To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Nokia, Lumia - Nokia E6-00

halohalo - Nie Maj 27, 2012 11:09
Temat postu: Nokia E6-00
Właśnie stałem się jej użytkownikiem.

I mam kilka pytań:

1. Czy da się zablokować dotyk na ekranie i korzystać tylko z klawiatury?

2. Telefon nagrywa ładnie filmy ale zapisuje pliki jako MP4 ale po zgraniu na komputer filmik "skacze" i nie odtwarza się płynnie... rozumiem, że może to wina kodeków ale jakich?

A dwa czy nie da się w telefonie przestawić nagrywania odrazu na inny zapis np avi ?

darkgee - Nie Maj 27, 2012 11:31

1. Nie da się. Po prostu musisz korzystać tak jak jest, albo wymienić na E72.
2. Klatkowanie może zależeć od wielu czynników, ale chyba najbardziej prawdopodobne będą:
- słaba karta pamięci, która nie wyrabia z zapisem,
- słaby program do odtwarzania,
- błąd softu telefonu (zalecam aktualizacje).

Zapisywanie nagranego wideo do avi jest niemożliwe.

halohalo - Nie Maj 27, 2012 14:11

1. No to się będę musiał przyzwyczaić :razz:

2. jak odtwarzam na telefonie film to wszystko jest ok. Na komputerze mi klatkuje. Ściągnąłem najnowszego allplayera i też to samo...

darkgee - Nie Maj 27, 2012 23:13

To dosyć dziwne. Filmy odtwarzasz bezpośrednio z pamięci telefonu czy po przerzuceniu ich na komputer?
halohalo - Wto Maj 29, 2012 16:59

Po zgraniu na komputer jest coś nie tak... tak się jeszcze zastanawiam czy to nie wina karty graficznej w moim laptopie... jest juz dość stary może ona nie daje rady ciągnąć filmu... E6 ma nagrywanie w full HD?
darkgee - Wto Maj 29, 2012 20:53

E6 ma opcję nagrywania w 720p. Spróbuj więc nagrać materiał w 720 i 480p i zobacz jak to będzie chodzić. Ale lapek musiałby być naprawdę stary, żeby mp4 w 720p się cięło.
halohalo - Czw Maj 31, 2012 07:44

zgrałem na zwykłą pamięć usb i odtworzyłem na telewizorze za pomocą dekodera dvb-t i wszystko ładnie gra. Także może to i wina słabiutkiej karty graficznej w moim starym laptopie :razz:

W każdym razie filmy tel kręci jak najbardziej ok :cool:

darkgee - Czw Maj 31, 2012 14:56

Najwidoczniej tak, jeżeli na telewizorze możesz odtworzyć bez przycięć.
halohalo - Sob Cze 02, 2012 22:24

Następny problem. Nie mogę wysłać sms za granicę mimo poprawnego nr... o co może chodzić?
darkgee - Nie Cze 03, 2012 16:44

Dodałeś na początku numer kierunkowy kraju (+xx *** *** ***)?
halohalo - Wto Cze 05, 2012 17:39

tak
ziomiwan - Wto Cze 05, 2012 22:32

Może poza tematem, ale o nokii ;) .
Dzięki służbowej nokii dotykowej, jestem już na 100% pewien, że nigdy, przenigdy w życiu nie kupię sobie żadnej, absolutnie żadnej nokii.
Tak kretyńskiego, bezmyślnie skonstruowanego, zarówno pod względem software jak i hardware telefonu nigdy w życiu nie widziałem.
Każda marka jest lepsza od tego syfu. Chciałbym Ci pomóc przyjacielu, ale sam już dowiedziałem, że nokia rządzi się swoimi prawami, tam niema logicznego wytłumaczenia jeśli coś jest nie tak...
Po dodaniu +xx powinno lecieć normalnie.

halohalo - Pon Lip 16, 2012 10:37

ale po kilku tygodniach użytkowania jednego jestem pewien w tym telefonie... ma naprawdę przyzwoitą kamerkę (nawet z tego wszystkiego sprzedałem swoją kilkuletnią kamerę cyfrową, która tylko leżała) . Po prostu jakość kamery w noki jest tak dobra, że biorąc pod uwagę wygodę zgrywania, pojemność pamięci, wygodę i mobilność noszenia nic mi więcej póki co w tym temacie nie potrzeba :cool: Jestem zadowolony :cool:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group