GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: cywilizacjaquot, dostep, quotpoza

Dostęp "poza cywilizacją"
Autor Wiadomość
andrzej_aps 
Bywa na forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 14:35   

@fantaghiro
Z tym "panie" to na forum możemy sobie darować :wink:

DSL to taki sam dostęp do internetu jak neostrada (też ADSL). Różnica polega jedynie na tym, że neostrada ma dynamiczne IP (zmiany wymuszane przez operatora), a DSL stałe. Jedynym czynnikiem ograniczającym możliwość skorzystania z tej usługi jest odległość od centrali, ale jak "chodzi" neostrada to i DSL "pójdzie". Przejście z neostrady na DSL warto zrobić w jakiejś promocji, ale to już lepiej uzgodnić bezpośrednio z tp SA (np. poprzez błękitną linię).

Jeśli chodzi o sieci bezprzewodowe (radiowe) to nie mam tu dużego doświadczenia praktycznego. Na podstawie Twojego opisu uważam, że nie będzie tu żadnych problemów (ani kosztowych ani technicznych).

pzdr
_________________
andrzej@aps.com.pl
 
     
fantaghiro 
Nowy(a) na forum
odcięta od świata:(


Dołączyła: 10 Maj 2007
Posty: 5
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 15:42   

No tak:) Wobec tego co co piszesz Andrzeju i tego co w międzyczasie dowiedziałam się przeglądając sieć jedyną sensowną deską ratunku dla mnie to jest dogadać się z rodzinką niech przejdą u siebie na DSLa i wówczas pociągnąć to radiówką do mnie.

Szukałam w siecie jeszcze innej możliwości o której mi ktoś powiedział że taka możliwość i warto się czegoś więcej o tym dowiedzieć. Otóż dowiedziałam się ale niestety absolutnie nie biorę takiej możliwości pod uwage.
Chodzi o internet drogą satelitarną ( oczywiście nie mam na myśli wolniuśkich technologii GPRS czy nawet EDGE oferowanych na terenach wiejskich przez operatorów komórkowych).
Niestety okazuje się iż na chwilę obecną jest to strasznie droga technologia absolutnie niedostępna dla malutkiej firemki nie mówiąc już o "przeciętnym Kowalskim".
Instalacja sprzętu dla takiego internetu idzie w ładne tysiące, również sam abonament często przekracza 1000 zł.
 
     
andrzej_aps 
Bywa na forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 19:17   

fantaghiro napisał/a:
....jedyną sensowną deską ratunku dla mnie to jest dogadać się z rodzinką niech przejdą u siebie na DSLa i wówczas pociągnąć to radiówką do mnie......

Szukałam w siecie jeszcze innej możliwości [...] Chodzi o internet drogą satelitarną.....Instalacja sprzętu dla takiego internetu idzie w ładne tysiące, również sam abonament często przekracza 1000 zł.

Jak widzisz odpowiedzi są w Twoich postach :lol:

Internet satelitarny (tak jak i łączność satelitarna) jest dobry np. dla korespondentów (wojennych :twisted: ). Tam koszt nie jest aż tak ważny. Liczy się czas dostarczenia materiału do redakcji.

Do tego DSL-a to chyba będziesz musiała trochę się dołożyć rodzince? :roll:

pzdr
_________________
andrzej@aps.com.pl
 
     
fantaghiro 
Nowy(a) na forum
odcięta od świata:(


Dołączyła: 10 Maj 2007
Posty: 5
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 23:19   

No z tym się oczywiście liczę. Bo ten cały DSL jest dużo droższy od neostrady. Niby jest teraz jakaś promocja wiosenna i za DSL 1000 (1024 kb/s) zapłaciliby 170 zł. Samo podłączenie też ma kosztować w granicach 100 zł.
Tyle zdążyłam się dziś dowiedzieć. Nie mam pojęcia natomiast jak wyglądają koszty sprzętu do radiowego połącznia mnie z "bazą". ( tzn pewnie jakieś 2 anteny będą potrzebne? a co jeszcze to nie wiem)
Obawiam się że przy tej odległości (troszkę ponad kilometr) nie będzie to takie tanie ale w końcu nie mam innego wyjścia.

A tak przy okazji jeśli ktoś ma orientację co do kosztów sprzętu na taką odległość może mnie troszkę oświecić. No i chyba samemu sie tego nie podłączy tak żeby zadziałało?
 
     
andrzej_aps 
Bywa na forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 12, 2007 08:40   

Średniej klasy komputerowiec amator da radę to zainstalować i uruchomić (może mieć tylko problemy techniczne z montażem anten, ale powinien dać radę).
Co do kosztów sieci bezprzewodowej, to spokojnie powinnaś się zmieścić w 500zł (chyba, że wybierzesz sprzęt super markowy :wink: ale przy odległości 1km i bezpośredniej widoczności anten nie ma takiej potrzeby).

pzdr
_________________
andrzej@aps.com.pl
 
     
mieszkam_na_wsi
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 1
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 20:54   

co do internetu radiowego to chcialbym sie podzielic swoim doswiadczeniem. mieszkam jakies 15km od szczecina no i od kilku miesiecy mam internet radiowy. otuz firma ktora przyszla mi ten sprzet montowac (antene na dachu, accesspoint itd) to wziela go chyba z odzysku bo widac ze byl uzywany. zrezygnowalem z opcji tworzenia sieci bezprzewodowej w calym domu poniewaz kosztowaloby mnie to ponad 700zl. teraz po tych kilku miesiac widze ze jakosc sygnalu to kompletne dno. mam abonament 512kbit/sek i place za niego ponad 90zl internet chodzi jakby chcial a nie mogl. prawie jak na modemie... wysylalem do tej firmy 3 reklamacje z raportami (pingami) ale bez odpowiedzi... jezeli ktos szuka internetu w okolicach szczecina to niech nie wybiera tej firmy. (po polsku ta firma nazywa sie "jutro")

pozdrawiam
 
     
andrzej_aps 
Bywa na forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 16, 2007 09:14   

@mieszkam_na_wsi

Tak to już bywa z "krzaczastymi" firmami. Przestań im płacić i tyle. :twisted:
Jak obawiasz się konsekwencji, to wcześniej zbierz dokumentację - reklamuj pisemnie, zbieraj kopie i dowody wysłania. Innej rady na takich nie ma.

pzdr
_________________
andrzej@aps.com.pl
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>