To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - Jaki wybrać telefon? - Wrzesień 2010

Artfriel - Pią Wrz 10, 2010 13:57

Wiekszosc ludzi po przejsciu na dotykowy telefon nie chce już klasycznych telefonów, bo przekonują się, że dotykowce są jednak dużo wygodniejsze. Wszystko jest w jednym miejscu, wystarczy jedno kliknięcie i pyk, mamy. Jeśli nie pracujesz na budowie czy w sklepie mięsnym to telefon dotykowy na pewno będzie najlepszym rozwiązaniem ;) . Osobiście też nie kupię już innego telefonu jak dotykowy.
darkgee - Pią Wrz 10, 2010 18:54

Tak dotykowce są wygodne, ale tylko, jeżeli mają pojemnościowy ekran dotykowy. Bo oporówki nie są takie fajne...
ardsdz - Sob Wrz 11, 2010 09:25

Prawda jest taka, że przystosowanie się do dotykowego wyświetlacza zajmuje nie więcej niż 2 tygodnie... choć na początku rzeczywiście jest niewygodnie.
Artfriel - Sob Wrz 11, 2010 15:42

Zgadza się, na początku może się to wydawać dosyć ciężkie, ale osobiście uważam, że ten tydzień - dwa to czas warty poświęcenia na przyzwyczajenie się, bo na pewno jest to dużo wygodniejsze ;)
migotka77 - Sob Wrz 11, 2010 18:42

Czyli wszystko wskazuje na to, że mnie przekonaliście...
ziomiwan - Sob Wrz 11, 2010 22:06

I oczywiście lepsze są wyświetlacze pojemnościowe ponieważ reagują na najmniejsze muśnięcie palca, a to dlatego, że zbierają ładunki elektryczne.

Oporowy jak sama nazwa wskazuje. Daje opór przed dotknięciem (wybraniem opcji), na wyświetlaczu jest warstwa takiej jakby folii która to przy dotyku palcem nieco się ugina i napiera na czujnik dotykowy.

Jeśli dziewczynka ma duże paznokcie to jednak lepszy jest oporowy ponieważ łatwiej jest go obsługiwać paznokciami, jeśli jednak przeciętne/krótkie to lepiej pojemnościowy gdyż dotykać wygodniej jest opuszkami palców ;) .

SuperS - Nie Wrz 12, 2010 13:40

Witam poszukuje telefonu do 650 zł, wolałbym, żeby był nowy, boję się kupować używanego, nigdy nie wiadomo na co można trafić. :) Telefon służyłby przede wszystkim do słuchania muzyki jak i do robienia zdjęć, nie mówię tu o jakiś przesadnych aparatach ale aby zdjęcia były dosyć czytelne. Sporadycznie będę używać go do internetu, jak i do filmów, na klawiaturę nie mogę się zdecydować, dosyć często piszę sms, także musi być wygodna. Obudowa slider, albo dotykowy wyświetlacz. Dziękuje i pozdrawiam. :)
ardsdz - Pon Wrz 13, 2010 09:23

Samsung S7220
Samsung Monte(niby dotykowiec, ale dzięki wyświetlaczowi w technologii pojemnościowej, pisanie sms'ów nie sprawia problemów)
Samsung S7350i(powinien już być dostępny w tej cenie)

ziomiwan - Pon Wrz 13, 2010 12:11

Jeśli do zdjęć to zdecydowanie S7220 lub S7350 (ale raczej bez "i" postaraj się znaleźć) S7350 ma nieco większy wyświetlacz i skłaniałbym się bardziej ku niemu, ale za S7220 przemawia wyświetlacz AMOLED który ma przepiękną głębię kolorów.

Za to zdjęcia oba robią rewelacyjne.

rybka - Pon Wrz 13, 2010 18:48
Temat postu: Jaki telefon? Pomóżcie.
Który telefon jest lepszy?

SE XPERIA X10 MINI PRO, czy HTC WILDFIRE?

Rybka

ziomiwan - Pon Wrz 13, 2010 22:51

Lepszy jest Wildfire.
Artfriel - Wto Wrz 14, 2010 14:26

Bezapelacyjnie Wildfire. Jakoś nie mogę się przekonać do tej zminiaturyzowanej wersji Xperii :p
vienio89 - Wto Wrz 14, 2010 15:55

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum.
Mam zamiar kupić na dniach mój pierwszy smartphone, jednak nie mogę się zdecydować.
Zależy mi najbardziej na:
-wysuwanej klawiaturze qwerty
-Aparacie który jest w stanie zrobić dobre zdjęcie zapisanej kartki (cele dydaktyczne, lampa mile widziana)
-Odczyt i edycja plików MS office. (open office jesli jest taka możliwość to również)
-Multi touch
-dostep do internetu (WF-FI), wygodne przeglądanie stron
- żeby był szybki, płynnie chodził.

dobrze żeby bateria trzymała około 2 dni, ale z racji że wszystkie telefony tego typu sa energożerne to nie jest to priorytetem.
miło by było również aby odczytywł pliki .avi, lubie ogladac filmy np. w podróży, a z lapkiem na kolanach niezbyt wygodnie .
proszę o propozycję.

ps. myślałem o milestone ale okrutnie nie podoba mi się jej klawiatura i ten na siłe wciśnięty pad.
Proszę o pomoc. z góry dzięki :)

darkgee - Wto Wrz 14, 2010 18:21

Podaj kwotę, jaką możesz wydać na telefon.
vienio89 - Wto Wrz 14, 2010 18:31

do 2000zł


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group