To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - jak ostrzeć przed kradzionym telefonem ? pomocy

pampam88 - Pon Paź 20, 2008 09:51
Temat postu: jak ostrzeć przed kradzionym telefonem ? pomocy
Kilka dni temu w Krakowie skradziono mi telefon komórkowy, co zrobić aby
utrudnić złodziejowi sprzedaż mojego aparatu. Czy istnieją jakieś bazy
skradzionych przedmiotów ? Nie odpuszczę złodziejom ... a nie mam pomysłu
gdzie jeszcze mogę zamieścić dane mojego telefonu aby potencjalny kupujący
mógł uniknąć zakupu kradzionego sprzętu.
Jakie szanse są ze policja pomoże po zgłoszeniu odzyskać mój telefon, macie
jakieś doświadczenia ?

MaciaSS - Pon Paź 20, 2008 15:14

Witam serdecznie,
Możesz iść na Policję, zgłosić kradzież, spiszą protokół, podasz IMEI i już. Po jakiś 3 tygodniach dostaniesz list o umożeniu sprawy i na tym się skończy. Jedyna szansa, że dopadną złodzieja jest tylko wtedy, gdy podczas rutynowej kontroli, będą sprawdzać telefony po IMEI-u i telefonik okaże się kradziony. Wtedy gościu ma problem, no chyba, że będzie to niewinna osoba, która kupiła telefon od kogoś, nie mając świadomości, że telefon jest kradziony. Innej możliwośc utrudnienia Życia złodziejowi nie ma..przykro mi :(
Pozdrawiam :cool:

darkgee - Pon Paź 20, 2008 20:16

Niestety, ale szanse na odzyskanie telefonu są na prawdę nikłe. Ewentualnie jeżeli miałeś go na abonament to możesz zablokować numer.
ziomiwan - Wto Paź 21, 2008 16:44

Można zablokować telefon z tego co mi wiadomo. Tylko nie pamiętam dobrze czy robi to policja czy operator. Ale podajesz IMEI i oni blokują telefon no i wtedy kiszka dla złodzieja.
Pozdrawiam

pampam88 - Czw Lis 06, 2008 09:45

Na przyszłośc jeżeli komukolwiek przydażyła by się podobna sytuacja (czego nikomu nie życzę)

to znalazłem bardzo fajny serwis internetowy www.skradzione.net gdzie po kradzieży twojego

sprzetu możesz wprowadzic jego numery seryjne i zabezpieczyc go przed ewentualną sprzedażą

przez złodzieja np. do komisu. Fajne opcje generalnie jak wyznaczanie nagrody i kontakt z

włascicielem w przypadku odnalezienia.

darkgee - Czw Lis 06, 2008 16:44

No, fakt bardzo dobra inicjatywa.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group