To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Dyskusja ogólna - Rezygnacja z umowy ze wzgledu na ciągły brak zasięgu.

Ogrodnik - Czw Sie 19, 2010 11:27
Temat postu: Rezygnacja z umowy ze wzgledu na ciągły brak zasięgu.
Witam mam telefon w Orange w styczniu przedłużyłem umowę na okres 3 lat oraz dostałem telefon LG KU990i za 2 złote.
W między czasie się przeprowadziłem, i w miejscu zamieszkania 10 km od Ukrainy mam cały czas problem z zasięgiem, gdyż w domu nie mam go prawie cały czas, żeby zadzwonić muszę wychodzić przed dom. Jakie są możliwości zerwania umowy? z winy operatora oczywiście gdyż moim zdaniem nie wywiązuje się z umowy, dodam że umowa jest na ojca i ojciec raz już pisał do Orange skargę bez odpowiedzi!!!
co mogę zrobić?

ziomiwan - Czw Sie 19, 2010 12:39

Nie masz żadnych możliwości zerwania umowy bez ponoszenia kosztów kary umownej.

Nie masz zasięgu jedynie w miejscu zamieszkania, a telefon komórkowy nie jest przypisany do tegoż miejsca. Zasięg masz w innym miejscu, jak piszesz poza domem czyli numer jest aktywny i wykonywanie połączeń jest możliwe czyli musisz się przemęczyć albo zerwać umowę i ponieść karę umowną.

Ogrodnik - Czw Sie 19, 2010 12:41

dzięki za odpowiedź EOT


znalazłem taki oto artykuł http://www.prawo.egospoda...wej,1,84,1.html

ziomiwan - Czw Sie 19, 2010 14:20

Znaleźć znalazłeś, ale chyba nie przeczytałeś co?
Artykuł dotyczy co prawda zasięgu, ale internetu mobilnego, a w dodatku klient został zapewniony, że zasięg w jego miejscu zamieszkania istnieje i pozwala na korzystanie z tegoż internetu, a w rzeczywistości okazało się inaczej.

Jeśli chodzi o telefon komórkowy to sprawa wygląda nieco inaczej, tym bardziej, że jak sam napisałeś po wyjściu z domu możesz wykonywać połączenia.


Sądzić się możesz, ale z racji tego, że poza budynkiem możesz korzystać z usług, sprawa jest z góry skazana na przegraną.


I NIE PISZ POSTA POD POSTEM!!

Kowin - Pią Sty 27, 2017 12:58

Nie zerwiesz bez kosztów
brudny - Śro Mar 29, 2017 11:18

@Ogrodnik przez te 7 lat zdążył już pewnie podpisać kilka umów na dostawę internetu :twisted:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group