GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czy, stacjonarne, telefony, znikna

Przesunięty przez: halohalo
Nie Sie 09, 2015 10:30
Czy telefony stacjonarne znikną?
Autor Wiadomość
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 11:01   

To zależy od uregulowań prawnych, a te powinny zmierzać ku większej konkurencji na rynku. Tak więc jeśli wejdzie pomysł, to TP będzie miała kiepsko.
 
     
Gina 
Lubi porozmawiać na forum


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 220
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 20:54   

A jak to sie odbywało w przypadku komórek? mam na myśli przeniesienia numeru. Przyznam, ze nie pamiętam momentu, w któym weszła taka możliwość - kto pierwszy to otworzył, skąd w ogóle pomysł?
 
     
bartoll90 
Nowy(a) na forum


Telefon: LG
Internet: aster
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 14
Wysłany: Pon Lut 28, 2011 15:12   

No ja juz teraz nie mam stacjonarnego w domu,tylko komórkę.I to poki co mi wystarcza.
 
     
Kasia z HaloIP 
Nowy(a) na forum
Kasia z HaloIP


Telefon: 222138730
Wiek: 39
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 2
  Wysłany: Czw Paź 13, 2011 15:12   

A ja mam stacjonarny, bardzo go lubię i z tego co wiem to klienci którzy odeszli z TP S.A. ponownie tam wracają
 
     
mati 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 5
Wysłany: Sob Paź 15, 2011 10:14   

Najpierw trzeba zastanowić się nad tym, co rozumiemy jako telefonię stacjonarną. To nie tylko usługi Telekomunikacji Polskiej.
Telefonia stacjonarna (przenośna, ale stacjonarna) to też VoIP - choć tutaj można osiągnąć też pełną mobilność.
I właśnie VoIP jest przyszłością telekomunikacji. Rozmowy tańsze niż jakikolwiek operator świadczący usługi w "tradycyjny" sposób, brak barier geograficznych czy politycznych. Wystarczy dostęp do Internetu (o który coraz prościej, zarówno dzięki programom POIG (głównie 8.4) jak i RPO czy PORPW).
Słychać coraz głośniej głosy, które mówią o rozszerzeniu zakresu "usługi powszechnej" o szerokopasmowy dostęp do internetu.

Klasyczna telefonia stacjonarna ginie ze względu na cenę. Tylko.
Dlatego nigdy nie wyginie całkowicie.
Każdy ma komórkę, ale nie kazdy chce, aby w pierwszej kolejności na nią dzwonić. Są osoby, którym wolę podać numer "do domu" niż bezpośrednio do mnie. Niech odbije się od poczty głosowej a nie wydzwania mi gdy jestem na przykład w restauracji (gdzie mogę odebrać wyłącznie gdy dzwoni bliski znajomy).

Telefonię stacjonarną czeka duża rewolucja, która się zaczęła. Nie będzie ona "zamiast" komórek - będzie ona "oprócz". Jako uzupełnienie. Zobaczycie ;)
 
     
miloszlub 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Lenovo C2 Power LTE Dual SIM
Sieć GSM: play
Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 116
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 13:32   

kto za kilka lat będzie ich uzywać... chyba tylko instytucje, firmy w sekretariatach itp...
 
     
slawek09072
Bywa na forum


Internet: Play, Netia
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 44
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 21:29   

jeszcze daleka droga do tego aby zniknęły stacjonarki napewno udział malej wśród osób indywidualnych bo po co im? oczywiście są wyjątki :)
 
     
Ledon_pl 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 14
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 12:01   

To fakt,telefony stacjonarne wciąż sa bardzo popularne szczególnie w mniejszych miejscowościach. Wcześniej był wymóg,że aby mieć internet z TP,trzeba płacić też abonament miesięczny za tel. stacjonarny. Teraz można płacić za samo utrzymanie linii.
 
     
stefanek71
Lubi porozmawiać na forum


Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 132
Wysłany: Śro Wrz 05, 2012 13:52   

Moim zdaniem jeszcze długo długo będą na rynku..
 
     
jarek38 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Huawei P10 lite
Sieć GSM: Orange (abonament)
Internet: Neostrada
Komunikator: GG,AQQ,TLEN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 158
Skąd: wilkowice
Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 12:57   

Moim zdaniem zarówno telefonia "po kablu" jak i szybki internet dalej będą bo jest to nadal najtańsza opcja.
 
     
CRENEO 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 5
Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 12:37   

pewnie i będą :) aczkolwiek świat i technologia tak idą do przodu, że co raz więcej osób wybiera opcję "bez kablową". Tak jest po prostu łatwiej i wygodniej :) sam kiedyś miałem stacjonarkę, ale odkąd na rynek i użytek dnia codziennego weszły komórki został on zlikwidowany ;)
 
     
gold985
Nowy(a) na forum


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 5
Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 11:34   

Myślę, że to tylko kwestia czasu kiedy stacjonarne numery pozostaną tylko w urzędach, chociaż i to się zmienia
 
     
Ginewra88 
Nowy(a) na forum


Dołączyła: 15 Paź 2013
Posty: 3
Skąd: wawa
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 20:08   

Teraz to telefony stacjonarne nawet przypominają komórki - potrzebna jest stacja dokująca co prawda, ale nosić można go po domu ze sobą :)
 
     
AdamskaEwa
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 13, 2013 09:28   

Telefony stacjonarne znikną już za kilka lat. Młode, dorastające pokolenie już kompletnie o nich zapomina. Jedynym ratunkiem dla tradycyjnej telefonii mogą być urzędy.
 
     
bonasforza13 
Nowy(a) na forum


Wiek: 42
Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 3
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 19:09   

U mnie w domu już nie ma. W rodzinie tylko moja babcia posiada!
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>