To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - Telefon z LTE - myPhone 6410 LTE, 2240, czy jeszcze inny?

JasiekM - Nie Mar 10, 2024 09:32
Temat postu: Telefon z LTE - myPhone 6410 LTE, 2240, czy jeszcze inny?
Jako że sieć komórkowa 3G/UMTS jest wyłączana oraz są plany wyłączenia za parę lat sieci w standardzie 2G/GSM, chcę zaopatrzyć się w jakiś telefon korzystający z sieci 4G/LTE, której raczej szybko nie wyłączą. Jednocześnie nie chcę, żeby była to "deska do krojenia" ze śledzącym systemem operacyjnym.

Zainteresowała mnie oferta klasycznych telefonów polskiej marki myPhone, a konkretnie modele myPhone 2240 LTE oraz myPhone 6410 LTE. Bardziej spodobał mi się ten pierwszy, ale trochę brakuje mi w nim aparatu i z tego względu zastanawiam się pomiędzy nim, a niewiele droższym modelem z aparatem, a mianowice 6410, chociaż 2240 ma jak dla mnie lepszy design i dobrze leży w dłoni, bo oglądałem w sklepie jego wersję 2G czyli myPhone 2220. W tym samym sklepie, znajdującym się na mojej drodze do szkoły, mają się pojawić wspomniane modele 4G.

Aparat w 6410, którego nie ma 2240, ma matrycę 0.3MP dającą rozdzielczość 640x480. Głównym zastosowaniem tego aparatu w moim przypadku byłoby fotografowanie notatek dla nieobecnych kolegów ze szkoły - upewniłem się też (pytając producenta) że model ten obsługuje MMS - albo robienie zdjęć notatek z czyjegoś zeszytu dla siebie. Gdy robiłem zdjęcia aparatem 3.2MP w Nokii 6500 Slide lub Samsungu GT-S6310N przy ustawionym trybie 640x480, to dało się na nich odczytać ręcznie pisany lub drukowany tekst.

Szukając informacji o tych modelach w Internecie natrafiłem na artykuł opisujący myPhone 6410 LTE w porównaniu z Halo 3 LTE (https://halohalo.pl/myphone-6410-lte-i-halo-3-lte-test-recenzja/), zresztą to za jego pośrednictwem trafiłem na to forum. Z artykułu dowiedziałem się, że aparat ten jest słaby, zamieszczone przykładowe zdjęcia były rozmazane. Z tym że nie były to zdjęcia notatek czy dokumentów, a zdjęcia jakichś terenów zielonych, dlatego nie jestem pewien, czy aparat w 6410 pozwoli fotografować szkolne notatki tak, żeby dało się je przeczytać na zdjęciu. Bo jeśli nie, to wtedy wybrałbym 2240, który poza kwestią obecności aparatu przypadł mi do gustu bardziej, no i jest tańszy. Czy ktoś ma w tej sprawie jakieś doświadczenia?

A może z jakiegoś powodu lepiej nie kupować myPhone i w ofercie innych producentów znajduje się inne urządzenie spełniające moje oczekiwania określone na początku posta? Fajna by w sumie była funkcja modemu internetowego przez kabel do laptopa albo przez Wi-Fi. Cena do 200 zł.

halohalo - Pon Mar 11, 2024 13:37

Pamiętam próbowałem tymi telefonami robić zdjęcie tablicy z nazwą parku w którym byłem ale również nie byłem zachwycony, więc do notatek chyba bym nie zaryzykował.
a jak jeszcze chcesz modem lub udostępnianie internetu to niestety nie ten kierunek.

JasiekM - Pon Mar 11, 2024 19:13

W sensie nawet nazwy parku nie dało się przeczytać?
halohalo - Wto Mar 12, 2024 22:49

Dało się ale to były naprawdę duże literki a nie szkolne notatki :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group