To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - LG KS20 czy Samsung s5230 Avila

shap - Śro Lip 07, 2010 23:34
Temat postu: LG KS20 czy Samsung s5230 Avila
Cześć.
Mam okazje kupić te telefony w miare przystępnych cenach. Który polecacie? Jakieś opinie. Prosze o pomoc.

ziomiwan - Czw Lip 08, 2010 11:48

Avila jest o niebo lepsza od tego LG.
ardsdz - Czw Lip 08, 2010 12:59

Również poprę Avilę.
shap - Czw Lip 08, 2010 13:01

czemu? powiedz mi jeszcze jedno.... omnia czy monte?
darkgee - Czw Lip 08, 2010 13:54

Nie "czemu", tylko "dlaczego". To po pierwsze. Po drugie KS20 wywodzi się z tych czasów, gdzie LG robił słabe telefony, więc Avila będzie lepsza.
A to czy lepsza będzie Omnia czy Monte zależy tylko od tego, co oczekujesz od telefonu. Omnia jest bardziej biznesowa, jest na nią bardzo dużo aplikacji, ma lepszego GPS i aparat. Monte jest bardziej multimedialny, ma normalne wejście na słuchawki oraz ekran pojemnościowy (taki jak w iPhonie).

ardsdz - Czw Lip 08, 2010 16:17

No, to teraz nam się na forum lęgną poloniści, hehe.

Dlaczego? Dlaczego Avila? Ponieważ(a nie "bo"!) Avila jest o niebo lepsza; począwszy od procesora, przez oprogramowanie, a na wykończeniu i wyświetlaczu kończąc. Jasne?

Jeśli chcesz mieć "telefon do wszystkiego" to Omnia dzięki swojemu oprogramowaniu będzie lepszym wyborem, gdyż na WM jest masa aplikacji. Z drugiej strony, jeśli szukasz po prostu telefonu ze świetnym wyświetlaczem, jednak mniej wszechstronnego, bądź na tych wszystkich bajerach Ci nie zależy, to Monte spełnia te wymagania. No, i pisanie na Monte jest dużo bardziej wygodne.

shap - Czw Lip 08, 2010 16:42

dobra, dzięki. Jeszcze jedno, do który z tych 3 wybralibyście (avila, monte, omnia) pod wzgledami ceny, użytkowania (serfowanie po necie, sluchanie muzyki, od czasu do casu jakis film), przejżystości, łatwośc obsługi etc. ?


Chodzi o to że udało mi sie znaleść ofery ks20 120zł, avila 200zł, monte 250zł i omnia 8gb 250zł (używane oczywiście), duzej róznicy w cenach nie ma, zależy mi na jakości.

ardsdz czym rózni sie pisanie na omnia i monte?

Link do KS20
http://allegro.pl/item111...zestaw_bcm.html

darkgee - Czw Lip 08, 2010 20:30

shap, kurde, daj sobie spokój z tym KS20, no chyba, że chcesz mieć badziewie.
Ja bym najbardziej skłaniał się ku Monte. W wymogach nie podałeś żadnych funkcji, których S5560 by nie posiadał, więc powinieneś być z niego zadowolony.

ziomiwan - Czw Lip 08, 2010 21:47

Monte za 250zł?? Chyba uszkodzone...
Omnia 8GB za 250zł?? Tak jak wyżej...

Skąd Ty te ceny wziąłeś????

ardsdz - Pią Lip 09, 2010 11:53

Ze snów, szefie.

Nie powiemy Ci, co jest lepsze, bo nie znamy Twoich konkretnych oczekiwań :razz:

Omnia to telefon do wszystkiego, a Monte to telefon multimedialny jednak bez zbędnych i tych na prawdę przydatnych rzeczy. Okrojo9ny, typowy, ale ze świetnym wyświetlaczem.

shap - Sob Lip 10, 2010 11:07

A co powiecie mi o noki 5530? chodzi o jak wyzej, pisanie sms, surfowanie po necie, troche zabawy... posiada GPS?
Monte, Omnia czy 5530?

ardsdz - Sob Lip 10, 2010 11:57

Nie ma sensu brać Nokii! Nie ma co jej porównywać do Omii! Omnia jest o niebo lepsza od tej Nokii.

A czy Monte, czy Omnia? To zależy, czy potrzebujesz "zwykłego", dobrego dotykowca, czy Smartfona do wszystkiego.

shap - Sob Lip 10, 2010 12:07

ardsdz chodzi tez o cene :x , to jak z tym gps?

bardziej telefon na dluzszy okres czasu, do zabawy, surfowania po necie, z wifi i (dobrze by bylo gdyby mial jeszcze gps) i w miare dobre zdjecia robil. powiedz mi jeszcze o Samsung GALAXY I7500 jakbys mogl :)

darkgee - Sob Lip 10, 2010 14:05

shap, sam mam 5530 i niestety nie mogę jej (jego?) polecić. GPS-u nie ma, ekran reaguje słabo, zdjęcia nie są najlepsze i do tego słabiutka bateryjka. Jedyne co w nim dobre to odtwarzanie muzyki. W tym jedynym jest na prawdę dobry.
ardsdz - Sob Lip 10, 2010 14:35

To raczej Omnia, Galaxy też raczej odpada(chociaż jest świetny do internetu, jednak ze względu na małą ilość aplikacji i przystępność, raczej Cię nie zadowoli). omnia będzie dobrym rozwiązaniem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group