To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - GPS + 3G hscsd/hsdpa

alkaydash - Nie Maj 16, 2010 01:33
Temat postu: GPS + 3G hscsd/hsdpa
Witam!

Tak jak w tytule tematu. Poszukuję telefonu, który ma GPS (nie musi mieć nawigacji wgranej, wystarczy mi nawet lokalizacja w google maps) oraz szybki internet 3G (hscsd czy tam hsdpa - w każdym razie szybciej niż gprs). Musi też mieć procesor, który podoła oprogramowaniu telefonu - tak aby wszystko działało w miarę płynnie - co w dzisiejszych czasach wydaje się być rzadkością (wniosek wyciągam z np. samsunga omni 2). Nie mam preferencji co do OSa, bo nie znam ani symbiana, ani androida, ale jeśli telefon będzie miał któregoś z nich to świetnie, ale może być goła java - przeżyję. Wszystko, tylko nie windows phone.

P. S.:Podejrzewam, że podobne tematy w stylu "żeby miał to i to i kosztował tyle" pojawiają się tu do zarzygania, ale jeszcze nie spotkałem kogoś, kto domagałby się w telefonie akurat tych 2 funkcji co ja.

darkgee - Nie Maj 16, 2010 10:16

alkaydash, ale wiesz, że do nawigacji najlepiej nadaje się Windows Mobile? Jeżeli bardzo nie chcesz telefonu z tym systemem, to pomożemy coś wybrać na Symbianie lub Androidzie, tylko powiedz do ilu.
alkaydash - Nie Maj 16, 2010 11:51
Temat postu: Ciężko powiedzieć do ilu :)
Windows mobile nie chcę z powodu przykrych doświadczeń z tym systemem w Samsungu Omni 2 (wolne działanie i jakaś taka nielogiczna dla mnie zasada działania). GPS - tak jak napisałem wcześniej, nie zależy mi aż tak na nawigacji. Wystarczy sama lokalizacja w np. google maps. Oczywiście możliwość zainstalowania map i korzystanie z nich bez płacenia za internet jest świetne, ale aż tak mi na tym nie zależy. Co do ceny - możliwie jak najtaniej z tymi funkcjami.

P.S. Funkcje takie jak aparat i odtwarzacz mp3 zupełnie mnie nie obchodzą. Mogą sobie być.. lub nie. Mam już dobry kompakt i iPoda.

ziomiwan - Nie Maj 16, 2010 15:42

Zdaje się, że omnia II z którą miałeś doczynienia była zawalona jakimiś pierdołami, bo ja w niej nie zauważyłem żadnej zamuły.

A co do telefonu to niemal każdy nowszy samsung posiada HSDPA, tylko podaj do jakiej ceny, a nie "możliwie jak najtaniej"...

darkgee - Nie Maj 16, 2010 15:46

Jeżeli ma służyć ci wyłącznie jako GPS, to chyba trafnym wyborem będzie Nokia 5230 albo 6210 Navigator. Są to telefony stworzone właściwie tylko do nawigacji. Masz w nich tez dodatkowe funkcje, ale to nawigacja jest najważniejsza. Nokię 5230 znajdziesz nową do 500zł (tańszych używanych nie ma), a używaną 6210 do 400zł.
Prędkość działania telefonu będzie zależeć od ilości programów, które na niego wrzucisz. Ale jeżeli wgrasz tylko nawigację to całość powinna śmigać aż miło.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group