To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Nokia, Lumia - jak rozpoznać fabrycznie nowy telefon?

brzyt - Nie Maj 30, 2010 17:33
Temat postu: jak rozpoznać fabrycznie nowy telefon?
witam,
od jakiegos czasu przymierzam sie do kupna nokii 6310i. jednak jak zapewne wiecie, model ten juz dawno nie jest produkowany. na allegro sa jeszcze aukcje telefonow, ktorych wlasciciele twierdza, ze sa fabrycznie nowe, a nie odnawiane na podzespolach niewiadomego pochodzenia.
po czym moge poznac, ze telefon jest w stanie takim jak kupiony bezposrednio od producenta? zalezy mi na tym telefonie przede wszystkim dlatego, ze bardzo dlugo trzyma bateria i doskonale lapie zasieg, tak wiec nie chcialbym, zeby kupiony przeze mnie telefon wyladowywal sie juz po tygodniu.

czym np moze roznic sie taki telefon
http://www.allegro.pl/ite...rakow_fv22.html
od takiego
http://www.allegro.pl/ite...ep_eurocom.html

wiadomo, ze jak dostane gwarancje z oryginalnego pudelka orange, to byc pewny. jednak skoro moglbym wydac 700 zl zamiast 2000 to po co przeplacac ;)

ziomiwan - Nie Maj 30, 2010 17:46

Szczerze mówiąc nie odróżnisz na podstawie zdjęć, a i wątpię, abyś odróżnił trzymając w ręku.

Ale! Odradzałbym kupowania od KOMISÓW i innych lombardów, bo oni zawsze kombinują ze wszystkim.

Najlepiej kupić od zwykłego człowieka który sprzedaje ją.
Ale nigdy w życiu nie dałbym za nią tyle pieniędzy.

Tak czy inaczej lepiej kupić ją za 400zł i ewentualnie poszukać nowej oryginalnej baterii do niej które są za 100zł.

brzyt - Nie Maj 30, 2010 17:53

w sumie to tez jest jakas mysl. taka baterie dostane np w salonie nokii?

inna sprawa, to co moze w takich skladakach za 400 zl byc gorsze od oryginalu poza bateria?

ziomiwan - Nie Maj 30, 2010 18:20

Jedynie obudowa. Ale z tego co pamiętam, odbudowa w nich była całkiem niezłej jakości więc nawet w używce będzie dobrze wyglądać.
Naprawdę nie warto dać za ten telefon 2tys nie potrzebnie.
Z tym, że kupując u normalnego sprzedawcy na allegro raczej nie uświadczysz składanki.

A taką baterię dostaniesz w salonie nokii na pewno, a jeśli nie to sprowadzą ją dla Ciebie bezpłatnie. Oczywiście na allegro też są oryginały, ale musisz wtedy przed zakupem poprosić o jakiś dowód/certyfikat nokii świadczący o oryginalności 100% takiej baterii.

brzyt - Pon Maj 31, 2010 10:38

dzieki wielkie, z pewnoscia przemysle twoja propozycje :)

a moze polecisz mi cos w desen nokii 6310i? zalezy mi na dobrej baterii, porzadnym lapaniu zasiegu i przede wszystkim niezawodnosci, bo moje telefony lubia sie psuc

ziomiwan - Pon Maj 31, 2010 15:40

Żywotność baterii czyli tzw. "trzymanie" zależy od tego ile i jak korzystasz z telefonu.
Obecnie nawet te bardziej zaawansowane telefony jak Samsung Avila czy S7220 Ultra Classic potrafią wytrzymać 7-9dni bez ładowania.

Nokia... hmmm... bardzo zepsuła się od czasów 6310i nawet niema co brać jej pod uwagę.

brzyt - Wto Cze 01, 2010 16:37

okej, dzieki za porady :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group