GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dla, firm, internet, jaki, najkorzystniejszy

Jaki internet najkorzystniejszy dla firm?
Autor Wiadomość
ProstyBanan
Bywa na forum


Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 55
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 14:27   Jaki internet najkorzystniejszy dla firm?

Witam
Przeglądałam ostatnio oferty operatorów komórkowych i przyznam szczerze, że nie potrafie wybrać najkorzystniejszej oferty. Nic mi nie mówia wymienione specyfikacje techniczne. Czy możecie coś doradzić? Jaki internet dla firm wybrać? na co zwrócić uwagę? Zastanawiałam się nad Play dla firm bądź biznes everywhere w Orange.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 19:50   

Dla ilu komputerów? Tylko do przeglądania stron internetowych?
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
ProstyBanan
Bywa na forum


Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 55
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 10:58   

W chwili obecnej 10 stanowisk, internet traktujemy jako źródło informacji, a więc głównie do przeglądania stron, aczkolwiek wiadomo, że może się zdarzyć tak, że pracownicy będą potrzebowali ściągnąć jakiś plik. Nie wiem na jaki pakiet się zdecydować, co jest istotne..
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 11:07   

10 stanowisk to bardzo dużo jeśli chciałbyś brać taki internet. Chyba, że brałbyś kilka abonamentów w co wątpię.

Musisz mieć przynajmniej te 20GB transferu, bo inaczej możesz mieć małe problemy z dostępem do neta gdy skończy się transfer.

I tu w sumie pozostają Ci dwie opcje. A mianowicie Plus oraz Orange.

W plusie za 20GB płaciłbyś 89zł i w nocy miałbyś dodatkowe 100GB transferu.
Masz też opcję 37GB za 129zł tego transferu raczej pracownicy by nie przekroczyli i podobnie jak wyżej w nocy masz 100GB transferu dodatkowo.


W orange masz 21GB za 99zł lub 36GB za 120zł.


Do podanych kwot doliczyć trzeba oczywiście VAT.
Dodatkowo iPlusa możesz wziąć na próbę.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
ProstyBanan
Bywa na forum


Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 55
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 10:11   

Dziękuję Ci za podpowiedź, właściwie cenowo wychodzi podobniej , liczę się z tym , że przy takiej ilości stanowisk będę musiała wziąć większy tranfer. Sczerze mówiąc Plusa nie brałam pod uwagę z racji zasięgu. Osobiście nigdy nie posiadałam, ale miałam możliwość korzystania.
Nie wiem jeszcze co oznaczają HSPA, UMTS, EDGE, GPRS, WLAN czy tez CDMA.
Czy ma to jakieś znaczenie , przy wyborze konkretnego pakietu?
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 14:41   

To są dość ważne rzeczy ponieważ pokazują z jakiego profilu transmisji danych będziesz korzystać. Oczywiście najlepiej wybrać modem który daje nam najszybszą transmisję danych czyli HSPA o ile się nie mylę.
Musisz też wiedzieć, że do podzielenia tego łącza na tyle komputerów potrzebujesz routera.

Oraz musisz wziąć pod uwagę to w jakim standardzie pracuje u Ciebie dana sieć, jeśli masz dostęp do 3G to transfer będzie niezły, ale jeśli niższy to nie radzę brać jednego abonamentu na tyle komputerów ponieważ szybkość transmisji danych będzie bardzo mała, a co za tym idzie strony będą się ładować wieczność.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
ProstyBanan
Bywa na forum


Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 55
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 12:14   

Dziękuje raz jeszcze. Rozumiem, że router pomoże głównie w momencie , gdy pracownicy będą w biurze, w terenie nie jest on istotny i by móc korzystać z internetu w plenerze, należy po porostu zakupić oddzielne pakiety?

Czy jest szansa,że o wspomnianym standardzie poinformuje mnie pracownik Orange i nie będę musiała sama tego sprawdzać?
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 13:11   

Pracownik danego operatora musi Cię o tym poinformować jeśli zapytasz.

W terenie tego internetu będzie mógł używać tylko jeden pracownik.

Zobacz jeszcze to http://www.playmobile.pl/pl/internet/index.html
Bo być może ten Play na kartę będzie lepiej opłacalny.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
ProstyBanan
Bywa na forum


Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 55
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 13:46   

Przyznam szczerze, że Play nie brałam pod uwagę. Cenowo chyba wypadają podobnie, ale zależy mi też na jakości, a nie jestem do niej przekonana. Wchodziłam też na stronę, to ta technologia CDMA dostępna jest chyba tylko w orange?
 
     
elDar 
Nowy(a) na forum


Sieć GSM: Orange, Era
Internet: Play online, Orange Business Everywhere
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 1
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 11:15   

Co do mobilnego internetu w Orange to są poważne mankamenty w dostępie do informacji w BOK on-line.
BRAK jest informacji o ilości zużytego transferu. Nawet dzwoniąc do operatora nie każdy konsultant jest w stanie podać tę informację. (Muszą zliczać na kalkulatorze dane z poszczególnych stron !)
Zaś w przypadku wyczerpania transferu w danym okresie rozliczeniowym (miesiąc) można owszem podwyższyć abonament (transfer) jednak działa to dopiero od kolejnego okresu rozliczeniowego.
To istotna niedogodność i absurd.
W PLAY np. rozwiązanie jest proste:
a) po wejściu do swojego konta on-line od razu widać ile mamy zużytego transferu.
b) w każdej chwili natychmiastowo możemy zwiększyć transfer o o okr. ilość GB lub przywrócić limit.
W play natomiast jest problem w pobieraniem faktur on-line. Radzę nie włączać usługi e-faktura.
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>