To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Dyskusja ogólna - Co to za numery telefonów ?

Alfa - Wto Maj 18, 2010 00:29
Temat postu: Co to za numery telefonów ?
Witam wszystkich. Zdecydowałem się zarejestrować na forum gdyż mam nadzieje jest tu wielu specjalistów, którzy mogliby odpowiedzieć mi na pytanie.
Otóż od kilku tygodni dręczą mnie dziwne głuche telefony, a mianowicie wyświetlają mi się w sumie na przemian 3 sztuki, tzn:

447553826595, 391326310 oraz 391326393

Co to w ogóle za numery ? czy jest możliwość zidentyfikowania skąd w ogóle dzwoni ?

Z góry dziękuję za pomoc.

darkgee - Wto Maj 18, 2010 15:17

Jedyne, co mogę ci powiedzieć, to to, że są to numery zagraniczne. Jako osoba prywatna raczej nie masz szans na dokładne ich ustalenie.
ardsdz - Wto Maj 18, 2010 16:20

A wpisz na googlach dwa ostatnie i zobacz, co wyskoczy... co to, w ogóle jest?
Alfa - Wto Maj 18, 2010 22:23

Wpisywałem i wyszło, że ten pierwszy to coś jakby prepaid z Vodafone lub innej sieci - takie karty sim można kupić na eBay, a ten drugi w ogóle nie wiem. Coś mi gdzies na jakiejś wykipedii migło, że to jakiś VOIP czy coś ?
ardsdz - Śro Maj 19, 2010 09:18

Skąd masz ten telefon?
Alfa - Śro Maj 19, 2010 10:09

Jaki telefon ? Po prostu ktos dzwoni i w/w numery mi się wyświetlają na mojej komórce i nie wiem co to za numery ?

A czy jak ten pierwszy nr jest prepaid to jak zgłoszę na policje to jest możliwość ustalenia jego właściciela ?

ziomiwan - Śro Maj 19, 2010 10:54

Na jakiej podstawie niby? I nie łódź się, że dostałbyś jakiekolwiek informacje na temat tego człowieka.

Skąd masz telefon. Jaki? A na jaki Ci dzwoni?.... Innymi słowy gdzie kupiłeś telefon.

darkgee - Śro Maj 19, 2010 16:31

ziomiwan, chyba niedokładnie przeczytałeś topic. To są tylko numery, nie telefon.
A ty Alfa, jako osoba prywatna bez jakiejś dobrej przyczyny nie masz szansy na ustalenie osoby/osób, która do ciebie wydzwania.

ziomiwan - Śro Maj 19, 2010 19:30

darkgee- raczej Ty nie zrozumiałeś tego co napisałem ;) .

Chodzi mi o JEGO TELEFON. Skąd go ma, czy kupił zagranicą czy w Polsce w sklepie. A dlaczego pytam? Nie raz już była sytuacja, że zakupiony telefon w kraju X w Polsce odstawiał takie numery, nawet na forum gdzieś coś takiego się przewinęło kiedyś.

darkgee - Śro Maj 19, 2010 19:35

No nie zrozumiałem :wink: Przedtem Alfa mówił o numerach telefonów, a ty o telefonie i coś mi się pokiełbasiło. A przypadek, o którym mówisz ziomiwan jest mi obcy. Nie spotkałem się jeszcze z takim czymś.
Gina - Śro Maj 19, 2010 22:28

No ale jaki ma wpływ na to gdzie aparat został kupiony? Przypadek wydaje mi się conajmniej dziwny :-) nie rozumiem co jedno z drugim może mieć wspólnego. Karta sim jest w środku taka, jaka jest i to na nią przychodzą połączenia... Naprawdę była już taka historia?
Alfa - Śro Maj 19, 2010 22:39

Telefon kupiłem w orange w Polsce tak jak i kartę SIM. Wiem że nie uzyskam danych gościa, ale chciałbym tylko wiedzieć co to za numery są ? Czy jest sens iść na policję - bo jak to jakiś voip czy inny prepaid to chyba kiszka - nawet oni nie ustalą kto, skąd itd....
ziomiwan - Czw Maj 20, 2010 13:43

Gina a jednak może mieć to wpływ ;) .

Alfa- możesz pójść do operatora i spróbować wyjaśnić o co chodzi. Możesz ich poprosić o zablokowanie tych numerów tak aby nie mogły do Ciebie dzwonić.

Alfa - Czw Maj 20, 2010 14:02

ale nie wiecie co to za dziwne numery ?
darkgee - Czw Maj 20, 2010 15:39

Skąd mamy wiedzieć? Są to jakieś numery zagraniczne. I tyle możemy ci powiedzieć. Jeżeli bardzo cię to denerwuje, to tak jak mówił kolega idź do operatora i poproś o zablokowanie tych numerów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group