To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Technologie - Stacja bazowa GSM - tylko radiolinia

pshemeks - Śro Cze 03, 2015 00:16
Temat postu: Stacja bazowa GSM - tylko radiolinia
Witam serdecznie,

Jestem laikiem w tym temacie i chciałbym się dowiedzieć, co konkretnie oznacza to o czym pisze.

Kolo mojego gospodarstwa POLKOMTEL planuje posadowienie wieży stacji bazowej wysokości 54m. Poczałkowo miała to być wieża wysokości 72 m i składać się z anten sektorowych oraz anten radiolinii. Po protestach zmniejszono wysokość do 56 m i zrezygnowano z anten sektorowych. Maja na wieży znajdować się tylko anteny radiolinii. Czy coś takiego mam sens? Przecież taka wieża nie będzie wogole zbierać sygnału z telefonów komórkowych. Jestem laikiem w tej kwestii ale rozumiem, ze radiolinia służy do przekazywania tylko głównego ruchu (transmisja jak po światłowodzie) i nie rozumiem jaki miałby być cel takiej budowli. Teren jest bardzo słabo zaludniony, tylko jakieś małe wioski. Czy ta radiolinia może mieć jakiś wpływ na otoczenie? Dziękuję bardzo za pomoc, mam nadzieje, ze komuś ten post może pomoc. W załączniku pokazałem specyfikacje anten radiolinii.



Pozdrawiam serdecznie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group