To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Dostęp mobilny - internet komórkowy, LTE, WiFi, WiMAX... - Internet w telefonie komórkowym

Loczek - Śro Sty 05, 2011 23:56
Temat postu: Internet w telefonie komórkowym
Temat "Internet Mobilny" wydaje mi się taki trochę rozmyty. Dlatego zakładam nowy z pytaniem do was:) Czy korzystacie z internetu w swoich telefonach oraz do czego go wykorzystujecie? Myślę, że warto byłoby od razu zaznaczyć z jakiego modelu telefonu korzystamy:)
darkgee - Czw Sty 06, 2011 13:41

Oczywiście, że korzystam. I to całkiem sporo. Chociaż głównie i tak korzystam z netu po WiFi. Głównie korzystam jak chcę coś szybko sprawdzić, zobaczyć co nowego na Twitterze, albo obejrzeć coś na YT bez włączania lapka.
Loczek - Nie Sty 09, 2011 11:52

Dla mnie dostęp do internetu przez telefon komórkowy to jedna z podstawowych spraw na równi z możliwością przeprowadzania rozmów, SMSowania czy odczytu oraz edycji dokumentów. No ale wracając do konkretnego wykorzystania internetu. W pierwszej kolejności dostęp do poczty e-mail. Po drugie możliwość sprawdzenia potrzebnej strony internetowej gdy jestem poza domem. W podróży często sprawdzenie aktualnych wiadomości, czyli gazety internetowe. Czasem dostęp do banku. Przy podróżach często też korzystam z Gadu Gadu. Do tego muzyka. Radia internetowe są zbawienne szczególnie w czasie jazdy pociągiem. Dopóki telefon ma zasięg to spokojnie można słuchać muzyki bez szumów i potrzeby dostrajania radia;/
halohalo - Pon Sty 10, 2011 07:37

Nokia E52 - głównie przeglądanie notowań giełdowych, czasami zajrzę do forum i na konto bankowe :cool: Działa ok ale w tym przypadku większy ekran zdecydowanie by się przydał...
Loczek - Pon Sty 17, 2011 23:15

Akurat Nokia E52 całkiem dobrze radzi sobie z internetem. Choć duży ekran to zawsze duży ekran. Ja teraz korzystam z Noki C6 i jej ekran wydaje mi się optymalnym rozwiązaniem na moje potrzeby. Jednak miałem kiedyś LG Viewty i mimo większego ekranu od E52 czy E66 to grzebanie w sieci było czymś koszmarnym.
cover - Pią Sty 21, 2011 15:25

Ja korzystam z Internetu w iPhone 3G. Radzi sobie całkiem nieźle. Dedykowana przeglądarka jest całkiem szybka chociaż nie obsługuje flasha. Dane ściąga z prędkością do 1 Mbit/sek. Sam dostęp mam przez Tak Taka, a konkretnie pakiet internetowy blueconnect Max. Za 9,08 zł mam nielimitowany dostęp do neta przez 30 dni. W domu korzystam z Wi-fi.
darkgee - Pią Sty 21, 2011 16:41

cover, to nie widziałeś chyba jak działa Safari w 3GS albo 4, jak nazywasz działanie Safari w 3G szybkim.
Loczek - Wto Sty 25, 2011 03:01

Grzebiąc po stronach internetowych staracie się korzystać ze specjalnych wersji przeznaczonych na telefony czy odpalacie normalne wersje stron?

Ja dziś zaskoczyłem się przypadkiem odrywając (i to w komputerze!), że strona na której mam skrzynkę e-mail posiada lekką wersję na telefony.

darkgee - Wto Sty 25, 2011 15:53

Raczej z normalnych stron. Te strony w wersji komórkowej, są za bardzo "komórkowe" i ich używanie jest po prostu niewygodne (chociaż zdarzają się wyjątki).
ziomiwan - Wto Sty 25, 2011 16:27

Z lekkich komórkowych stron używam jedynie wp.pl, pozostałe jednak wolę w normalnej wersji, bo jak kolega wyżej napisał, te mobilne wersje są zbyt mobilne, paskudnie wyglądają i ciężko się tam odnaleźć.
bboy - Pon Sty 31, 2011 03:19

korzystam bardzo duzo z internetu w telefonie. Co dziennie. Kupuje pakiet 300mb za 6zl na dzien. I prze cala noc polowa pojdzie potem w polodnie pobierze sie cos. A tak co co dzienn. Pakiet kupuje w orange 100za 2zl.

posiadam nokie e61 tutaj nie ma mowy o wolnym interecie. Jest stworzony do tego. Wejc do mnie na forum podam ci lepsze rozwiazanie. Co do interetu w fonie.

ziomiwan - Pon Sty 31, 2011 10:28

bboy- w epoce kamienia łupanego zapewne miał szybki internet, bo go nie było ;) .
Ty podasz lepsze rozwiązanie? Z tego co napisałeś wynika jasno, że wybierasz najgorsze możliwe rozwiązanie.

Anonymous - Wto Sty 27, 2015 21:13

Mam telefon na kartę w Orange - czy możecie mi poradzić jakiś dobry plan taryfowy, najlepiej aby do wykorzystania były powiedzmy 3-5 GB danych. Ostatnio połączyłam się na moment z siecią i za 5MB zapłaciłam ponad 20 zł, co jest dosyć skandaliczne moim zdaniem :(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group