To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - Jaki wybrać telefon? - styczeń 2011

darkgee - Czw Sty 20, 2011 15:30

No niby się rozwija, ale porównując Badę i Androida, to Bada rozwija się 20x wolniej.
ziomiwan - Pią Sty 21, 2011 22:32

Zależy pod jakim kontem patrzeć.
Jeśli aplikacji to rzeczywiście wolniej idzie to BADA OS.
A jeśli o aktualizacje to nie wiem czy tak dobre jest to, że niemal co chwila pojawia się coraz to nowsza wersja androida... mi jakoś specjalnie nie przypadł do gustu, niby chwalą go, ale nie wiem za co.
Możliwości niby daje, ale co z tego skoro wizualnie się nie podoba, a zmiana wyglądu wiąże się ze stratą gwarancji.

Jo.Chi. - Sob Sty 22, 2011 13:10

Witam,
mam pytanie i prośbę o radę: zastanawiam się nad zakupem Samsunga Galaxy i5800 i jedyne co mnie powstrzymuje to słabiutki aparat 3,2mpx. Czy byłby ktoś w stanie podpowiedzieć mi jakiś smartphone w podobnej cenie lecz z lepszym aparatem? Obecni mam SE Elm, który ma 5mpx i zastanawiam się co począć.

darkgee - Sob Sty 22, 2011 14:40

Jo.Chi., W tej cenie nie odczujesz różnicy pomiędzy 3,2MPix, a 5MPix. Pamiętaj też, że aparat w telefonie nigdy nie zastąpi dobrej cyfrówki (sprawdzone przeze mnie). Tutaj masz przykłady zdjęć z i5800:
Kod:
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/gti5800galaxy3/zdjecia/Samsung_GTi5800_Galaxy_3.html


ziomiwan, nowa wersja Androida pojawia się z reguły co pół roku. Ale producencie i tak z reguły wydają wersje do swoich telefonów dopiero po kilku miesiącach od premiery. Poza tym każda aktualizacja wyższa niż 2.2 to będą to już tylko dodatkowe funkcje. A jeżeli nie będzie to komuś pasowało, to zawsze może zostać na 2.2.

Jo.Chi. - Nie Sty 23, 2011 10:54

darkgee napisał/a:
W tej cenie nie odczujesz różnicy pomiędzy 3,2MPix, a 5MPix. Pamiętaj też, że aparat w telefonie nigdy nie zastąpi dobrej cyfrówki


oczywiście, ale różnicę widzę między moim starym SE K800i (3,2mpix) a Elm'em (5mpix) i to sporą, chociaż te zdjęcia, są naprawdę dobre lub dobrze podkręcone..

ziomiwan - Nie Sty 23, 2011 15:36

Nic nie jest podkręcone. Zdjęcia robi naprawdę dobrej jakości, choć jak wiadomo, nie jest super ekstra jakość.

darkgee- i jak do tej pory nie aktualizując go co chwila do wyższych wersji bylibyśmy skazani na ślimaczy tryb pracy i ogromne upośledzenia. Czy tylko nowe funkcje nie wiadomo, nie wiadomo co kiedy się zacznie sypać tak jak to było teraz. Ale bądźmy dobrej myśli, może będzie tylko lepszy.

darkgee - Nie Sty 23, 2011 17:17

ziomiwan, jak dla mnie Android 2.2 jest systemem wystarczająco szybki oraz w 100% wystarczający. Poza tym, w tej chwili, praktycznie wszyscy producenci sprzedają telefony z Androidem min. 2.1, który też jest już praktycznie w pełni funkcjonalny (jak wiesz brakuje tylko instalacji aplikacji na karcie).
ziomiwan - Nie Sty 23, 2011 20:26

Brakuje też możliwości instalowania innych stylów menu czyli tzw. motywów, bo mi strasznie się nie podobają te fabryczne, a akurat w tej kwestii zazwyczaj wystarczają mi normalne style fabryczne..
Mi po prostu nie podchodzi wizualnie i technicznie ten system, jak na razie robię sobie od niego przerwę, może jeszcze kiedyś wrócę do niego, ale na razie zamierzam przestudiować BADA OS od A do Z.

darkgee - Nie Sty 23, 2011 20:46

ziomiwan, jest i sposób na zmianę themu. Musisz rozbić roota i zainstalować Metamorph (pamiętaj, że na Swifcie roota można cofnąć bez problemów). Są pod niego bardzo ładne motywy.
ziomiwan - Pon Sty 24, 2011 18:04

Zrobić można, ale jest ryzyko sprawienia, że telefon stanie się cegłą (bardzo duże zresztą) a druga sprawa to unieważnienie gwarancji, choć jak mówisz można cofnąć, to i tak zostawia logi po sobie i jeśli tylko w serwisie chcieliby sprawdzić czy wgrywany był mod czy robiony był root to bez trudu, by do tego doszli.
Są to prawda, widziałem je, ale jednak nie jest to zwykła instalacja.

A tymczasem nie róbmy OT ;) zawsze możemy założyć temat o androidzie i tam sobie o nim pogadać ;)

Patryk - Czw Sty 27, 2011 16:52

Witam
mam iphona 3gs jaki telefon proponujecie jako alternatywę do do 3gs-a?
a tak przy okazji jestem tu nowy i zapraszam na
EDYTOWANO PRZEZ MODERATORA
pozdrawiam

ziomiwan - Czw Sty 27, 2011 21:40

Jaki?
Samsung Wave S8500 lub Samsung Galaxy S.
Albo coś z HTC.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group