To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Dostęp mobilny - internet komórkowy, LTE, WiFi, WiMAX... - pobór danych

vienio89 - Śro Wrz 15, 2010 19:08
Temat postu: pobór danych
chciałem się spytać jak wygląda pobór danych przegladając strony www, oglądając yt czy grając w gierki online? Zastanawiam się nad zakupem karty play fresh gdzie mam do dyspozycji bodajże 100mb za 10zł. Nie mam pojęcia na ile mi to starczy serfując w internecie za pomocą komórki powiedzmy 4h dziennie.

Mam również 2 pytanie może troszkę z innej beczki: czy kupując telefon (motorola milestone) z wersją androida 2.0 bede mógł ją bez przeszkód zaktualizować do wersji 2.1 oraz czy jest możliwość zainstalowania u niej przeglądarki obsługujące strony korzystające z Flasha?

darkgee - Śro Wrz 15, 2010 20:05

Internet w telefonie nie jest naliczany wg czasu spędzonego w internecie, tylko wg ilości przesłanych danych. Takie używanie internetu, jak napisałeś, to wystarczy może na 1. dzień. Samo YT na Androidzie pobiera duże ilości danych, bo filmy są w dobrej jakości.

Co do twoich pozostałych pytań, to aktualizacja w Milestone jest bezproblemowa. Dokonujesz jej z poziomu telefonu.
Do flasha można zainstalować SkyFire, ale to jest taki trochę dziadowski flash. Bo np. filmiki nie odtwarza bezpośrednio ze strony, tylko musisz otwierać specjalną zakładkę z video.

Ogólnie rzecz ujmując, to mając telefon z Androidem najlepiej jest być połączonym jak najdłużej z WiFi.

ziomiwan - Śro Wrz 15, 2010 22:12

Zgadza się, przy takim korzystaniu z internetu jak napisałeś wystarczy Ci to na 1-2dni.
vienio89 - Czw Wrz 16, 2010 15:43

wracając do przeglądarki z flashem - słyszałem o demo flash 10.1. Może wiecie coś na ten temat?
Artfriel - Czw Wrz 16, 2010 15:54

Zaczerpnięte z 'konkurencyjnego forum':
używanie takiego Tube droida - sciąga filmy z YT w oryginalnej jakosci - już znacznie zwieksza zużycie. Przykładowo, pobrałem sobie November rain z vevo - 46MB.

Dla zainteresowanych, bo wiem, że takie pytania na forach się pojawiają - słuchanie radia internetowego w standardowej jakości to kwestia około 50MB/h

ziomiwan - Czw Wrz 16, 2010 21:28

Flash nie zainstalujesz sobie gdzie chcesz.
Do tego musisz mieć przystosowany poniekąd system.
Jak dobrze kojarzę to nowy Android ma posiadać obsługę flash oraz posiadać ma go WM.

Artfriel - Pią Wrz 17, 2010 14:32

Ziomiwan, zgadza się, Android 2.2 już będzie mieć obsługę flash. Jeśli czegoś nie pomyliłem oczywiście, ale tu raczej wszystko w porządku ;)
vienio89 - Pią Wrz 17, 2010 18:14

widziałem na internecie MM z androidem 2.2. Jak można zdobyć taki sprzęt w polsce? (wystarczy że kupie motke z 2.0 i potem sobie ją "jakoś" zaktualizuje?)
Przepraszam za ciągłe pytania ale jestem zielony jeśli chodzi otelefony z systemami operacyjnymi i ich właściwościami.

darkgee - Pią Wrz 17, 2010 20:38

Mogłeś widzieć z CyagoneMOD'em 6. To jest przeróbka, którą da się wgrać wyłącznie po roocie telefonu. Oficjalnie, póki co, dostępny jest tylko Andek 2.1.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group