, w którym znajdowałby się taka karta ma mieć, niezależnie od strony sprzętowej, dostep do WiFi.

Co do twojego problemu, to wina leży w nieodpowiedniej wersji Garmina jaką posiadasz. Musisz znaleźć wersję, która będzie umożliwiała wykorzystanie odbiornika zamontowanego w telefonie.

broniar - Czw Lut 18, 2010 20:14

Cytat:
Ponoć mają byc karty sim, które mają mieć w sobie WiFi (SIMFi) i telefon, w którym znajdowałby się taka karta ma mieć, niezależnie od strony sprzętowej, dostep do WiFi.
Bardzo mnie ucieszyły te słowa :) długo trzeba czekać na takie coś? i jak drogie to ma być?

co do Garmina to będę próbował dalej... póki co działa jeżeli nie wgrywam map. jednakże nie łapie satelity (albo się nie doczekałem...)

ziomiwan - Czw Lut 18, 2010 22:44

Cena takiej karty na pewno nie będzie niska na początku, a na razie nie są znane.

Na złapanie tzw. fixa musisz poczekać, w tej kiepskiej noki trwa to czasami i 15minut.

broniar - Pią Lut 19, 2010 15:52

Mam problem teraz z mapami...

Wgrany jest najnowszy Garmin razem z nowymi mapami Polski. Niestety telefon ich nie widzi... Ciągle jest no map! Jaki może być powód?

darkgee - Pią Lut 19, 2010 17:55

A takie moje pytanie: masz oryginała czy "kopię"?
broniar - Sob Lut 20, 2010 10:18

Już wszystko rozwiązane :)
nie pokazywało mapy dopóki nie złapało fixa. Wczoraj poszedłem na dłuższy spacer żeby to złapać i wtedy pokazało mi mapę, którą mam dostępną teraz już cały czas.

Przepraszam za zawracanie głowy i dziękuję bardzo.
Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group