To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony stacjonarne, bezprzewodowe, faxy, centrale, sprzęt telekomunikacyjny - Rozmowy lokalne po sieci lan/sieci telefonicznej

skopek01 - Nie Wrz 18, 2011 23:08
Temat postu: Rozmowy lokalne po sieci lan/sieci telefonicznej
Witam serdecznie.

Mieszkam w domku, a w domku obok mieszka moja rodzina.

Chcielibyśmy mieć możliwość łatwego, stałego i darmowego kontaktu telefonicznego między naszymi domami bez użycia komputerów (aparaty telefoniczne, słuchawki, itp.)..

W domu nr 1 jest telefon stacjonarny oraz neostrada. Z routera w domu nr 1 (TP-LINK TD-W8950ND) wychodzi kabel do routera w domu nr 2 (TP-LINK TL-WR740N). Dzięki temu rozdzielamy sobie neta i wszędzie mamy wifi.

Czy istnieje możliwość połączenia dwóch domów abyśmy mogli dzwonić do siebie w sieci wewnętrznej za darmo?

Pierwszy mój pomysł to puścić kabel telefoniczny od telefonu w domu nr 1 i podłączyć do telefonu w domu nr 2, tylko nie wiem czego jeszcze potrzeba.

Druga moja myśl to podpiąć coś pod oba routery i tak do siebie dzwonić.

Jeśli chodzi o kwestie telekomunikacyjne jestem totalnym laikiem więc proszę o wyrozumiałość i jak najprostsze wyjaśnienia.

Zależy nam, żeby do siebie dzwonić za darmo i żeby przygotowanie tego kosztowało jak najmniej.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

ziomiwan - Wto Wrz 20, 2011 21:55

Nie znam się na tym dobrze, ale domyślam się, że potrzebna Ci będzie do tego jakaś centralka telefoniczna. Nie wydaje mi się to dobrym pomysłem.
Ewentualnie coś na zasadzie domofonów zbudować, co byłoby raczej tańsze.

mati - Sob Paź 15, 2011 12:26

Jeśli i tak jest urządzenie aktywne, to może pomyślisz o VoIP? Nie mówie tutaj o skype - dwie bramki VoIP to groszowe sprawy, rozmowy wewnątrz całej sieci również darmowe.
Do takiej bramki podłączasz zwykły aparat.

Jeśli masz skrętkę, to kosztem przepływności możesz wykorzystać 2 pary przewodów w istniejącym kablu (w praktyce na potrzeby telefonu wystarczy jedna para). Są jednak koszty dodatkowe - w najprostszym przypadku zestaw akumulatorowy/zasilacz 48v, generator sygnału dzwonienia (w praktyce podanie tylko odpowiedniej częstotliwości na kablu - ale też kosztuje). Centrala daje więcej możliwości, ale swoje kosztuje (również jej utrzymanie).

Dlatego polecam pierwsze rozwiązanie - lokalny VoIP.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group