To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Samsung - samsung avila - gps

sl3dz1k - Wto Lip 27, 2010 22:58
Temat postu: samsung avila - gps
Witam. Posiadam Samsunga Aville tyle że starszą wersję bez gps-a. Mam pytanie do użytkowników forum czy jest możliwość wgrania takiej aplikacji do niego, jeśl tak jakby działała i skąd ją można pobrać?

Przeszukałem google ale nie mogę nic znaleźć.. może źle wpisuję szukaną frazę nie wiem.. ;/

Z góry dzięki za każdą pomoc.!

Pozdrawiam
sl3dzk1

darkgee - Śro Lip 28, 2010 09:53

W sumie nawigację można ściągnąć, ale będzie miała 2. wady: nie wyznaczy ci dokładnie położenia oraz będzie niesamowicie dużo zżerać z konta.
ardsdz - Śro Lip 28, 2010 12:25

Dlatego też nie polecamy tutaj do nawigacji Avili. Możesz aplikacje wgrać(nawet kilka, ale pod javę, a to jest nic specjalnego). Dlatego odradzam Ci takie zabawy. Ten telefon do nawigacji się zupełnie nie nadaje.
sl3dz1k - Śro Lip 28, 2010 18:47

rozumiem.. dzięki za pomoc =]
darkgee - Śro Lip 28, 2010 19:36

ardsdz, akurat Sygic w javie sprawuje się bardzo fajnie, tylko trzeba mieć wbudowany GPS.
ziomiwan - Śro Lip 28, 2010 22:54

Nic lepszego niż wbudowane Google Maps nie znajdziesz do avili bez GPSa ;)
Laura - Pią Sie 27, 2010 19:54

Witam :smile:
Jestem nowa na tym forum i od kilku dni mam nowy telefon - Avilę z GPS.
Chciałabym za pomocą tego telefonu korzystać z GG, przeglądać Internet i - choć trochę - wykorzystać wbudowany GPS instalując Naviexpert-a.
W związku z tym mam pytanie: czy będzie mi to "chodziło" na wewnętrznej pamięci 100 MB, czy też przedtem powinnam zainstalować pamięć zewnętrzną (jeśli tak - o jakiej co najmniej pojemności)?
Kupując telefon pani w salonie Ery powiedziała mi, abym nie zapomniała baterii sformatować, a tu czytam, że nowej generacji baterii nie trzeba formatować. Jak to więc jest?
I jeszcze, może ktoś z Szanownych Forumowiczów ma wiedzę na temat:
- korzystania z Internetu w telefonie komórkowym w Erze TakTak za 9zł/mies. - czy warto z tego korzystać?
- czy wykorzystując GG w komórce, jest możliwość dzwonienia na telefony stacjonarne tak, jak przez komputer (oczywiście odpłatnie, w ramach przedpłaconych tam środków)?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :smile:

ardsdz - Sob Sie 28, 2010 11:43

te 100MB Ci wystarczy, ale karte zawsze warto kupić.
Na GG i przeglądanie stron internetowych w zupełności wystarczą Ci pakiety oferowane przez operatora, ale GPS raczej platny jest bez sensu, gdyż to spore koszty. Ale jest, więc możesz korzystać, jeśli chcesz... chociaż do niczego porządnego Ci się to raczej nie przyda, gdyż nawigacja w telefonie takim jak Avila to bajer.
Nie, nie formatuje się baterii w tym telefonie... jak chcesz, to możesz, ale po kiego grzyba ją rozkszaniać? :wink:
9zł/mies?? A ile w tym jest MB?
A na GG się nie znam, niestety.

Artfriel - Sob Sie 28, 2010 21:46

Pakiet internetowy za 9PLN/miesiac jest 'nielimitowany'. Natomiast ktos juz tu na forum opowiadal wlasne doswiadczenia z tym twierdzac, ze po wykorzystaniu 100MB lacznosc jest bardzo wolna/momentami wrecz niemozliwa. Innego pakietu internetowego w Erze chyba nie znajdziesz (niech mnie ktos poprawi, jesli cos wprowadzili), a cena nie jest taka wygorowana, nawet za te 100MB.
Laura - Sob Sie 28, 2010 22:19

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi :)
Zgadza się to co napisał Artfriel, po wykorzystaniu 100MB w danym cyklu, ERA ogranicza maksymalną dostępną prędkość transmisji danych. Jest to napisane w regulaminie.
Aktywowałam właśnie tę usługę, zobaczę jak to funkcjonuje, zawsze mam możliwość dezaktywacji.
Pozdrawiam :wink:

ardsdz - Nie Sie 29, 2010 11:46

O niski Lucyferze... ale kto będzie te ponad 100MB wykorzystywał w ciągu miesiąca? Ludzie... jak te czasy się zmieniają... poza tym do internetu jest wi-fi, a pakiet to ma służyć na opcjonalne wykorzystanie internetu i do gg co najwyżej...
A do GPS? Cóż... WIELE razy wspominaliśmy na forum, że telefony z autoryzowanym systemem niezbyt nadają się do nawigacji, nie?

Artfriel - Nie Sie 29, 2010 14:31

Mysle, ze sa ludzie, ktorzy korzystaja z internetu w telefonie bardzo duzo. 100MB to nie jest wcale tak duzo, zwlaszcza, jesli ktos sciaga jakies aplikacje/obrazki/poczte na biezaco etc. Do Wi-Fi nie kazdy ma dostep, zwlaszcza w mniejszych miastach, tam raczej nie ma hotspotow, jeszcze - miejmy nadzieje, wiec niektorym nie pozostaje nic innego jak wykupic ten pakiet. Gdyby 100MB wystarczalo w zupelnosci kazdemu to zadna inna siec nie proponowalaby nam pakietow 500MB czy 1GB.
ardsdz - Nie Sie 29, 2010 15:02

Ech... a więc przyszło mi doczekać czegoś takiego... Jeszcze cztery lata temu nikomu się nie śniła, że można będzie przez telefon obsługiwać internet, a teraz ludzie narzekają na pakiety. Nie krzań głupot, że 100MB nie wystarczy na codzienne aktualizowanie poczty e-mail, sam korzystam z dwóch kąt+forum, kiedy nie ma wi-fi i na miesiąc starcza spokojnie. A kto przy zdrowych zmysłach ściąga aplikacje, filmy, obrazki(raczej obrazy, bo 128x360 to zbyt dużo transferu nie ciągnie) przez internet w telefonie? Takie rzeczy się załatwia na komputerze. Internet w komórce ma służyć jako źródło komunikacji, nie zastępować internet domowy.
500MB i 1GB to oferty dla firm, gdy ktoś musi sobie poradzić nawet kiedy firmowy laptop padnie. Wątpię, by Laura korzystała z internetu w ten sposób...

Artfriel - Nie Sie 29, 2010 20:27

Do takiego komunikowania sie, sciagania poczty - oczywiscie, ze 100MB starczy, nigdy temu nie zaprzeczylem. Ale sa osoby korzystajace z telefonu bardzo duzo, nie wymieniam tu konkretnych osob, tylko delikatnie uogolniam. A co do aplikacji, to mysle, ze wygodniej bezposrednio na telefon ;) . Nie bedziemy sie klocic o to, ktory z nas ma racje, bo kazdy z nas po trochu jej ma na pewno. Co do tego, ze kolezance wystarczy 100MB - zgadzam sie w 100 procentach :)
ardsdz - Pon Sie 30, 2010 11:56

Artfriel, no. Też tak myślę :wink:
Poza tym, my się nie kłócimy, tylko wymieniamy opinie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group