To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

LG - LG Swift - problem z sms/mms

karmelek - Pon Lis 08, 2010 16:04
Temat postu: LG Swift - problem z sms/mms
Jestem nowa na forum, gorąco witam wszystkich.

Od niedawna mam LG Swift.
Jednkaże mam problem z SMSami i MMSami, z którym nie mogę sobie poradzić.
Otóż telefon automatycznie zamienia mi SMSy dłuższe niż 160 znaków na MMSy (komunikat brzmi konwertowanie wiadomości do MMS), a ponieważ ciągle mam problem z ustawieniami sieci komórkowej odnośnie MMS, wiadomości te nie wychodzą poza sieć do osób, do których piszę. Konfigurowałam już telefon pod kątem MMS zgodnie z instrukcjami Orange odnośnie tego telefonu, ale problem nadal istnieje.
Po drugie, nawet krótkie wiadomości są na końcach pourywane, zamiast liter są kwadraciki.
Czy ktoś już się spotkał z podobnym problemem, albo wie, co mam zrobić??

Będę wdzięczna za odpowiedzi.

darkgee - Pon Lis 08, 2010 16:49

Po pierwsze: jakiego masz Androida? 1.6 czy 2.1? Możesz to sprawdzić w Ustawienia-> Informacje o telefonie (albo samo O telefonie)-> Wersja oprogramowania. Bo Android 2.1 poprawia bardzo dużo błędów, więc i ten powinien rozwiązać.
karmelek - Pon Lis 08, 2010 17:39

mam starą wersję, 1.6
darkgee - Pon Lis 08, 2010 19:43

To proponowałbym aktualizację do 2.1, ponieważ poprawia bardzo dużo rzeczy w telefonie (twój problem też powinien zostać rozwiązany). Aktualizację możesz zrobić przez LG PC Suite.
karmelek - Pon Lis 08, 2010 20:01

ok, spróbuję zaktualizować, a potem zobaczę czy to podziałało, odezwę się jeszcze, dziękuję za podpowiedź
karmelek - Śro Lis 10, 2010 10:04

Witam ponownie, niestety nie udało się zauktualizować androida do nowszej wersji, ani ze strony orange ani przez LG PC Suite.

Robił to mój brat, który powiedział że nie ma jeszcze dostępnej aktualizacji dla PL.
Może się myli lub nie potrafi tego zrobić, jednak aktualizacji nie zrobił.

Proszę o dalsze wskazówki lub dokładną instrukcję jak tej aktualizacji dokonać.

Wysyłanie MMSów poprawiło się poprzez ponowną konfigurację telefonu, jednak osoby które dostają dłuższe wiadomości niż 160 znaków muszą specjalnie ściągać sobie tą wiadomość tak jak się ściąga MMS, a przecież to nie o to chyba chodzi, trochę to upierdliwe jest.

Nadal na końcówkach smsów widać kwadraty.
HELP!

darkgee - Śro Lis 10, 2010 17:19

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=9D_RcwadZTY

Sam zaktualizowałem ok. miesiąc temu i wszystko śmiga pięknie.

ziomiwan - Śro Lis 10, 2010 21:34

W google wystarczy wpisać i mamy instrukcje ;)
karmelek - Czw Lis 18, 2010 12:57

sama moderuję na forum dla matek i nie zdarzyło mi się żeby na czyjś problem odpowiedzieć wygoogluj sobie, ale dzięki i za taką informację


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group