To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Dyskusja ogólna - Co będzie, jeżeli nie będzie nadzoru nad telekomunikacją?

goro - Pią Lip 07, 2017 08:52
Temat postu: Co będzie, jeżeli nie będzie nadzoru nad telekomunikacją?
Witam,
Moje pytanie jest może trochę niecodzienne, ale przejdę od razu do niego. Od dawna pracowałem z tematyką post apokaliptystyczną, ale również od dawna zastanawia mnie jedna rzecz...

Moje pytanie:
Co będzie, jeżeli nadzór nad telekomunikacją, telefonią i tym podobne zostanie zaprzestany? Mam tutaj na myśli scenariusz, w którym na ogromnym obszarze nie ma już nikogo, nie ma też prądu. Czy teoretycznie zasięg w naszych telefonach może dalej istnieć, czy to już nie ma prawa bytu? Czy w takiej sytuacji przywrócenie zasięgu jest możliwe, zakładając że żaden z BTS'ów nie uległ poważniejszym awariom?

Pytanie niecodzienne, jednak nigdzie nie mogłem znaleźć na nie odpowiedzi. Z góry dziękuję za odpowiedź!

halohalo - Pon Lip 10, 2017 21:34

W przypadku awarii czy braku prądu w jednym BTS-ie telefon powinien łapać zasięg z kolejnego.

Nie wiem jaki obszar masz na myśli ale stacja BTS ma chyba max z ok 30 km zasięgu a w rzeczywistości w zależności od terenu i innych czynników z parę razy mniej stąd moim zdaniem na ogromnym obszarze bez prądu nie ma szans na zasięg.

brudny - Sob Lip 15, 2017 12:58

@goro nie ma prądu, nie ma zasięgu sieci, nie działają telefony.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group