To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Samsung - Po co kamera w 7220?

jerzyk - Pią Kwi 23, 2010 18:04
Temat postu: Po co kamera w 7220?
Poradźcie starszemu facetowi - cojest potrzebne żeby wykorzystać kamerkę w 7220, ale nie tą w aparacie foto, ale na przedniej stronie. Rozumiem, że jak z kimś rozmawiam, to mozemnie widzieć, ale jak to zrobić i czy odbiorca też musi spełniać jakieś warunki?
Jeśli komuś zechce się odpowiedzieć, bardzo proszę o prosty język bo nie znam się na spr. technicznych... Dziękuję za pomoc.

ardsdz - Pią Kwi 23, 2010 19:36

Otóż drogi Panie, postaram się mówić zrozumiale.

Przednia kamerka służy do wideorozmów, czyli... wiadomo co. Pan mówi do telefonu, a druga osoba widzi Pana zarejestrowanego przez tą Pana przednią kamerkę. Przydaje się tryb głośnomówiący, bo inaczej to nie ma sensu.

Druga osoba też musi mieć coś podobnego, aby rozmowa mogła zostać nawiązana. Nazywa się to fachowo 3G, czyli trzecia generacja telefonów komórkowych. I telefon drugiej osoby również musi posiadać możliwość nawiązania połączenia wiedeorozmowy, czyli musi posiadać 3G.

Aby nawiązać wiedeorozmowę należy być w zasięgu 3G, potem w książce telefonicznej telefonu najechać na dany kontakt(osobę) i w opcjach dzownienia wybrać "nawiąż połączenie wideo", czy coś podobnego.

Muszę również dodać, że taka rozmowa jest nieco droższa od tradycyjnej i wciąż mało popularna, ja osobiście nie używam wcale.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem :wink:

darkgee - Pią Kwi 23, 2010 20:38

Prościej się chyba nie da :mrgreen:
jerzyk - Pią Kwi 23, 2010 21:40

No i pięknie dziękuję. Wyczułem co prawda lekką ironię, ale przyjmuję ją, bo zasłużona. Pozdrawiam i... ten "Pan" niepotrzebnie bo zawsze myslałem, że na forach jesteśmy wszyscy na ty.
ziomiwan - Pią Kwi 23, 2010 22:34

Pewnie, że jesteśmy wszyscy na Ty bez względu na wiek.

A co do kosztów wideo rozmów, to jeśli dobrze pamiętam to są one w tej samej cenie co normalna rozmowa.

ardsdz - Sob Kwi 24, 2010 10:09

Koszty teraz już może tak.

Z góry przepraszam za moją ironię, ale chyba nikogo nie uraziłem :wink:

jerzyk - Nie Maj 09, 2010 11:11

Przepraszam za odgrzewanie tematu, ale przeszedłszy "wtajemniczenie techniczne" napotkałem na kolejną barierę - telefon wyświetla brak zasięgu. Czyli to nie ten sam zasięg co przy normalnej rozmowie? A jesli nie, to może ktoś wie jak on wygląda (z grubsza oczywiście, tzn. czy dużo jest białych plam)?
Bardzo dziekuję za odpowiedź, pozdrawiam

ziomiwan - Nie Maj 09, 2010 12:21

Jakich białych plam, bo kompletnie nie rozumiem...

Do wideorozmów potrzebny jest zasięg sieci 3G, bo tylko ona potrafi przenieść w transmisji danych obraz i dźwięk w tym samym momencie.
3G dostępne jest jak na razie przeważnie tylko w miastach.

ardsdz - Nie Maj 09, 2010 12:21

Heh, nie wiem jak to wygląda, ale prawdą jest, że to nieco inny typ zasięgu(3GS), jednak powinien on być w tym samym miejscu, co i zwykły zasięg komórkowy.
jerzyk - Pon Maj 17, 2010 13:12

Chodzi o to, że zwykły zasięg mam, a przy próbie poł. video jest powyższy komunikat. Mieszkam w aglomeracji śląskiej. A te białe plamy to obszary bez zasięgu :smile:
ziomiwan - Pon Maj 17, 2010 16:52

Jeśli pojawia się ten komunikat to oznacza to tyle co to, że nie jesteś w zasięgu sieci 3G. W jakiej sieci jesteś??
jerzyk - Wto Maj 18, 2010 13:28

w Plusie
ardsdz - Wto Maj 18, 2010 16:13

Eee... to nie powinno być takich problemów...
jerzyk - Wto Maj 18, 2010 18:22

Ale są... Na telefonach się nie znam, ale czytać umiem :mrgreen:
ziomiwan - Wto Maj 18, 2010 18:49

Widać w Twoim mieście brak jest zasięgu 3G niestety...
Jeśli jesteś w zasięgu sieci 3G to na wyświetlaczu pojawi Ci się ikonka " 3G ".
No chyba, że masz wybrane łączenie się z siecią jedynie przez GSM.
Wtedy musisz wejść w: Menu- Ustawienia- Ustawienia Sieci- Tryb pracy sieci- Automatyczny.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group