To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Nokia, Lumia - Nokia C6

ProstyBanan - Pon Paź 04, 2010 12:08
Temat postu: Nokia C6
Cześć,
w jakiej sieci można najkorzystniej dostać Nokie C6?
Pytam, bo chce dobrać sobie ten telefon w ofercie dla firm, w jakimś niedużym abonamencie.
Miał ktoś do czynienia z tym modelem ?
Niby jest w nim możliwość korzystania z dodatkowych usług np: poczty, portali społecznościowych itd, ale nie wiem czy to jest dobry wybór.
Używa ktoś go?

darkgee - Pon Paź 04, 2010 16:57

Przecież w takim samym abonamencie i (niej więcej) za taką samą kwotę będziesz miał Motorolę Milestone, która jest 1000x lepsza od tej Nokii. Najkorzystniejsze oferty ma w tej chwili Play.
ProstyBanan - Wto Paź 05, 2010 14:11

pod jakim względem Milestone jest lepsza od Noki C6?
Zrobiłem mały riserch w sieci, na temat tego telefonu.
I prezentuje się raczej dość dobrze, jak na telefon ze średnij półki cenowej.

Co do ofert abonamentowych mi osobiście, bardziej opłacalnie wychodzi
jednak w Orange. Darmowe rozmowy w sieci i duży pakiet minut poza dla firm.
Jeszcze tylko się zastanawiam nad planem optymlany ( brać z netem czy nie).

darkgee - Wto Paź 05, 2010 17:02

W czym Milestone jest lepsza od C6? Android 2.2, ekran pojemnościowy 3,7", procesor, który można podkręcić nawet do 1,3GHz, OGROM programów i gier na każdą okazję i ładniejszy desing.
Jeżeli będziesz miał możliwość wzięcia dodatkowego netu, to bierz, bo Android ma to do siebie, że lubi sobie od czasu do czasu pociągnąć trochę z neta.

ProstyBanan - Czw Paź 07, 2010 17:27

apropo ekranów, jest opcja pojemnościowa i oporowa ( z tego co zrozumiałem czytając o Nokii C6), czy to ma duże znaczenie dla użytkownika?

Chyba abonament z netem będzie rzeczywiście rozsądniejszym wyborem.
Tym bardziej że różnica w cenach, planów optymalnych jest nie duża.

ziomiwan - Czw Paź 07, 2010 18:14

Nie ma czegoś takiego jak opcja pojemnościowa i opcja oporowa.
Są telefony/modele które mają wyświetlacz tylko pojemnościowy, a inne modele mają oporowy. Nigdy egzemplarze tego samego modelu nie mają różnych wyświetlaczy.

darkgee - Czw Paź 07, 2010 18:43

Dodatkowo powiem tylko, że ekrany pojemnościowe są wielokrotnie lepsze od oporowych, ponieważ działają one na DOTYK, a nie na NACISK. Przekłada się to na wygodę i precyzję obsługi palcami.
ProstyBanan - Pią Paź 08, 2010 17:06

przepraszam źle się wyraziłem.
Chodziło mi o różnice w użytkowaniu modeli telefonów posiadających ekran oporowy a pojemnościowy.

dzięki za wyjaśnienia.
Sądzę że tak samo, jak w przypadku wyboru modeli telefonów ( dotykowego, zwykłego, z klawiaturą qwerty czy nie itd) tak samo i wybór danego ekranu to kwestia indywidualna.
Jednemu taki wyświetlacz reagujący na nacisk jak w Noki C6 będzie odpowiadał, drugiemu nie.
Sam telefon wydaje mi się, że nie najgorszym wyborem.
Jeszcze poszperam trochę w sieci, na jego temat.

pozdrawiam

darkgee - Pią Paź 08, 2010 17:16

ProstyBanan, wyświetlacz pojemnościowy zawsze będzie wygodniejszy w użytkowaniu niż oporowy, ponieważ jest to nowsza technologia, która jest o niebo wygodniejsza.
ziomiwan - Pią Paź 08, 2010 18:21

Bez dwóch zdań muszę zgodzić się z darkgee.
Oporowy może lepszy być najwyższej dla kobiety z tipsami, bo używać ich będzie jak rysika.

Quest-GSM - Nie Paź 10, 2010 16:38

Koniecznie musi być abonament ? W gre wchodzi również rozwiązanie telefonu na kartę ?
ProstyBanan - Pon Paź 11, 2010 14:13

mam możliwość wzięcia dodatkowego numery w ofercie dla firm.
W Erze lub Orange ( w planach optymalnych).
Wiadomo zawsze to większy pakiet minut, transferu danych itd niż w ofercie na kartę.
Byłem w salonie operatora Orange i właśnie tą Nokie C6 mi polecono.

darkgee - Pon Paź 11, 2010 17:23

Mojemu znajomemu też polecali. Jak wziął do ręki Nokię C6 i Samsung Galaxy S, to od razu Nokię oddał.
ziomiwan - Pon Paź 11, 2010 20:24

W salonach operatorów jest przeważnie taka zasada, aby podtykać klientom to czego nikt nie kupuje i o co nikt się nie pyta.
Daj sobie spokój z nokią...

warka - Śro Paź 13, 2010 13:44

ta Nokia C6 nie jest taka zła.
Chodź wiadomo, że zawsze można znaleźć lepsze modele.
Ale jeżeli, ten telefon ma służyć Ci głównie do kontaktu z klientami, to bardziej liczy się tu
abonament, ilość minut w taryfie biznesowej Orange z którym Ci go dają za 1PLN.
Przynajmniej, takie jest moje skromne zdanie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group