To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Nokia, Lumia - Nokia mail?

warka - Pon Sie 30, 2010 15:20
Temat postu: Nokia mail?
Witam
orientujecie się czy usługę nokia mail (Orange) można aktywować tylko w taryfach biznesowych, czy klienci indywidualni też mają taką możliwość.
Na każdym telefonie można ją aktywować, czy są wymagane jakieś konkretne specyfikacje techniczne?

ardsdz - Pon Sie 30, 2010 16:15

Z tego co mi wiadomo, to usługa jest dostępna dla wszystkich klientów, nie tylko w biznesowych abonamentach.
darkgee - Wto Sie 31, 2010 10:29

Nokia Mail jest dostępna w każdej Noki.
Jeżeli masz telefon z Symbainem, to polecam ściągnięcie z Ovi programu "Mail for Exchange". O wiele lepsze od Nokia Mail.

ProstyBanan - Wto Sie 31, 2010 15:05

a pod jakim względem lepsza?
darkgee - Wto Sie 31, 2010 16:44

Bardzo prosta w konfiguracji. Bardzo dobrze integruje się z telefonem. Działa w trybie Push, a praktycznie nie zżera baterii. Można zsynchronizować kontakty z GMailem. Mail for Exchange też jest programem od Nokii, ale po prostu lepszym.
ProstyBanan - Śro Wrz 01, 2010 15:26

no tak, ale jeśli chodzi o 'zżeranie" baterii to chyba usługi nie mają z tym nic wspólnego, co najwyżej właśnie aplikacje, chyba że się mylę? druga kwestia , to koszty?
ziomiwan - Śro Wrz 01, 2010 21:17

Ale czym to się według Ciebie różni??
I jedno i drugie jest aplikacją...

warka - Czw Wrz 02, 2010 15:01

@ziomiwan , przyznam szczerze , że się na tym nie znam. Do tej pory słyszałam , że nokia mail to usługa, dodatkowa możliwość, która można wykupić, a aplikacja bardziej kojarzy mi się ze swego rodzaju "programem", który należy wgrać, stad też moje pytaniae.
No i kwestia cen?

darkgee - Czw Wrz 02, 2010 16:08

Jeżeli masz taką ofertę jak w Heyah (2gr/100kb), to nie zauważysz, że ci pieniądze znikają z konta, bo te programy pobierają tylko nagłówki, a pełne treści pobierają dopiero wtedy, gdy chcesz otworzyć wiadomość. Ale te wiadomości to najwyżej kilka kb, bo te programy pobierają sam tekst.
ziomiwan - Czw Wrz 02, 2010 16:51

Usługa działa dzięki danej aplikacji ;) . A więc w tym przypadku można nazwać usługą i jeden i drugi program.
warka - Pią Wrz 03, 2010 15:17

szukałam cen tych aplikacji i natrafiłam na kilka artykułów ,ale nie ma mowy o stawkach, a takie porownanie bardzo by sie przydało
ziomiwan - Pią Wrz 03, 2010 22:19

Jakich stawkach???
warka - Pon Wrz 06, 2010 13:07

Mam na myśli aplikację "Mail for Exchange", chciałabym porównać jej możliwości i cenę z usługą nokia mail.
ziomiwan - Pon Wrz 06, 2010 13:20

Cenę zakupu aplikacji czy też cenę korzystania z internetu przez aplikacje???
darkgee - Pon Wrz 06, 2010 18:09

warka, zarówno Nokia Mail, jak i Mail for Exchange są darmowe. Nie płacisz za korzystnie z nich, płacisz tylko za transfer. A napisałem, że i jedna i druga aplikacja pobierają tylko nagłówki wiadomości i dopiero po kliknięciu na konkretną wiadomość pobiera się jej pełna treść. Ale nawet jeżeli otrzymujesz bardzo dużo e-maili, to kwota za przesył danych powinien zamknąć się w 5zł, bo telefon zużywa niewiele transferu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group