To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Nokia, Lumia - Problem ze stykami w Nokii 6288

micek331 - Śro Wrz 14, 2011 07:15
Temat postu: Problem ze stykami w Nokii 6288
Witam forumowiczów.! : ))

Mam taki problem... Mianowicie.. Posiadam Nokię 6288 mniej więcej około 2lat czasu. Jak dotąd nie miałem z nią żadnych problemów. Przez prawie rok słucham z niej muzyki, służy mi bardzo jako odtwarzacz Mp3. Problemem jest to, że od niedawna przybył problem ze stykami, do których podłączam słuchawki. Jest to to długie wejście (''fast port'' jak się nie mylę ). Słuchawki ''przerywają'' . Czyściłem (skrobałem) styki różnymi narzędziami t.j. igłą, ostrym nożykiem lub nożyczkami z ostrym czubkiem, oraz styki w słuchawkach przepiłowałem pilniczkiem do paznokci i była niewielka poprawa. Dzisiaj rano chciałem poradzić się w tej sprawie na jakimś forum, ponieważ problem wrócił. :( Pisało, że najlepiej jest czyścić jakimś wacikiem lub szczoteczką nasączoną spirytusem. Mam spirytus taki do odkażania ran (np. przy pobieraniu krwi, ten taki szpitalny spiryt. xd :P ). Przeczyściłem styki w telefonie, jak i u słuchawek.. Później nie wykrywało ich w ogóle .. Teraz znów działają ale dalej dręczy Mnie ten sam problem .. Proszę o rady..

Z góry dziękuję za odpowiedzi. :D Pozdrawiam Serdecznie. ! ^^

darkgee - Śro Wrz 14, 2011 15:37

Najlepiej jakbyś przeczyścił benzyną ekstrakcyjną i pozostawił na kilka minut, alby na pewno wszystko wysło (chociaż benzyna potrzebuje z reguły kilkanaście sekund na wyschnięcie).
Poza tym sprawdziłbym również inne słuchawki.
No i jeszcze jedna możliwość: może wysiadać sam port. Jeżeli z telefonu korzystasz 2. lata, często słuchając muzyki, to port może po prostu być wyrobiony.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group