To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Dostęp stały - Neostrada, kablówka i inne... - internet 8Mbit - UPC czy Netia?

zdzisuaf - Wto Gru 29, 2009 10:22
Temat postu: internet 8Mbit - UPC czy Netia?
Cenowo sprawa wypada lepiej dla Netii - przez pierwsze 6 miesięcy 1 zł, reszta miesięcy 74 zł, a w UPC przez cały okres umowy 75 zł + dodatkowa opłata 5 zł/miesiąc jeśli chcę mieć router WiFi. Pytanie jaka może być różnica w szybkości tych łączy? I jak z awaryjnością, obsługą, etc. Mieszkam w samym centrum Łodzi (jeśli ma to znaczenie).
ziomiwan - Wto Gru 29, 2009 11:33

Zależy na jakich łączach są instalowane obie sieci. Ale prędkości powinny być podobne, a różnić się mogą kilka kb.
Obsługa również zależna od tego jaka obsługa jest w danym mieście.

zdzisuaf - Wto Gru 29, 2009 13:18

no czytałem, że to zależy czy Netia udostępnia net'a po kablach TePsy, czy po swoich. pytanie tylko jak to sprawdzić?
a jak wygląda sprawa niezawodności, tj. przerw w dostawie net'a, jakiś awarii i co za tym idzie obsługi technicznej i rozwiązywania takich problemów obu dostawców?

ziomiwan - Wto Gru 29, 2009 20:31

To mniej więcej jest na tym samym stopniu, obie sieci dają podobną obsługę techniczną.
A sprawdzić na jakich kablach dostępny będzie internet możesz sprawdzić tylko pytając samego operatora.
UPC jednak daje Ci większe możliwości jeśli uznasz, że chcesz szybszy internet, a jeśli do tego zachce Ci się telewizji to również dostaniesz ją w UPC.
Jednak te pierwsze darmowe miesiące przemawiają za Netią, bo można sporo zaoszczędzić.

haloxavi - Śro Sty 20, 2010 11:55

Polecam UPC, siostra korzysta, w miarę tanio, dobra obsługa techniczna, a co najważniejsze bezawaryjność.
ProstyBanan - Śro Lut 17, 2010 17:30

jeżeli netia idzie na łączach tpsa to czemu by nie rozważyć jeszcze wzięcia neo?
przecież i tak wszystko idzie przez nich i sądzę że mogą mieć lepsze warunki, promocje sprawdzałeś, może ich ofertę?

ziomiwan - Śro Lut 17, 2010 19:17

Dlaczego mają mieć lepsze warunki? Dlatego, że wypożyczają swój kabel? ;) To naprawdę nie na tym polega kolego.
ProstyBanan - Czw Lut 25, 2010 16:22

logicznie myśląc jeżeli ktoś dzierżawi od kogoś łącze, ponosić za to jakieś koszta z tym związane, to ciężko będzie mu zejść ze swojej ceny, być bardziej konkurencyjnym niż właściciel sieci, no chyba że się mylę?

ostatnio patrzyłem właśnie na oferty tpsy i z tego co widzę, dają możliwość testowania łącza w ramach superinternet pro, jak coś będzie nie tak to można zrezygnować.

czegoś takie np. netia, czy dialog nie ma, więc może warto spróbować?

ziomiwan - Czw Lut 25, 2010 22:44

Właśnie dzierżawa łącza jest bardziej opłacalna, koszty są niższe dzięki czemu możemy wprowadzić konkurencyjne ceny. Lepiej dzierżawić niż wyłożyć ogromną kasę na nową nić światłowodu. Rozmawiałem na ten temat wiele razy z administratorem mojej sieci i dlatego zabieram głos w tej sprawie, a z tego co mówił, jest to opłacalne i tańsze.

Tak też jest i z sieciami GSM Play dzierżawi nadajniki Plusa, bo to dużo tańsze niż stawiać swoje.

ProstyBanan - Pią Lut 26, 2010 16:37

no tak, ale czy to nie rodzi obawy że kiedyś mogą wypowiedzieć mu umowę,
albo zwiększyć opłaty za wynajem , bo takie sytuacje są prawdopodobne przecież?

Jakby nie patrzeć Tp ma największą infrastrukturę, możliwości i wydaje mi się żę ciężko ją będzie przebić , choćby dać możliwość sprawdzenia łącza przed zawarciem umowy na stałe?

ziomiwan - Pią Lut 26, 2010 20:26

Nie. Bo TP po prostu na tereny mniej zaludnione woli dać łącze w rozsądnej cenie innym, aby się tym zajęli, niż jeżeli sama miałaby budować sieć w tym rejonie.
TP woli zainwestować w większe aglomeracje miejskie, oraz duże firmy gdzie zyski mają znaczące, a nie jakieś marne 50-100tys. miesięcznie z jakiejś gminy, co jest błędnym rozumowaniem, bo z dnia na dzień liczba chętnych rośnie, jednak z drugiej strony pozwala to małym firmą zajmującym się rozprowadzaniem internetu na zwiększenie swojej siły.

TP stawia na miejsca w których ma ogromny zysk, tak można to podsumować.
A za ile kto będzie sprzedawał obok swoją usługę, nie interesuje ich.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group