GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 2010, jaki, pazdziernik, telefon, wybrac

Jaki wybrać telefon? - Październik 2010
Autor Wiadomość
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 20:00   

adamis- niema prawa się uszkodzić, chyba, że uderzysz czymś w wyświetlacz to naturalnie może pęknąć i po ptakach.
Nokii nigdy nie polecam ;) .

Weź Wave jeśli masz okazję, bo to naprawdę niesamowity telefon, wyświetlacza żaden telefon niema lepszego, a w dodatku jest on wzmocniony Gorilla Glas czyli jest PRAWIE niezniszczalny.
Bada OS jest świetnym multimedialnym systemem ze świetlaną przyszłością.


Encefalogram- a ja Ci powiem, że i5800 jest lepszy od słabiuśkiego i bardzo brzydkiego wildfire.


SmoczekSmok- I nokie i HTC odrzuciłbym. Lepiej weź wspomnianego wyżej Samsunga i5800, jest to najlepszy z tańszych androidów.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
adamis 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 15
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 20:57   

ziomiwan, Jeszcze będę go w futerale miał :smile: . Chyba wybiorę kieszonkę bo to co się przypina ten telefon ( takie zamykane na magnes) to mi się nie podoba a ten rubber case też do kitu :razz: . Dzisiaj byłem w media markcie i poprosiłem gościa żeby mi pokazał Wave`a to normalnie aż mi szczęka opadła :mrgreen: Kolory niesamowicie ładne a jak się po ekranie przemieszcza ! Wiem czytałem o tym w necie ale to nie to samo co zobaczyć na żywo. Niestety nie miałem czasu pooglądać innych za to za pare dni pojadę zobaczyć resztę.
P.S Nie myślisz że Samsung Galaxy i5700 nie jest lepszy od tego i5800 ? I według mnie lepiej wygląda a to wgranie 2.1 to nie takie trudne. Moja opinia :wink:
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 21:45   

i5700 nie jest lepszy od i5800. Ten drugi jest nowszy i nieco lepszy.
A co Wave to w ogóle nie można porównywać ;)
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
adamis 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 15
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 22:10   

Jaki typ futerału poleciłbyś na Wave ? Nie mogę wybrać :???: Wiesz do czego będzie stosowany :wink: Myślę że te kauczuki do kitu. Ale nie mogę nic dobrego na allegro znaleźć. Aha i jeszcze będzie oczywiście do szkoły i takie tam . Boje się że z kieszonki wypadnie albo za cienka jest i się przez nią uszkodzi.
 
     
SmoczekSmok 
Nowy(a) na forum


Telefon: Samsung i900 Omnia
Sieć GSM: Niestety Plus
Wiek: 34
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 2
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 10:27   

Ziomiwan czemu mówić że HTC Wildfire do Du*** nie zastąpi mi mojej Omni(jest lepsza?). To może zaproponujcie telefon do 1000 zł. Czemu wave jest tak zachwalany?
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 12:29   

SmoczekSmok- czemu Wave jest zachwalany? Bo to najlepszy telefon na rynku, z najnowocześniejszym sprzętem powstał dla telefonów komórkowych. To multimedialny kombajn. Nie zacina, nie resetuje się, po prostu genialny telefon.
Jak zobaczysz go na żywo WŁĄCZONEGO to zrozumiesz o co ten szum ;) . A jak dostaniesz go w swoje ręce to na pewno go nie oddasz.

Wildfire nie zastąpi Omni, nie wiem czy w czymś w ogóle jest lepszy od Omni.


adamis- żaden futerał nie ochroni Ci telefonu w 100%. Każdy jest beznadziejny. Może jakiś tego typu
http://allegro.pl/classic...1252344687.html

Ogólnie chodzi o to, aby materiał był dość gruby i miękki, aby zamortyzował siłę uderzenia podczas upadku.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Encefalogram
Nowy(a) na forum


Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 21
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 14:08   

Cytat:
Encefalogram- a ja Ci powiem, że i5800 jest lepszy od słabiuśkiego i bardzo brzydkiego wildfire.
Będę wdzięczny za poparcie tej tezy argumentami. Póki co dowiedziałem się, że i5800 ma mięc lepszy ekran i w ciągu 5-ciu minut sprawdziłem, że jednak nie. Sam też o nim poczytam, ale może jest coś, co możecie mi napisać.

Wildfire ma dobry ekran z multitouchem (imo multitouch jest bardzo wygodny kiedy korzysta się z internetu w komórce), radio, GPS, mnóstwo darmowych aplikacji, integrację z większością popularnych aplikacji w internecie (typu gmail, kalendarze, serwisy społecznościowe itp). W zasadzie poza rozdzielczością i problemami w grach 3D trudno się o coś przyczepić za takie pieniądze...


O, z tego porównania wynika na przykład, że HTC Wildfire wypada jednak nieco fajniej w użytkowaniu niż i5700 (a czytałem gdzieś za 2 recki, że i5800 trudno uznać, za lepszy od poprzednika, po prostu pare rzeczy na plus, a parę na minus)...
http://forum.android.com....ng-i5700-19251/
Znalazłem jeszcze kilka takich porównań (osób, które faktycznie używały obu telefonów, a nie tylko czytały specki przez neta!) i w większości szala przechylona jest zwykle w kierunku WF.
 
     
Encefalogram
Nowy(a) na forum


Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 21
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 15:51   

sorry za 2 z rzędu: z tym ekranem byłbym niesprawiedliwy- ze zdjęć wynika, że S ma jednak lepszy.
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 15:54   

Encefalogram, i5800 również ma ekran pojemnościowy z multitouchem, radio, GPS i resztę. W dodatku wyświetlacz jest trochę lepszy oraz ma szybszy procek niż Wildfire (667MHz vs. 528MHZ). I powiem ci, że różnicę w szybkości działania widać.
Plusem WF jest tylko to, że jest ładniejszy (ale to opinia subiektywna).
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 18:16   

darkgee- mnie wyprzedził z argumentami jak widać. A poza tym uważam, że WF jest dużo brzydszym telefonem, takim bez wyrazu i strasznie kiepsko wyglądającym.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Encefalogram
Nowy(a) na forum


Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 21
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 19:06   

Czytam sobie o obu telefonach (SG3 i WF) i mam następujące spostrzeżenia:

- Wygląd może być sprawą dyskusyjną, natomiast jeśli już jesteśmy w tym klimacie, to WF wygląda w moich oczach na lepiej wykonanego, co podkreślają ludzie na różnych forach porównując oba modele (samsung jest z gorszego plastiku, palcuje się i łatwiej rysuje). Sam design - co kto lubi, tu nie mam wyraźnego faworyta.

- Ekran samsunga wygląda istotnie lepiej niż w WF (chociaż podobno ekran w i5800 jest gorszy niż w i5700), ale w obu słuchawkach rozdzielczość jest niestandardowa, co powoduje podobne problemy z aplikacjami. Do tego dzięki gorszej rozdzielczości WF śmiga szybciej, bo prockowi łatwiej obsłużyć słabszy wyświetlacz (choć przyznaję, że reklamowanie niższej rozdzielczości szybszym działaniem jest takie sobie).

- w obu telefonach jest problem z wydajnością w aplikacjach 3D

- SG3 ma lepszy procek, ale WF ma więcej ramu; w kwestii szybkości działania są różne opinie różnych ludzi. Po samych opiniach trudno wyłonić faktycznego zwycięzcę w tej kwestii. Po trochu odpowiedź znajduje się w pierwszym argumencie. W dodatku po aktualizacji obu telefonów do Froyo, mam wrażenie z doświadczenia, że RAM będzie ważniejszy od procka, a tu WF wypada lepiej.

- SG3 nie ma diody LED natomiast ma podobno lepszy aparat niż WF (aparat to dla mnie rzecz drugorzędna, więc minimalny plusik dla WF za diodę LED, a dla SG3 ciut mniejszy plusik za jakość zdjęć).

Póki co nie mam jeszcze jednoznacznego faworyta. Każdy z tych telefonów ma swoje ZA i PRZECIW w porównaniu z drugim. Jedno co mnie pociesza to fakt, że różnice między nimi nie wyglądają na tyle istotnie, żeby istniało prawdopodobieństwo popełnienia większego błędu z zakupem - każdy będzie OK i każdy z nich będzie minimalnie lepszy w pewnych drobnych sytuacjach.
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 19:41   

W takim razie najlepiej jak pójdziesz gdzieś, gdzie będziesz mógł je obejrzeć.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
adamis 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 15
Wysłany: Sob Paź 23, 2010 16:24   

A jaki polecicie telefon z normalną klawiaturą (slide bryła ) lub z QWERTY ? I jak spisują się ? Co myślicie o noki C6 ? Pozdrawiam.
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Sob Paź 23, 2010 16:53   

Mój znajomy miał do wyboru C6. Był do niej pozytywnie nastawiony dopóty, dopóki nie wziął do ręki Samsunga Galaxy S. Nie był przekonany do pisania na ekranie pojemnościowym, ale jak tylko coś napisał, to od razu zmienił swoje zdanie o 180 stopni.
Bodajże nawet wczoraj mi mówił, że znowu miał okazję pisać na C6 i po ok. miesiącu używania SGS przekonał się jaki zrobiłby błąd, jeżeli wziąłby C6.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
adamis 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 15
Wysłany: Sob Paź 23, 2010 19:58   

Tylko szkoda że różnica cenowa prawie 1000 zł .
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>