To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Dyskusja ogólna - Czy to możliwe.

milosnik_km - Pią Wrz 15, 2006 18:43
Temat postu: Czy to możliwe.
Witam, spotkała mnie dzisiaj taka sytuacja. Siedze sobie na przystanku i słucham radia przez Walkmana. Ktoś zamówił taksówke... nikt sie nie zgłasza i taksówkarz mówi przez radio coś do centrali. W tej chwili kiedy on mówił w moim radiu zrobiła sie taka przerwa i komponowała sie z szumem ze stacji radiowej (w moim przypadku to były na falach 90,7 MHz Trójmiasto) z głosem z taksówki... Patrzałem sie w jego strone, kiedy on zacznie coś mówić... zaczął to znowu była przerwa, zgłośniłem i było słychać męski głos i tą stację radiową. Czy jakbym miał na innych falach, albo w AM to było by wyrażnie słychać co on mówił... albo inaczej: czy to jest wogóle możliwe? Pozdrawiam!
telemaniak83 - Nie Gru 10, 2006 17:08

Moze na innych falach bys słyszał, ale pewnie takiego zakresu w tym Walkmanie nie masz
cinek2 - Śro Gru 13, 2006 23:18

telemaniak83 napisał/a:
Moze na innych falach bys słyszał, ale pewnie takiego zakresu w tym Walkmanie nie masz


Też mi się tak wydaje :cool:

stefanek71 - Śro Gru 20, 2006 23:37

W każdym razie ciekawe :cool:
andrzej_aps - Wto Maj 15, 2007 12:51
Temat postu: Re: Czy to możliwe.
milosnik_km napisał/a:
....spotkała mnie dzisiaj taka sytuacja.....słucham radia przez Walkmana........taksówkarz mówi przez radio coś do centrali. W tej chwili kiedy on mówił w moim radiu zrobiła sie taka przerwa i komponowała sie z szumem ze stacji radiowej....... czy to jest wogóle możliwe?....

Prawdopodobnie gość (taksówkarz) miał zainstalowany niezły dopalacz końcówki mocy nadajnika (tak ze 300W!!!!!!). Robią tak, żeby zawsze przebić się przez zakłócenia, konkurencję (innych taksówkarzy bez dopalacza), nie mieć problemów z zasięgiem. Taka moc nadajnika to oczywiście "bandytyzm". Pomijam sprawy choćby przepisów. Ale zdrowy rozsądek (chyba go brak takim ludziom) powinien przestrzegać przed "kuchenką mikrofalową" wożoną w bagażniku :!: :!: :!:

:mrgreen: Dla zysku jednak ludzie nie takie rzeczy robią :mrgreen:

Pozdrawiam

olimpus - Pią Paź 26, 2007 22:02

hehe dobra baja.ciekawa opcja.
nuśka - Wto Maj 05, 2009 17:45

Mi często zdarzają się przebitki na radiu, szczególnie w centrum Warszawy, pod pałacem kultury. Tam kompletnie się stacje mieszają i nic nie można wyłapać.
montana - Śro Maj 06, 2009 09:53

normalne....mi zdarza się słyszeć na radio jak ludzie przez CB sobie rozmawiają:) jakie sprzężenia na liniach często powstają więc nie martw się to nie kosmici :grin:
haloxavi - Wto Cze 09, 2009 18:08

Prawie niemożliwe, chociaż żyjemy w takich czasach, że trudno stwierdzić czy coś jest nierealne.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group