To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - Dotykowy telefon

szumo22 - Pon Lut 22, 2010 20:55
Temat postu: Dotykowy telefon
Od pewnego czasu zastanawiam się nad zmianą telefonu. Obecnie jestem posiadaczem SE W910i. Zastanawiam się nad kupieniem nokii 5800, se xperia x1, lg arena lub ewentualnie htc dream (era g1) . Niewiem który kupić. W xperii x1 kusi mnie to ze ma klawiature qwerty, w lg arena ze ma dotykowy ekran jak w iphonie, w era g1 ze ma klawiatyre qwerty i dotykowy ekran jak w lg arena i system android, w nokii 5800 to ze fajnie wyglada i chyba jest przyjemny w uzytkowaniu. W telefonie zalezy mi na dobrym GPS, dobrym aparacie, zeby byl sytem przyjemny w uzytkowaniu i aby poruszanie sie palcem bylo rowniez przyjemne.
Jeszcze jedno niewiem na ktróry telefon byłoby dużo aplikacji i gier?

szumo22 - Wto Lut 23, 2010 00:01

Prosze o pomoc. Niewiem który wybrać.
ardsdz - Wto Lut 23, 2010 13:20

Haha... We wszystkich wyżej wymienionych masz dotykowy ekran. Z tym, że w Arenie jest on najlepszy.
Lecimy:

LG Arena jest dobry dla kogoś, kto wymaga tylko dotykowca i wygody(nie ma systemu firmowanego). Jeśli Ci to odpowiada możesz być zadowolony. Ja nie byłem...

Nokia 5800. Napewno nie będziesz zadowolony z jej użytkowania... Szefie, mimo atrakcyjnego wyglądu i tego co trąbią o niej w reklamach ten telefon ma prawdziwe wielkie rzesze antyfanów, i są ku temu powody. Nie jest to telefon godny polecenia. Mimo, że ma duży wyświetlacz kompromituje go aparat i sposób działania.

SE X1, trochę dziurawy ten jego Windows. No i do Windowsa trzeba się przyzwyczaić. Dotykowy wyświetlacz+klawiatura QWERTY czynią z niego świetną maszynę mimo paru niedocągnięć i kiepskiego aparatu. Jeden z moich ulubieńców(sam pewnie wezmę za jakiś czas). Telefon do pracy i zabawy, ale trzeba się poprostu przyzwyczaić.

Era G1. To telefon głównie do internetu i tu system Android nie ma sobie równych. Do tgo nadaje się idealnie. Niestety praca i zabawa na nim już taka świetna nie jest...

Ja wybierałbym między SE X1 i Era G1(GPS jest jednak lepszy w X1, a aparat? No cóż...).

Gier i aplikacji więcej będzie na SE X1(java+PPC), potem Nokia 5800(java+Symbian) następnie Era G1 i Lg Arena(tylko java). Ale wygody w grach to już Ci na żadnym nie gwarantuje, szefie. Coś o tym wiem...

PS. Nie porównuj ekranu Areny do IPhona.

ziomiwan - Wto Lut 23, 2010 18:44

Z wymienionych modeli najbardziej polecałbym Era G1. To najlepszy telefon z wymienionych i na pewno przypadnie Ci do gustu.

SE na drugiej pozycji stawiałbym przy wyborze, nie jest to nic nadzwyczajnego, a do SE jestem trochę sceptycznie nastawiony dlatego, że co seria telefonów które wydają się super, okazuje się, że są kiepskie...

Na trzecim miejscu stawiam Arenę, ma najlepszy wyświetlacz z wymienionych telefonów, jednak przy jego możliwościach brak systemu trochę go deklasuje.

Nokia 5800 odradzam...

szumo22 - Wto Lut 23, 2010 19:51

Ale zalezy mi rowniez na aparacie z dobrymi jak na te telefony zdjeciami. Era G1 chyba nie ma zadnej lampy lub czegos takiego? Robi on dobre zdjecia? Czy moze lepsze zdjecia robi se xparia x1 lub nokia 5800?
ziomiwan - Wto Lut 23, 2010 23:45

G1- zdjęcia przeciętne, aczkolwiek niezłe.
http://www.mgsm.pl/katalog/htc/dream/zdjecia/


X1- również przeciętne, bez rewelacji.
http://www.mgsm.pl/katalo...eriax1/zdjecia/


5800- tu chyba najlepiej ze zdjęciami pośród tych telefonów, no ale jeśli go weźmiesz to nie licz na dobrą jakość dotykowego panelu i na demona szybkości ;)
http://www.mgsm.pl/katalog/nokia/5800xm/zdjecia/

Arena- tu zdjęcia zależą od fotografa i tego jak ustawi aparat, jak widać poniżej ktoś niezbyt rozumny robił zdjęcia bez ustawienia przez co są piksele, ale wystarczy spojrzeć na zdjęcie żuczka i widać jak piękne potrafi zrobić zdjęcia.
http://www.mgsm.pl/katalog/lg/km900arena/zdjecia/

pa9942 - Pon Maj 17, 2010 12:51

Zastanawiam się nad kupnem telefonu z dotykowym ekranem który lepszy:

Samsung SGH-F480

HTC Smart

Jeśli ktoś wie lub ma jakieś obeznanie w tych telefonach proszę o rade :)

ziomiwan - Pon Maj 17, 2010 16:50

pa9942- dostajesz nagrodę za pisanie tego samego w kilku tematach.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group