To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Orange, Netia, Dialog i innni operatorzy stacjonarni. A także operatorzy VoIP. - Co zrobić z dwoma nieużywanym numera telefonu stacjonarnego?

czarnachmura - Pon Lut 20, 2012 17:50
Temat postu: Co zrobić z dwoma nieużywanym numera telefonu stacjonarnego?
Witam, posiadam na wsi 2 niezamieszkałe już budynki. Do obu podłączona jest linia telefoniczna TP. Najniższy miesięczny abonament za dwa numery to ok. 80zł (dużo) Ojciec nie chce zlikwidować linii bo kiedyś b. dużo za przyłącze zapłacił a i też nie wiadomo czy się kiedyś nie przydadzą (np. do internetu) Nie wiem czy to prawda, ale ponoć teraz z założeniem nowej linii jest ciężko. Moje pytanie brzmi, co najlepiej zrobić lub do jakiego innego operatora przejść aby obniżyć koszty abonamentu. Dodam, że z telefonów w ogóle się nie korzysta a 80zł drogą nie chodzi.
Pozdrawiam

slawek09072 - Pią Lut 24, 2012 20:55

najkorzystniej wyjdzie Ci jak zawiesicie sobie linie w tp koszt ok. 20 zl za linie. Niestety nie ma innej mozliwości bo chcąc mieć linię pod neta trzeba płacić przynajmniej w małych miejscowościach. Niewiadomo co by było gdybyś zlikwidował i jak by wyglądała nowa instalacja ale z tego co wiem to aktywacja takiej linii to ok. 300 zl.
czarnachmura - Nie Lut 26, 2012 16:21

Dziękuję za odpowiedź, jeśli ktoś wie jak jeszcze inaczej podejść do tematu to proszę pisać.
ziomiwan - Nie Lut 26, 2012 21:59

Bez problemu możesz rozwiązać po prostu umowę. Linie zostają na swoim miejscu, niczego nie tracisz.
W razie potrzeby po prostu nawiązuje się nową umowę i nic więcej. Linie istnieją więc pod te linie zostanie przypisany nowy numer telefony, bądź internet.

czarnachmura - Pon Lut 27, 2012 18:43

"Ziomiwan" Orientujesz się może jaki jest na chwile obecną koszt założenia nowego numeru w TP?
ziomiwan - Śro Lut 29, 2012 17:12

Nie mam pojęcia. Ale podejrzewam, że są to małe pieniądze nie przekraczające 100zł.
Możesz napisać do BOK TP i uzyskać taką informację.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group