GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: polaczenia, zagraniczne

Połączenia zagraniczne
Autor Wiadomość
Merry
Lubi porozmawiać na forum


Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 175
Wysłany: Wto Paź 19, 2010 00:41   

A nie można tego w żaden sposób zablokować? Przecież to niedorzeczne.
 
     
migotka77
Bywa na forum


Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 27
Wysłany: Wto Paź 19, 2010 18:48   

Można... Poprzez całkowite zablokowanie dostępu do internetu. Szkoda tylko, że nikt mnie nie poinformaował o tym fakcie przed moim wyjazdem do Chorwacjii.
Na terenie Polski jest to praktycznie niezauważalne ponieważ połączenie z internetem odbywa się w ramach darmowego pakietu. Już teraz rozumiem po co ten pakiet uaktywniają.
 
     
Merry
Lubi porozmawiać na forum


Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 175
Wysłany: Wto Paź 19, 2010 23:03   

Dobre i to, będziesz musiała przy wyjazdach blokować dostęp do internetu. Tak to jest jak ktoś chce człowiekowi za dobrze zrobić;p
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Paź 20, 2010 12:14   

Dobre i to? W tej sytuacji takie stwierdzenie paść nie powinno, bo dziewczyna straciła 4tysiące złotych.
Sprawa nadaje się do sądu.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
  
 
 
     
migotka77
Bywa na forum


Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 27
Wysłany: Śro Paź 20, 2010 20:23   

Wybacz Marry ale nie zrozumiałam... Zastanawiam się kto według Ciebie mi dobrze zrobił ???
 
     
Merry
Lubi porozmawiać na forum


Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 175
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 19:03   

Chodziło mi o to, że producent chciał żeby telefon sam wszystko aktualizował, ale nie pomyślał, że użytkownik musi za to płacić.
 
     
migotka77
Bywa na forum


Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 27
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 21:38   

Producenta zapewne wcale to nie interesuje. Robią swoje by telefon działał sprawnie i by spełniał swoją rolę. Za zaistniałą sytuację winię sieć, która postąpiła ze mną nadzwyczaj cham...
W myśl zasady "jak kuba Bogu tak Bóg kubie" przedstawię swoim znajomym odpowiednią opinię na ich temat...
 
     
harnas 
Bywa na forum


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 73
Wysłany: Nie Paź 24, 2010 17:11   

migotka77 i ziomiwan, przecież chyba od początku lata (jesli nie wcześniej) obowiązują nowe przepisy nałożone przez UKE i dotyczą limitu danych pobieranych w roamingu. W Erze, Tak Taku i Heyah można ten limit ustawić własnoręcznie, ale w Plusie, Play i Orange pobór miesięcznych danych w roamingu nie powinien przekraczać kwoty 50 euro. Ten limit chyba jest włączany automatycznie. Może tę kwestę ugryźć właśnie od tej strony? Bo limity zostały ustanowione właśnie po to, żeby zapobiec takim sytuacjom.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Paź 24, 2010 22:34   

Szukałem właśnie informacji na ten temat ale nie znalazłem i uznałem, że coś mi się przesłyszało, ale jednak to prawda.

A wiec może migotko spróbuj zaatakować ich tym sposobem?
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
harnas 
Bywa na forum


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 73
Wysłany: Pon Paź 25, 2010 21:24   

Ok, znalazłem takie artykuły z telepolis:
Tu o limicie danych w Erze, TT i Heyah: http://telepolis.pl/news.php?id=17289
Ma działać od marca i limit ma być wszystkim włączany automatycznie, ale istnieje możliwość własnoręcznej zmiany tego limitu.
Tu o limicie danych w Plusie: http://telepolis.pl/news.php?id=17434
Niestety, z tego co pisza, usługa dotyczy abonamentowców (czyli migotkę), ale trzeba ją samemu włączyć.
miogtka77, ja bym się kłócił, że nie zostałem odpowiednio powiadomiony o takiej usłudze i że właśnie są operatorzy (jak Era), którzy tę uslugę włączają automatycznie. W newsie znajdziesz info, że to odgórna dyrektywa, którą- jesli usługi nie aktywowali Ci automatycznie- możesz uznać za nie wprowadzoną w życie.
 
     
migotka77
Bywa na forum


Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 27
Wysłany: Nie Paź 31, 2010 21:36   

Harnas rację masz ale niestety przepisy te obowiązują na terenie państw Unii Europejskiej. Chorwacja niestety do unii nie należy.
Rzeczywiście Era limity uruchomiła. Powiem więcej dla nich nie ma znaczenia czy unia czy nie unia. Dzwoniłam pytałam. Wprowadzili limity ogólnie po przekroczeniu granicy. I uważam to za bardzo słuszną decyzję. Niestety siec Plus ma inne zasady. Jak się okazuje dogodne dla nich a nie dla abonentów. Limit też mają ale ustalają sobie go sami przy podpisywaniu umowy. Oczywiście nic nie informując zainteresowanego. W moim przypadku ustalili kwotę 4000 złotych.
Reklamację złożyłam dam znać o efektach gdy dostanę odpowiedź.
Podejrzewam, że będzie to długa i wyczerpująca walka. Ciekawa jestem kto wygra wojnę?

Dodano 21.41
Harnas przeczytałam artykuł... dzieki wielkie.
Zastanawiam się jedynie co znaczy pojęcie "kraje stowarzyszone"


Dodano 23.19
Jest znalazłam:
http://www.kpk.gov.pl/7pr....html?iquery=UE
Chorwacja jest krajem stowarzyszonym... Muszę zatem skopiować artykuł i udać się z nim do rzecznika. Ciekawa jestem co on na to...
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Lis 01, 2010 20:28   

Zatem czekamy na informacje.

Tymczasem pragnę poinformować, że Play wprowadza tanie pakiety rozmów międzynarodowych.
Za 10zł dostajemy 20minut czyli za minutę tylko 50groszy.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
migotka77
Bywa na forum


Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 27
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 20:53   

Witam dysponuję już odpowiedzią (bzdurną zresztą) od operatora. Jak się pewnie domyślacie reklamację rozpatrzono negatywnie.
Spróbuję po części przytoczyć ową opinię:
" kwestionowane połączenia z internetem mogą być wynikiem skonfigurowania konta pocztowego e-mail w aparacie telefonicznym. Z uwagi na włączoną opcję sprawdzania konta pocztowego w określonym odstępie czasowym (np. co 1,2,3,5 minut) aparat telefoniczny nawiązał połączenia zgodnie z włączoną opcją..."

To byłoby na tyle tego bezsensu. Nie mam włączonej opci to pierwsza piersza sprawa. Poza tym gdybym ją nawet miała to telefon zapewne łączyłby się automatycznie z ową pocztą kilka razy dziennie. Niestety z posiadanego przeze mnie bilingu wynika, iż telefon połączył się przez okres dwóch tygodni raz na 9 godzin.
Tak więc napisali co chcieli i tyle. Wiecie co jest w tym wszystkim najbardziej bulwersujące??? A właśnie to, że według nich ja nie mam żadnego prawa obrony. Z ich strony proces reklamamcyjny zakończył się w momencie udzielenia negatywnej odpowiedzi. Generalnie pozostaje zamknąć gębę i się z tym stanem rzeczy pogodzić. Tyle jak, skoro wiem, że w tej sytuacji nie mam żadnej mojej winy???
Nie mam już pomysłu co dalej z nimi robić...
Gdyby ktoś z Was miał większą wiedzę na temat limitu roamingoego to byłabym bardzo wdzięczna. Oczywiście jestem chłonna na wszystkie Wasze pomysły.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 20:00   

Możesz się odwołać od ich negatywnego rozpatrzenia sprawy do czego przysługuje Ci pełne prawo. Przytoczyć warto jest, że połączenie nastąpiło RAZ na te 9godzin, a nie tak jak sugerują, że było to winą sprawdzania konta pocztowego.

Na PW wysyłam pewien link, a tu jeszcze:

http://biznes.gazetaprawn...za_granica.html
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
migotka77
Bywa na forum


Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 27
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 19:59   

Śpieszę ogłosił Wam dobre wieści. Rekalamacja na kwotę 4300 złotych za połączenia reoamingowe została rozpatrzona pozytywnie. Wprawdzie mam za sobą cztery misiące walki z siecią ale wojna wygrana.
Od początku przekonana byłam, że to kwestia z góry przegrana. Widać się myliłam.
Jest to dla mnie o tyle pocieszające, że uwierzyłam w to, że szary człowiek jest w tym kraju w stanie wywalczyć to co mu się należy.
Dziękuję za pomoc i wsparcie. Pozdrawiam
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>