To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Samsung - Samsung i600 - problem z polaczeniami

addz - Czw Sty 20, 2011 19:22
Temat postu: Samsung i600 - problem z polaczeniami
Jak w temacie. Kupilem jakis rok temu i600 i jestem (byłem : / ) z niego zadowolony. Problemy zaczely sie jakies dwa tygodnie temu. Po pierwsze, w zestawie mialem od razu dwie baterie. Jedna mala, trzymała okolo 2-3 dni przy średnim użytkowaniu i duża, która trzymała koło tygodnia. Obecnie, obie baterie po wyjeciu telefonu z ładowarki okolo 7 rano wyłączają się jakby bateria padla zawsze o 23. Myślałem ze to wina zużycia baterii, ale jak sformatowałem windowsa (wm 6.5) to problem na kilka dni ustał. Teraz jest to samo. Znaczy się,znowu baterie (obie) trzymają okolo 12 godzin. (najzabawniejsze jest to, ze bateria na wyświetlaczu ciągle pokazuje jakby była naładowana i kolo 23 telefon sie wyłącza.)
Żeby tylko o baterie chodziło to byłby pikuś, bo przecież mam dwie baterie, da sie jakos z tym żyć. Ale problem zauważyłem dzisiaj, jak dostałem ze dwadzieścia wiadomości nadanych do mnie w czasie kilku dni. Zszokowało mnie to w sumie, ale dobiło mnie to jak sprawdziłem drugim telefonem czy można sie do mnie dodzwonić. I tak, z tego doświadczenia wynikły cuda. Raz jest tak, że można sie dodzwonić bez problemu (10% szansy). I dzwoniący ma sygnał i ja widzę że dzwoni. Druga opcja, to cos czego nie znalazłem na forum albo przeoczyłem. Dzwonie na swoj telefon, on jest włączony, ale u dzwoniącego jest sygnał łączenia a moj telefon nie pokazuje zadnego połączenia. Najgorsze jest jednak to, jak telefon jest włączony, ma zasięg (jak w każdym z poprzednich przypadków) a podczas próby połączenia załącza sie moja poczta głosowa. WTF?
Próbowałem już wszystkiego, format systemu, rozkręciłem go i sprawdziłem czy nie ma żadnego mechanicznego uszkodzenia (szukałem czy nic nie powoduje zwarcia), wymieniałem baterie i ciągle jest to samo. Jakieś pomysły?
Od razu powiem że telefon nie jest kradziony i ma IMEI (po wpisaniu *#06# wyskakuje ten sam numer co na pudełku). O co może chodzić? jakieś pomysły?

ziomiwan - Pią Sty 21, 2011 22:19

Po co rozkręcałeś?
Wystarczyłoby go oddać na gwarancję.
Próbowałeś zmianę WM? Tzn. taki reinstal systemu?

addz - Nie Sty 23, 2011 13:51

gwarancja sie skończyła. Wczoraj reinstalowałem system i problem nadal jest. Juz nie ogarniam o co chodzi. Czyzby telefon oprócz systemu operacyjnego miał jakieś inne pliki obsługujące jego funkcje?przynajmniej tak min w komisie powiedzieli ze to moze byc tylko wina oprogramowania, ale jak oprogramowanie zmieniłem to nie wiem : /
addz - Śro Sty 26, 2011 12:08

skoro nie można juz edytowac posta, dodam teraz tylko tyle ze telefon nie dziala z moja kartą SIM z sieci heyah. Karta heyah dziala w kazdym innym telefonie i nie ma z nią problemow, a moj telefon (ktory wydaje mi sie nadal byc uszkodzonym) obsluguje kazda inna karte bez problemu. Jakies pomysly ? czy wystarczy wymienic karte SIM u operatora ?
ziomiwan - Śro Sty 26, 2011 23:30

Sprawdź telefon z inną kartą sim, jeśli problem będzie nadal występować to będziemy wiedzieć, że nie jest to wina karty i sieci.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group