To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - Android z mocną baterią

darkgee - Pon Gru 27, 2010 20:02

Android jest systemem otwartym, więc każdy, kto chce może tworzyć na niego aplikacje. Nie ma także problemów z modyfikacją oprogramowania, bo nie jest ono zablokowane.
Bada jest natomiast systemem stworzonym i rozwijanym wyłącznie przez Samsunga. Aplikacje, które są na niego muszą przejść certyfikację, a sam system jest zamknięty i nie umożliwia zbytnich modyfikacji.
Główną różnicą pomiędzy Androidem, a Badą jest to, że Android jest systemem, którego otrzymujesz jako "czysty" i sam musisz sobie poznajdować programy, jakie są ci potrzebne. Bada natomiast jest tak przygotowana, aby była gotowa do pracy od razu po wyjęciu z pudełka. Wadą jest to, że jeżeli chcesz coś zmienić w późniejszym okresie, to masz bardzo niewielkie pole do popisu, podczas gdy w Androidzie masz od groma różnych programów, które mogą zastąpić te stosowane standardowo.

vienio89 - Wto Gru 28, 2010 00:23

Bada jest spoko, miałem Monte w łapkach i podobał mi się bardzo. Różnice są masakryczne jeśli chodzi o Androida, ale nie znaczy to że bada jest zły, wręcz przeciwnie, bardzo intuicyjny i przyjazny. Polecam:)
darkgee - Wto Gru 28, 2010 09:26

vienio89, ale Monte nie ma Bady... Chociaż w sumie te jeden system, jaki i drugi są do siebie bardzo podobne. Ale oczywiście telefony na Bada OS mają większe możliwości.
vienio89 - Wto Gru 28, 2010 19:53

no to najwidoczniej pomyliłem :) Zwiodło mnie to że jest tak podobny interface do wave :)
ziomiwan - Wto Gru 28, 2010 21:23

Zwiodło i słusznie, bo jest zrobione na kształt BADA OS, myślałem nawet nad tym czy nie jest to jakiś bada os w niższej wersji dla tanich telefonów ;) ale jednak nie.
Ale BADA jest bardzo intuicyjny i przyjazdy użytkownikowi to fakt.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group