To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Mobilne systemy operacyjne i aplikacje - czy warto mieć telefon z oprogramowaniem

pall^^ - Czw Cze 24, 2010 11:17
Temat postu: czy warto mieć telefon z oprogramowaniem
Witam. mam mały problem, gdyż chcę sobie kupić dobry telefon, ale nie wiem czy opłaca się kupować taki z oprogramowaniem (np Windows, Symbian). Słyszałam, że często si zawiesza i łapie wirusy. Proszę pomóżcie! :!: z góry uprzejmie :smile: dziękuję
darkgee - Czw Cze 24, 2010 12:18

To nie oprogramowanie, tylko system operacyjny :twisted: Telefon z OS daje ci znacznie większe możliwości, niż zamknięte systemy poszczególnych producentów. Co do wieszania- Symbian lubi się czasami zawiesić, WM z rzadka, a systemy takie jak Android czy Bada działają właściwie bez zarzutu.
Wirusa w mobilnej wersji jest bardzo trudno złapać.

pall^^ - Czw Cze 24, 2010 12:36

a jak się złapie tego wirusa to trudno go usunąć? bo ja się nie znamię na takich rzeczach i jak coś się stania to nie bd wiedzieć jak to naprawić, a na serwisy za bardzo czasu ani kasy nie mam
darkgee - Czw Cze 24, 2010 12:57

pall^^, wirusa na telefon jest na prawdę bardzo trudno złapać. Właściwie jak chcesz mieć zawirusowanego fona, to musisz się o to postarać. Bo te wirusy z komputera nie działają na telefonach, tylko są specjalnie pod nie pisane.
ardsdz - Czw Cze 24, 2010 19:56

Nie bój się wirusów pall^^.
ziomiwan - Czw Cze 24, 2010 20:26

OS jest świetną rzeczą, o ile nie jest to Symbian ( mi on strasznie przeszkadza), daje duże możliwości zmiany wyglądu, instalacji wszelakich aplikacji i wielu wielu innych rzeczy.

Wirusy? Nie musisz się tym przejmować, o wirusa na telefonie jest bardzo trudno jak napisał kolega wyżej, na WM i Symbiana masz antywirusy, ale to jest niepotrzebne.

Jeśli chcesz telefon z systemem to weź coś na WM, Androidzie albo BADA.

ardsdz - Czw Cze 24, 2010 20:45

Polecamy Omnie(trochę wersji jest), HTC Touch, Touch PRO, Hero itp. No, może jeszcze się załapie coś innego. A! No i Samsung Wave z systemem BADA.
pall^^ - Pią Cze 25, 2010 15:05

dzięki za odp. a np htc TyTN II jest dobry? zależy mi na komórce z klawiaturą QWERTY, ale dotykowego nie chcę. jakie telefony mi polecacie? :wink:
ardsdz - Pią Cze 25, 2010 16:16

Jest trochę stary, toteż jego procesor(400 MHz) nie zachwyca. Biorąc jednak pod uwagę jego możliwości nie jest taki zły.

Jednak ja wolałbym np. Touch PRO. Kurde, nie wiem w jakiej cenie chcesz się zmieścić?

pall^^ - Sob Cze 26, 2010 11:38

ograniczenie cenowe jest do 850 zł. i wolałabym nie mieć z dotykowego ekranu, bo mnie denerwuje
ziomiwan - Sob Cze 26, 2010 15:05

A czy telefony takiego typu jak ten wchodzą w grę?
ardsdz - Sob Cze 26, 2010 17:24

Ja bym jednak został przy Touch PRO, gdyż jest bardzo funkcjonalny i bezawaryjny(no, każdy telefon jest w pewnym stopniu awaryjny :wink: ). QWERTY znacząco ułatwia życie i smsy.

ziomiwan, sądzę, że nie... płeć żeńska za takimi telefonami nie przepada :wink: Chociaż może nam się ktoś wyjątkowy trafił :mrgreen:

pall^^ - Pon Cze 28, 2010 08:08

aż tak wyjątkowa nie jestem, bo wolałabym poręczniejszy :grin:
a z htc albo z samsungów co byście polecali?

darkgee - Pon Cze 28, 2010 10:24

pall^^, Samsung i HTC mają tylko dotykowe telefony z WM i Androidem. Samsung ma jeszcze kilka modeli z Symbianem, jak i550 czy G810, ale Symbian nie daje takich możliwości jak systemy wspomniane wyżej. Więc masz wybór- albo bierzesz telefon dotykowy z dobrym systemem operacyjnym, albo niedotykowy ze słabszym OS'em.
ardsdz - Pon Cze 28, 2010 11:45

Sądzę, że byłabyś zadowolona z telefonu dotykowego. Z doświadczenia wiem, że dziewczynie zdecydowanie łatwiej jest przyzwyczaić się do dotykowego wyświetlacza.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group