To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Samsung - Karta SIM i operator

nikesguard - Śro Paź 12, 2016 18:55
Temat postu: Karta SIM i operator
Witam

Posiadam od jakiegoś czasu problem z telefonem Samsung Galaxy S4 I9505. Mam nadzieję, że ktoś tutaj będzie zorientowany i w końcu znajdę rozwiązanie.
Otóż, posiadam abonament w Plusie, ale telefon nie widzi karty SIM. Wyświetla komunikat, że "Nie wykryto karty SIM" lub gdy ma lepszy dzień: "Tylko połączenia alarmowe" przy pełnym zasięgu. Karta była wymieniana w salonie już trzeci raz. Problem w tym, że karta SIM z abonamentu Plusa za każdym razem działa na wszystkich innych telefonach, ALE wszystkie inne karty działają na telefonie. Próbowałem na tym telefonie karty z Playa, Orange, dwie inne z Plusa (jedna na abonament, jedna pre-paidowa) i wszystkie bez problemu działały, tak więc niemożliwe jest tłumaczenie, że posiada SIM-lock'a. Salon tłumaczy, że to wina telefonu, gdyż karta z moim numerem działa na innych, ale dosłownie głupieją, gdy pokazuję bezproblemowość połączenia przy wszystkich innych kartach (włącznie z kartami pracowników). Ogólnie nikt tam nie wie, o co chodzi, a abonament na 2 lata. Nie zamierzam zamieniać telefonu, ale nie mam pojęcia, jak to rozwiązać.

Z góry dziękuję za pomoc :)

stefanek71 - Śro Paź 26, 2016 12:50

Dziwna sprawa, osobiście nie mam pojęcia w czym problem. Choc chyba sam tez bym podejrzewal ze to wina telefonu.
mlecznystar - Pon Paź 31, 2016 23:40

to musi być wina systemu sprobuj zresetować tela :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group