To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony stacjonarne, bezprzewodowe, faxy, centrale, sprzęt telekomunikacyjny - [TP]Stacjonarny + Neostrada - Podglądanie numerów

Krzysztof - Pon Lut 23, 2009 18:18
Temat postu: [TP]Stacjonarny + Neostrada - Podglądanie numerów
Witam. Już mówię o co mi chodzi... mam linię telefoniczną od TP, mam Neostradę, ale aparat telefoniczny mam stary - nie ma wyświetlacza LCD pokazującego numer, z którego ktoś dzwoni. Tutaj pojawia się moje pytanie - jako że internet jest na linii telefonicznej, czy dało by się jakoś na komputerze przy pomocy odpowiedniego programu (o ile jest taki) podglądnąć, z jakiego numeru ktoś akurat dzwoni na mój numer?

Pozdrawiam,
Krzysztof

PS Nie jestem do końca przekonany, czy to odpowiedni dział na ten temat...

ziomiwan - Pon Lut 23, 2009 21:17

Niestety niema takiej możliwości, neostrada nie korzysta pozatym z Twojego numeru telefonu. Działa to na trochę innej zasadzie. Ale nie da się sprawdzić kto do Ciebie dzwoni na telefon stacjonarny.
Ricky - Wto Lut 24, 2009 08:39

No nie zupełnie się zgodzę - da się :)
Ale trzeba posiadać modem analogowy i podłączyć pod linię telefoniczną.

Oczywiście trzeba także mieć aktywną usługę CLIP.

ziomiwan - Wto Lut 24, 2009 19:14

A może powiesz mi kto w tych czasach używa modemów analogowych??? Poza tym o ile nie wiesz to gdy masz włączony takowy modem to automatycznie masz zajętą linię telefoniczną więc niewiem jak chcesz to sprawdzić.
Ricky - Śro Lut 25, 2009 10:03

ziomiwan napisał/a:
A może powiesz mi kto w tych czasach używa modemów analogowych??? Poza tym o ile nie wiesz to gdy masz włączony takowy modem to automatycznie masz zajętą linię telefoniczną więc niewiem jak chcesz to sprawdzić.


Włączony modem nie daje zajętości... Dopiero połączenie poprzez niego.
Ja mam właśnie tak zrobione - mam w komputerze modem podłączony do linii telef., gdy ktoś do mnie dzwoni na komputerze widać kto (o ile jest włączony). A gdy się nie zgłaszam telefonem włącza się modem, który może przyjąć np. faksa lub nagrać wiadomość...

Pytasz się kto używa modemu???
Otóż każdy, kto potrzebuje wysłać faksa a nie chce mieć dodatkowego pudła w domu... :)

ziomiwan - Śro Lut 25, 2009 14:57

Owszem zagadam się że dopiero włączony modem daje zajętość linii telefonicznej.
Wcale nie potrzeba takiego modemu aby odebrać faks ;) . Teraz nawet drukarka ma wbudowany moduł faksu. A modemu może używa około 2% użytkowników ;) . Poza tym kolega wyżej pyta o co innego. Ma neo a neo nie dają na analogu ;)

geralt - Czw Lut 26, 2009 17:14

A czy nie prościej po prostu kupić sobie nowy aparat telefoniczny. Pełno tego w necie i ceny nie są wcale jakieś z kosmosu (zmieścisz się w 100-150zł, a pewnie i taniej się da)

http://www.tp.pl/prt/pl/k...n/?_prod=679687
http://www.axus.com.pl/pr...498d9102f00ee4e

Ricky - Pią Lut 27, 2009 08:20

Pewnie, że prościej :)
Ale niektórzy lubią sobie trochę pokomplikować....

geralt - Pią Lut 27, 2009 14:16

No niektórzy tak, ale czasem przez takie kombinowanie więcej czasu można stracić niż to warte. Proste rozwiązania bywają najlepsze :)
ziomiwan - Sob Lut 28, 2009 21:15

No z kombinowaniem można wyjść gorzej niż żeby iść prostszą drogą. A do tego po co utrudniać sobie życie? ;)
Pozdrawiam

geralt - Pon Mar 02, 2009 23:26

ziomiwan napisał/a:
kolega wyżej pyta o co innego. Ma neo a neo nie dają na analogu ;)


A propos neo to słyszeliście o tym: http://www.bankier.pl/wia...ku-1916234.html
Chociaż nie widziałem żeby na stronie tepsy było cos na ten temat.

ziomiwan - Pon Mar 02, 2009 23:37

Jakoś dziwne mi się to wydaje ;P
geralt - Wto Mar 03, 2009 14:50

ziomiwan napisał/a:
Jakoś dziwne mi się to wydaje ;P


Tzn co dziwne, zniknięcie neo (no w sumie marka się już zadomowiła, to prawda), czy to że nie ma o tym na stronie TP?

ziomiwan - Wto Mar 03, 2009 16:13

To że neo ma zniknąć. Choć nie zdziwie się jeśli będzie nadal sprzedawana ale pod banderą orange obie firmy są siebie warte ;) .
Niech zniknie całkowicie i TP i Orange i będzie super :)

geralt - Śro Mar 04, 2009 13:16

Heh, a co oni ci takiego złego zrobili :twisted:

A tak poważnie, to wiadomo, że nie ma firm idealnych, ale ostatnio widzę, że są tam ruchy w dobrym kierunku, dziś np. czytałem, że w tepsie spadły ceny za połaczenia z VOIP na komórki (a też ostatnio podobnie zrobili ze stacjonarkami).



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group